اشرف غنی، رئیس‌جمهوری سابق افغانستان: راهی جز فرار از کابل نداشتم

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

غنی می‌گوید یکی از مشاورانش به او فقط چند دقیقه فرصت داد تا در مورد خروج از کابل تصمیم‌گیری کند. او در عین حال اتهام خارج کردن میلیون‌ها دلار پول نقد از افغانستان را تکذیب کرد.

رئیس‌جمهوری سابق افغانستان در مصاحبه‌ای که روز پنجشنبه ۹ دی از رادیو بی‌بی‌سی پخش شد گفت همزمان با تصرف کابل توسط طالبان و عدم پایبندی این گروه به توافق مربوط به انتقال مسالمت‌آمیز قدرت، راهی به غیر از ترک ناگهانی کابل نداشت.

آقای کرزی در آن مصاحبه افزود پس از تماس تلفنی با بسم‌الله خان، وزیر دفاع، وزیر کشور و فرمانده پلیس متوجه شد همه آن‌ها از کابل گریخته‌اند و پس از آن «برای حفاظت از مردم کابل و جلوگیری از سقوط پایتخت و کشور در آشوب و هرج‌ومرج»، طالبان را به کابل دعوت کرد. آقای غنی در بخش دیگری از این مصاحبه اتهامات گسترده مبنی بر خارج کردن میلیون‌ها دلار پول به سرقت رفته از اموال دولتی را تکذیب کرد. جان سوپکو، رئیس دفتر بازرسی ویژه بازسازی افغانستان در دولت آمریکا، مامور شده است که در مورد این اتهامات تحقیق کند.

چند روز پیش «طرح گزارش‌دهی در مورد فساد و تبهکاری سازمان‌یافته» نهادی متشکل از ۱۵۰ روزنامه‌نگار در بیش از ۳۰ کشور جهان، اشرف غنی را پس از الکساندر لوکاشنکو در زمره فاسد‌ترین رهبران کشورهای جهان قرار داد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر بهداشت ترکیه از امکان تزریق واکسن «تُرکوواک» از فردا در کلیه بیمارستان‌ شهرها خبر داد🛑 وزیر بهداشت ترکیه از امکان تزریق واکسن «تُرکوواک» از فردا در کلیه بیمارستان‌ شهرها خبر داد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

محمود عباس در منزل وزیر دفاع اسرائیل با او دیدار کردبنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل بامداد چهارشنبه هشتم دی ماه اعلام کرد که با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، دیدار کرده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

محمود عباس در خانه وزیر دفاع اسرائیل با او دیدار کرد | DW | 29.12.2021محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل در اقامتگاه او دیدار و گفت‌وگو کرد. این دومین گفت‌وگوهای مستقیم گانتس و عباس ظرف چهار ماه است. طرفین درباره مسائل امنیتی و اقتصادی مذاکره کردند. اگه با هم کنار بیان ایران روسیاه میشه
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

طالبان چگونه پس از 20 سال بر افغانستان مسلط شد؟نقطه اوج حمله نظامی طالبان تنها چند روز پس از خروج نظامیان ایالات متحده از افغانستان در ماه مه آغاز و در 15 اوت 2021 منجر به ورود این گروه به کابل پایتخت افغانستان شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تنها 17 درصد از جرائم ناشی از نفرت علیه مسلمانان ثبت می‌شودتنها 17 درصد از جرائم ناشی از نفرت علیه مسلمانان ثبت می‌شود در گزارش «اسلام‌هراسی اروپا در سال 2020» تاکید شد که تنها 17 درصد از جرائم ناشی از نفرت علیه مسلمانان ثبت و مستند شده است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رکورد جدید مبتلایان به کرونا و افزایش احتمال شهربندان در بسیاری از کشورهاسرعت زیاد سرايت اومیکرون، سویه جدید ویروس کرونا، باعث شده است بسیاری از کارمندانی که امکان آن را دارند، از خانه کار کنند و مراکز انجام تست قادر به پذیرش تمامی مراجعان نیستند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »