اظهارات رئیس‌جمهور افغانستان درباره خوشگذرانی نمایندگان طالبان در دوحه

23/01/2020 06:18:00 ب.ظ

اظهارات رئیس‌جمهور #افغانستان درباره خوشگذرانی نمایندگان #طالبان در #دوحه

افغانستان, طالبان

اظهارات رئیس‌جمهور افغانستان درباره خوشگذرانی نمایندگان طالبان در دوحه

رئیس‌جمهور افغانستان در حاشیه اجلاس داووس گفت جنگجویان صفوف طالبان از جنگ خسته‌اند افرادی هم که در دوحه نشسته‌اند؛ همسر چهارم یا پنجم خود را می‌گیرند و از زندگی‌شان لذت می‌برند. - خبرگزاری آناتولی

23.01.2020استانبول/ خبرگزاری آناتولیمحمد اشرف غنی، رئیس‌جمهور افغانستان در حاشیه اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در سوئيس تصریح کرد: تمام جنگ‌ها باید از راه سیاسی خاتمه پیدا کنند و ما باید راه سیاسی برای این جنگ پیدا کنیم. خبر خوب این است که جنگجویان صفوف طالبان از جنگ خسته‌اند.

به گزارش"دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان"، وی در ادامه افزود: افرادی که در دوحه نشسته‌اند؛ همسر چهارم یا پنجم خود را می‌گیرند و از زندگی‌شان لذت می‌برند. آنها تبدیل به سرمایه‌گذاران شده‌اند.غنی همچنین اظهار داشت: افغانستان فقیر نیست؛ بلکه یک کشور ثروتمند است و ما باید این ثروت را به‌خاطر مردم توسعه دهیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

طالبان یک مامور امنیت ملی افغانستان را در هلمند کشتندیوسف احمدی، یکی از سخنگویان طالبان مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

دیدار چاووش‌اوغلو با رئیس‌جمهور آذربایجان در داووس

یکصد شبه‌نظامیان در مناطق مختلف افغانستان کشته شدند

گرتا تونبرگ در نشست داووس: سرمایه گذاری در سوخت فسیلی را متوقف کنیدگرتا تونبرگ در بخشی از سخنانش تاکید کرد که کشورها به اهداف تعیین شده در توافق پاریس پایبند نیستند و تنها در این مورد داد سخن می دهند. چشم ببند دهنتو ملعبه این کودک را قربانی اهداف گلوبالیست‌ها کردند.

آوارگی 36 هزار غیرنظامی دیگر در ادلب در 48 ساعت اخیر

توافق بزرگ در مالزی؛ بازگشت میزبانی به نمایندگان ایران در آسیاتهران- ایرنا- مدیرعامل باشگاه پرسپولیس از توافق بزرگ در نشست کنفدراسیون فوتبال آسیا در مالزی و بازگشت میزبانی به نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا خبر داد. لیگ_قهرمانان_آسیا | سرپرست مدیرعاملی باشگاه_استقلال خبر داد که آبی پوشان پایتخت در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا روز شنبه پنجم بهمن ماه در دبی به مصاف تیم الکویت می روند. فوتبال توسط آخوندها به عنوان حواس پرتی از آخوندهای لعنتی استفاده می شود وقاحت بیشرفی پَست_فطرتی درهمهٔ مدیران بیداد میکند!خبرگزاری دولتی ایرنا از توافق_بزرگ و میزبانی تیم های ایرانی درمرحلهٔ برگشت می‌گوید ولی AFCرسما اعلام کرد:خبری از میزبانی تیم های ایرانی نیست مگر با بررسی دقیق شرایط امنیتی ایران،بیشرف لااقل کمتر دروغ بگید

رئیس‌جمهور افغانستان در حاشیه اجلاس داووس گفت جنگجویان صفوف طالبان از جنگ خسته‌اند افرادی هم که در دوحه نشسته‌اند؛ همسر چهارم یا پنجم خود را می‌گیرند و از زندگی‌شان لذت می‌برند.Aa نیروهای طالبان یک افسر امنیت ملی افغانستان را در لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند کشتند.وزیر امور خارجه ترکیه در داووس با رئیس‌جمهور آذربایجان دیدار و گفت‌وگو کرد.دولت افغانستان از کشته‌شدن 101 عضو گروه‌های مسلح طی هفته گذشته در عملیات نیروهای این کشور خبر داد.

23.01. یوسف احمدی، سخنگوی طالبان مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهور افغانستان در حاشیه اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در سوئيس تصریح کرد: تمام جنگ‌ها باید از راه سیاسی خاتمه پیدا کنند و ما باید راه سیاسی برای این جنگ پیدا کنیم.2020 داووس/ بایرام آلتوغ/ خبرگزاری آناتولی مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در حاشیه پنجاهمین اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سوئیس با الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور آذربایجان دیدار کرد. خبر خوب این است که جنگجویان صفوف طالبان از جنگ خسته‌اند. خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از زمان همدرد، سخنگوی فرمانده پلیس ولایت هلمند می‌نویسد طالبان برای کشتن این افسر امنیتی كه سرپرست دفتر مطبوعاتی اداره امنیت ملی این ولایت در جنوب افغانستان بود، کمین کرده بودند. به گزارش"دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان"، وی در ادامه افزود: افرادی که در دوحه نشسته‌اند؛ همسر چهارم یا پنجم خود را می‌گیرند و از زندگی‌شان لذت می‌برند. مقدار زیادی مهمات از جمله 19 قبضه سلاح و 4 دستگاه خودرو نیز کشف و ضبط شده است.

آنها تبدیل به سرمایه‌گذاران شده‌اند. آسوشیتدپرس نام این دو مأمور دولتی افغان را ذکر نکرده است. غنی همچنین اظهار داشت: افغانستان فقیر نیست؛ بلکه یک کشور ثروتمند است و ما باید این ثروت را به‌خاطر مردم توسعه دهیم. رئیس‌جمهور افغانستان گفت: کماندوها و نیروهای ویژه ما دو برابر و نیروهای هوایی ما سه برابر شده‌اند. ما هشت شهرستان را از دست گروه طالبان آزاد کردیم. برای اولین‌بار 1000 عضو گروه تروریستی داعش در شرق افغانستان تسلیم دولت شدند.

غنی ادامه داد: کاهش نیروهای خارجی هیچ تاثیر قابل توجهی بر ظرفیت نیروهایمان نخواهد داشت. ما از ایالات متحده و ناتو تعهد گرفته‌ایم که هیچ نیروی مستقر در افغانستان، علیه سایر کشورهای منطقه استفاده نشود. وی تصریح کرد: خواست مردم افغانستان این است که شاهد پایان خشونت‌ها باشند. اگر طالبان آماده پایان‌دادن به خشونت‌ها باشد، جامعه افغانستان آماده ادغام آنها است. غنی اظهار داشت: امنیت ما بر عهده ایالات متحده نیست این وظیفه ما است.

ما باید بتوانیم آینده و سرنوشت خود را تعیین کنیم. افغانستان 40 سال است که با پدیده خشونت مبارزه می کند. گفتنی است رئیس جمهور افغانستان روز 21 ماه جاری به منظور شرکت در اجلاس مجمع جهانی اقتصاد عازم شهر داووس سوئیس شد. پنجاهمین اجلاس مجمع جهانی اقتصاد تحت عنوان «طرف‌های یک دنیای هماهنگ و پایدار» طی روزهای 21 تا 24 ژانویه و با شرکت مقامات دولتی٬‌ بازرگانان، سیاستمداران، اساتید دانشگاه‌ها و نمایندگان بنیادهای مردم‌نهاد از 117 کشور در داووس سوئیس برگزار می شود. .