اضافه شدن تولید برق غیر ممکن است/ فاصله ایجاد شده میان مصرف و تولید باید مدیریت شود

16/04/1400 03:14:00 ب.ظ

جهانگیری در حاشیه جلسه هیات دولت: اضافه شدن تولید برق غیر ممکن است/ فاصله ایجاد شده میان مصرف و تولید باید مدیریت شود

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه اضافه شدن تولید برق غیر ممکن است چرا که تمام نیروگاه‌ها با تمام ظرفیت‌های ممکن تولید می‌کنند، بر مدیریت فاصله ایجاد شده میان مصرف و تولید تاکید کرد. وی در پاسخ به اینکه راه حلی در این مورد ارائه شده است، گفت: آقای اردکانیان با خبرنگاران صحبت می‌کنند؛ باید واقعاً صحبت کرد و به مردم توضیح داد چرا که برق از آن موضوعاتی است که به زندگی همه مردم ارتباط داشته و مردم روی مسئله حساسیت دارند باید به...

وی در پاسخ به اینکه راه حلی در این مورد ارائه شده است، گفت: آقای اردکانیان با خبرنگاران صحبت می‌کنند؛ باید واقعاً صحبت کرد و به مردم توضیح داد چرا که برق از آن موضوعاتی است که به زندگی همه مردم ارتباط داشته و مردم روی مسئله حساسیت دارند باید به صورت کامل توضیح داده شود که مسائل چه هست.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: اضافه شدن تولید برق غیر ممکن است چرا که تمام نیروگاه‌ها با تمام ظرفیت‌های ممکن تولید می‌کنند، نیروگاه‌های برق‌آبی نیز با توجه به اینکه وضعیت سدها برای ما باید خیلی مهم باشد نیز باید مورد توجه قرار گیرد به ویژه اینکه پیش‌بینی می‌شود در پاییز بارندگی خوب نباشد باید پیگیر یکنیم که آب شرب مردم با مشکل روبرو نشود. این مسائلی است که دولت‌ها باید دقت داشته باشند.

وی افزود: حجم تولید مشخص است اما این میزان مصرف است که افزایش پیدا می‌کند؛ باید تلاش کرد تا آنجا که مقدور است مصرف کاهش پیدا کند. مهمترین کاری که باید انجام شود مدیریت مقداری است که بین تولید و مصرف وجود دارد. باید اعمال مدیریت شود که آثار اقتصادی، سیاسی و اجتماعی آن به حداقل برسد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>