اصلاح قانون مهاجرت اتحادیه اروپا؛ اعضا پناهجو بپذیرند یا کمک مالی کنند | DW | 04.02.2022

15/11/1400 06:04:00 ب.ظ

فرانسه به عنوان رئیس دوره‌ای شورای اتحادیه اروپا قصد دارد قوانین مهاجرت این اتحادیه را اصلاح کند. بر اساس اصلاحات جدید قانون مهاجرت کشورهای اتحادیه اروپا که مایل به پذیرش پناهجو نیستند، به جای آن باید کمک مالی کنند.

فرانسه به عنوان رئیس دوره‌ای شورای اتحادیه اروپا قصد دارد قوانین مهاجرت این اتحادیه را اصلاح کند. بر اساس اصلاحات جدید قانون مهاجرت کشورهای اتحادیه اروپا که مایل به پذیرش پناهجو نیستند، به جای آن باید کمک مالی کنند. به کانال دویچه وله فارسی در اینستاگرام بپیوندید در حوزه شنگن که ۲۲ کشور عضو اتحادیه اروپا و ۴ کشور غیرعضو این قاره را دربرمی‌گیرد ایستگاهی کنترل مرزی وجود ندارد.

با این همه، در سال‌های گذشته کشورهایی مانند فرانسه، آلمان و برخی دیگر از اعضای این حوزه دوباره کنترل‌های موردی را در مرزهای خود به جریان انداخته‌اند. دلیل این کنترل‌ها هم مقابله با خطر تروریسم و ممانعت از ورود غیرمجاز پناهجویان عنوان شده است.

در جریان پاندمی کرونا هم شماری از کشورهای حوزه شنگن دوباره کنترل‌های مرزی را احیا کردند یا مرزهای خود را کاملاَ بستند. این اقدامات با آزادی رفت و آمد که شاخصه اصلی توافق شنگن است ناسازگار و مغایر روح و مضمون این توافق تلقی می‌شوند . از همین کمیسیون اروپا ذر اواخر سال گذشته میلادی طرحی را برای اصلاح مقررات حوزه شنگن ارائه کرد که بر اساس آن کنترل مرزی در درون شنگن باید به مواردی استثنایی محدود شود.

ژرار درمننن گفت که دیدگاه‌های بسیار متفاوتی وجود دارد، مذاکرات دشواری هنوز در پیش روی او و همکارانش است از جمله اینکه باید مشخص شود که چه تعداد از پناهجویان میان کشورهای عضو تقسیم شوند و هزینه پرداختی بابت عدم عدم پذیرش پناهجویان چقدر باشد. headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

واشنگتن ۳ هزار نیروی دیگر به اروپا اعزام می‌کند، احتمال سفر ماکرون به روسیهآمریکا از اعزام ۳ هزار سرباز دیگر آمریکایی به اروپا برای دفاع از اعضای ناتو، در برابر هرگونه تجاوز خبر داد. تصمیمی که روسیه آن را «مخرب» ارزیابی کرد. دو هزار نفر از آمریکا مستقبما به آلمان و لهستان اعزام می شوند و هزار نفر از نیروهای حال حاضر آمریکا در آلمان به رومانی در شرق اروپا منتقل می شوند. جواب ماکرون به بایدن «اگر اروپایی‌ها ظرفیت دفاع از خود و ایجاد راه‌حل مشترک با همسایگان خود از جمله روس‌ها را نداشته باشند، هیچ نظم امنیتی و ثبات برای ما اروپایی‌ها وجود نخواهد داشت

حمله به مسجد اتحادیه ترک-اسلامی در اتریش

بحران اوکراین؛ انتقال نظامیان آمریکایی به آلمان و شرق اروپا | DW | 02.02.2022با بالا گرفتن بحران اوکراین، آمریکا برای حفاظت از هم‌پیمانان ناتو نیروهای بیشتری به آلمان و اروپای شرقی منتقل می‌کند. وزارت دفاع آمریکا می‌گوید در روزهای آینده سه هزار نیروی جدید نظامی به اروپا منتقل می‌شوند.

واکنش ترکیه به تصمیم کمیته وزیران شورای اروپا در پرونده «کاوالا»واکنش ترکیه به تصمیم کمیته وزیران شورای اروپا در پرونده «کاوالا» وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای نسبت به اقدام کمیته وزیران شورای اروپا در ارجاع پرونده «عثمان کاوالا» به دادگاه حقوق بشر اروپا واکنش نشان داد.

اسرائیل همراه با عربستان و عمان به رزمایش بزرگ دریایی به فرماندهی آمریکا می‌پیوندداسرائیل، عربستان، عمان، امارات و بحرین از جمله ۶۰ کشوری هستند که در رزمایش بزرگ دریایی به فرماندهی آمریکا مشارکت دارند. ۶۰ کشور ؟ چه خبره

مهدی مهدوی‌کیا استعفایش را به فیفا اعلام کرد، نه به ایرانyounesipour منتظر فامیل هاشون هستیم که بیان جاشو بگیرن