اصابت چندین خمپاره به نقاط مختلف کابل هنگام برگزاری نماز عید قربان

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🎥اصابت چندین خمپاره به نقاط مختلف کابل هنگام برگزاری نماز عید قربان

وزارت کشور افغانستان از اصابت چندین خمپاره هنگام برگزاری مراسم نماز عید قربان به مناطق مختلف کابل خبر داد.میرویس ستانکزی، سخنگوی وزارت کشور «داخله» افغانستان صبح امروز سه‌شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: سه خمپاره هنگام برگزاری مراسم نماز عید قربان به مناطق مختلف کابل از جمله نزدیکی کاخ ریاست جمهوری این کشور اصابت کرده است.

وی افزود: سه شلیک خمپاره، زمانی در نقاط مختلف شهر کابل اصابت کرد که محمد اشرف غنی، رئیس جمهور و شماری از مقامات دولتی، درحال اقامه نماز عید قربان در کاخ ریاست جمهوری بودند. ستانکزی گفت: مخالفان مسلح دولت، این خمپاره‌ها را با استفاده از یک خودرو از منطقه پروان سوم مربوط ناحیه چهارم شهر کابل، پرتاب کرده اند.

او در ادامه توضیح داد: یکی از این خمپاره‌ها عقب مسجد عیدگاه و یکی دیگر در منطقه گلبهار سنتر و خمپاره سوم در نزدیکی ورزگاه «چمن حضوری» شهر کابل اصابت کرده و تلفاتی در پی ندارد. در همین حال، محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان پس از اقامه نماز عید در کاخ ریاست جمهوری گفت: «پرتاب چند خمپاره نمی‌تواند موجب ترک نماز ما شود، پیام ما پیام زندگی است؛ اما پیام شلیک‌ خمپاره‌ها مرگ است، طالبان تاریکی می‌آورند و ما روشنایی می‌آوریم. هیچ کسی نمی‌تواهند با پرتاب خمپاره بر مردم افغانستان حاکم شود».ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان اعلام کرد که این حمله خمپاره‌ای توسط آن‌ها صورت نگرفته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

معطلی چندین ساعته المپیکی های ایران در فرودگاه توکیوگروه نخست ورزشکاران اعزامی ایران به المپیک در فرودگاه توکیو چندین ساعت معطل شدند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

چند راکت به نزدیکی ارگ ریاست جمهوری افغانستان در کابل اصابت کرداین اتفاق در حالی روی داد که اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان به همراه دیگر سیاستمداران کشور در حال برگزاری نماز عید قربان بود. 😂😂😂 صالح صاحب غیرتی قریب که پروت کند. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

فرانسه کارمندان محلی سفارت و اتباع خود در افغانستان را با پرواز ویژه از کابل خارج کردشورشیان طالبان اخیراً کنترل چندین ولسوالی در ولایت‌های همسایه کابل را به دست گرفتند و این نگرانی را بوجود آوردند که به زودی به پایتخت و فرودگاه آن حمله خواهند کرد. یک سونامی خون دیگر در افقانستان در راه است به دست تروریست های طالبان بارهمکاری پاکستان و رژیم آخوندی ایران
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سخنگوی طالبان: دولت افغانستان فرصت صلح را ضایع می‌کندهبت‌الله آخندزاده، رهبر گروه طالبان، در پیامی تازه روز یکشنبه 18 ژوئیه (27 سرطان) که به مناسبت عید قربان منتشر کرده، گفت که طالبان حامی جدی راه‌حل سیاسی فرصت صلح یا فرصت تسلیم ! افغانستان برادر -این موضع طالبان مطلقا دروغ وکذب محض است . -برای صلح با دولت افغانستان ، باید ابتدا طالبان ، ازهمه ایالتهاو شهرهای اشغال شده افغانستان توسط سپاه تروریستی قدس ایران وخود طالبان ،سریعا عقب نشسته وسلاحهای خود را تحول دولت افغانستان بدهد . به ذات اقدس من امام زمان بسیاری مراتب و مسائل را فقط من تشخیص می دهم
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

معطلی چندین ساعته المپیکی های ایران در فرودگاه توکیوگروه نخست ورزشکاران اعزامی ایران به المپیک در فرودگاه توکیو چندین ساعت معطل شدند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تنها نماینده فوتبال ایران در المپیک به توکیو رسیدپریا شهریاری که از سوی فدراسیون جهانی فوتبال برای نظارت در بازی‌های المپیک توکیو انتخاب شده است، همراه با تیم ملی بسکتبال ایران به دهکده المپیک وارد شد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »