اشرف غنی و عبدالله عبدلله توافقنامه سیاسی امضا کردند

28/02/1399 03:08:00 ب.ظ

به‌روزرسانی- سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان روز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه از امضاء توافقنامه تقسیم قدرت بین اشرف غنی با عبدالله عبدالله رقیب انتخاباتی و رئیس اجرایی دولت افغانستان به منظور پایان دادن به ب

افغانستان, توافقنامه

🔺اشرف غنی و عبدالله عبدلله توافقنامه سیاسی امضا کردند ⚡️به‌روزرسانی- سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان از امضاء توافقنامه تقسیم قدرت بین اشرف غنی با عبدالله عبدالله رقیب انتخاباتی و رئیس اجرایی دولت افغانستان به منظور پایان دادن به بن بست سیاسی خبرداد.

به‌روزرسانی- سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان روز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه از امضاء توافقنامه تقسیم قدرت بین اشرف غنی با عبدالله عبدالله رقیب انتخاباتی و رئیس اجرایی دولت افغانستان به منظور پایان دادن به ب

مقبره استر و مردخای در شهر همدان محل زیارت یهودیان ایران و جهان است.آرتور استارک، ویلیام داراُف و مالکوم هوئنلین روسای سازمان‌های یهودیان در آمریکا در یک بیانیه مشترک به آتش‌‌سوزی مقبره «استر و مردخای» در شهر همدان ایران واکنش نشان دادند.روز جمعه، رییس «اتحادیه ضد افترا» می‌گوید براساس گزارش‌ها مقبره «استر و مردخای» که از مکان‌های مقدس یهودیان است، در شهر همدان در ایران به آتش کشیده شده است. یک شاهد عینی به صدای آمریکا گفت که ماشین‌های آتش‌نشانی به سمت این مقبره رفته‌اند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

خبرگزاری آناتولی

خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

بعد از تعين شدن اشرف غني رئيس جمهورية أفغانستان عبدالله عبدالله را بعد از مدتي به شهادة ميرساند جدید ترین برنامه سربی با مردم از تلویزیون مردم - آمریکا تماشا کنید - نظر بدهید - مهمان برنامه های آینده ما باشید شما هم میتوانید در تلویزیون مردم برنامه داشته باشید دیگه چرا انتخابات برگزار میکنیم...... والله چه کاریه

طالب کراواتی

اشرف غنی و عبدالله عبدالله توافقنامه سیاسی امضا کردند

پنج والی جدید در افغانستان توسط اشرف غنی تعیین شدندرئیس جمهور افغانستان طی حکمی والی‌های جدید زابل، بامیان، لوگر، غور و دایکندی را تعیین کرد. - خبرگزاری آناتولی

اشرف غنی و عبدالله عبدالله توافقنامه سیاسی امضا کردند

پنج والی جدید در افغانستان توسط اشرف غنی تعیین شدندرئیس جمهور افغانستان طی حکمی والی‌های جدید زابل، بامیان، لوگر، غور و دایکندی را تعیین کرد. - خبرگزاری آناتولی

حمله به نوزاد یک‌روزه؛ طالبان یا داعش؟ سرنوشت توافق‌نامه صلح چه می‌شود؟جواب این سئوال که پشت پرده دو حمله به بخش زایمان شفاخانه‌ داکتران بدون مرز در کابل و مراسم تدفین در ننگرهار کدام گروه است، ساده و در عین حال پیچیده است. MohamadiniaAli I thought those terror groups are on lockdown because of the Covid-19🤷🤷.. like why آخه چرا به اين دنياي بي رحم كثيف اومدي چرا اومدنت اينقدر دردناك بود...اين چهره اسلام واقعيه هر كي هم هر چي ميخواد بگه پيشاپيش با احترام خفه. کودک کشی شیوه آخوندهای شیعه است ولاغیر!!!

«آشتی ملی» و «عذرخواهی ملی»آیا آشتی ملی تنها راه ممکن برای عبور از بحران های فعلی است؟ قطعاً خیر. چه آنکه همین نیروهای سیاسی راست و چپ، باید بابت همه کاستی‌هایی که مایه ناراحتی و دلخوری مردم شده، صادقانه عذرخواهی از ملت را در صدر رفتارها و سیاست‌های خود قرار دهند تا شاید شکاف بین حاکمیت-ملت و شکاف جامعه و جناح‌ها تا حدودی رفع شود. بالمآل پیش‌نیاز تامین منافع ملی، آشتی ملی است و پیش‌نیاز آشتی ملی؛ عذرخواهی جناح‌ها از مردم.

نظرات بیشتر اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۹ واکنش چند سازمان یهودی در آمریکا به آتش‌زدن مقبره «استر و مردخای» مکان مقدس یهودیان ایران و جهان در شهر همدان مقبره استر و مردخای در شهر همدان محل زیارت یهودیان ایران و جهان است.توافقنامه‌ سیاسی میان محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان و عبدالله عبدالله رئیس سابق اجرایی دولت وحدت ملی این کشور، به امضا رسید.رئیس جمهور افغانستان طی حکمی والی‌های جدید زابل، بامیان، لوگر، غور و دایکندی را تعیین کرد.توافقنامه‌ سیاسی میان محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان و عبدالله عبدالله رئیس سابق اجرایی دولت وحدت ملی این کشور، به امضا رسید.

به روز شده | رهبران چند سازمان یهودی در آمریکا، به آتش کشیده‌شدن مقبره «استر و مردخای» مکان مقدس یهودیان ایران و جهان را محکوم کرده و خواستار برخورد مقامات ایران با عوامل این اتفاق شدند. آرتور استارک، ویلیام داراُف و مالکوم هوئنلین روسای سازمان‌های یهودیان در آمریکا در یک بیانیه مشترک به آتش‌‌سوزی مقبره «استر و مردخای» در شهر همدان ایران واکنش نشان دادند.05. آنها در بیانیه مشترک نوشتند که سه ماه پیش، گروهی از بسیجیان تهدید به حمله و مصادره این مقبره کرده بودند.2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی محمد اشرف غنی رئیس جمهورافغانستان با صدور فرمانی ژنرال محمد نبی احمدزی، سید انور رحمتی، محمد اجمل شاه‌پور، ژنرال نورمحمد کوهنورد و محمد ضیا همدرد را به ترتیب به عنوان والی‌های زابل، بامیان، لوگر، غور و دایکندی منصوب کرد. آنها خواستار محکومیت جهانی علیه این اقدام در ایران شدند و از دولت ایران خواستند که از هرگونه اقدام اینچنینی پیشگیری کند. صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان ضمن اعلام کرد: بر اساس این توافقنامه، اشرف غنی به عنوان رئیس جمهور باقی خواهد ماند و عبدالله عبدالله نیز ضمن رهبری شورای عالی مصالحه، در کابینه 50 درصد سهم خواهد داشت. روز جمعه، رییس «اتحادیه ضد افترا» می‌گوید براساس گزارش‌ها مقبره «استر و مردخای» که از مکان‌های مقدس یهودیان است، در شهر همدان در ایران به آتش کشیده شده است. توافقنامه‌ سیاسی در حالی امضا شد که اشرف غنی و عبدالله عبدالله هر دو در انتخابات جنجالی ریاست جمهوری افغانستان در سال گذشته خود را پیروز اعلام کرده و مراسم‌های تحلیف را به‌جا آوردند.

یک شاهد عینی به صدای آمریکا گفت که ماشین‌های آتش‌نشانی به سمت این مقبره رفته‌اند. بر اساس این توافقنامه‌ روند صلح را شورای عالی مصالحه ملی رهبری خواهد کرد و هیأت مذاکره کننده صلح گزارش های خود را به این نهاد ارائه خواهد کرد. این اولین تعیینات در ادارات محلی توسط اشرف غنی پس از اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری و برگزاری مراسم تحلیف است. جاناتان گرینبلات رئیس «اتحادیه ضد افترا» روز جمعه در توئیتر خود نوشت براساس گزارش‌های دریافتی این مکان مقدس یهودیان در شب به آتش کشیده‌شد. او ابراز امیدواری کرد که مسئولان عوامل این اقدام ضدیهودی را برای اجرای عدالت و تعهد به محافظت از مکان‌های مقدس اقلیت‌های مذهبی، مجازات کنند. یک هیات پنج نفره ناظر بر این توافقنامه نیز تشکیل خواهد شد. واکنش فدراسیون‌های یهودیان ایرانی آمریکایی نیویورک و لس آنجلس در همین حال فدراسیون‌های یهودیان ایرانی آمریکایی نیویورک و لس آنجلس نیز با انتشار بیانیه‌ای نسبت به این حمله ابراز انزجار کردند. در این بیانیه آمده است: «فدراسیون‌های یهودیان ایرانی آمریکایی نیویورک و لس آنجلس و اعضای جامعه یهودیان ایرانی‌تبار در ایالات متحده از شنیدن اخبار مربوط به اقدام عامدانه و جنایتکارانه به آتش کشیدن یک مکان باستانی و یکی از محل‌های رسمی میراث فرهنگی ایران، یعنی آرامگاه استر و مردخای در همدان، توسط گروهی اوباش بزدل به شدت منزجر و هراسان شده‌اند.

» این بیانیه می‌افزاید: «ما خواستار آن هستیم که افراد ذیربط در دولت جمهوری اسلامی ایران عاملان این اقدام را دستگیر کرده و آنها را به خاطر این اقدام ددمنشانه و اهانت به این مکان مقدس به پیشگاه عدالت بیاورند و گام‌های لازم را برای محافظت از سایر اماکن مهم مذهبی و تاریخی بردارند.» این بیانیه توسط شهرام یعقوب‌زاده رئیس هیئت مدیره فدراسیون یهودیان ایرانی آمریکایی نیویورک، منوچهر نظریان رئیس هیئت مدیره فدراسیون یهودیان ایرانی آمریکایی لس آنجلس، استیون خداوی رئیس فدراسیون یهودیان ایرانی آمریکایی نیویورک، و سوسن عزیززاده رئیس فدراسیون یهودیان ایرانی آمریکایی لس آنجلس امضا شده است. یادآور جنایات نازی‌ها مرکز سایمون ویزنتال، یکی از بزرگترین سازمان‌های بین‌المللی حقوق‌بشری یهودی، نیز با انتشار بیانیه‌ای حمله به آرامگاه استر و مردخای را به شدت محکوم کرد. در این بیانیه که توسط خاخام ماروین هایر و خاخام آبراهام کوپر، دو تن از اعضای این سازمان، نوشته شده، آمده است: «به آتش کشیدن این مکان مقدس یهودیان یادآور نازی‌هایی است که نه تنها زندگان را می‌کشتند، بلکه درگذشتگان را نیز مورد هتک حرمت قرار می‌دادند.» این بیانیه می‌افزاید: «این حمله در شرایطی که حکومت ملایان بر طبل کینه‌توزی علیه یهودیان می‌کوبد و سیاست مورد حمایت آن حکومت بر انکار هولوکاست استوار شده، اتفاق افتاده است.

در چنین فضایی یک حمله خشونت‌بار علیه یهودیان،‌ یهودیت، و میراث یهود نباید موجب شگفتی کسی شود.» در پایان این بیانیه آمده است: «ما از همه رهبران جهان می‌خواهیم که این حمله بزدلانه یهودستیزانه و سیاست‌های دنباله‌دار یهودستیزانه ایران را محکوم کنند.» رابطه مستقیم با یهودستیزی رژیم ایران سازمان بین‌المللی بِنِی بِرِث، که یکی از سازمان‌های حمایت از یهودیان است، نیز با انتشار پیامی در توئیتر این حمله را محکوم کرد. در این پیام آمده است: «ما حمله عصر پنج‌شنبه به آرامگاه استر و مردخای در همدان ایران و اقدام به آتش زدن این محل را محکوم می‌کنیم. میان استقبال اهریمنی [رژیم] تهران از یهودستیزی و تخریب این مکان مهم مذهبی، رابطه مستقیمی وجود دارد.

» روایت یک شاهد عینی یک شاهد عینی در همدان به صدای آمریکا گفته‌است که چندین ماشین آتش‌نشانی به سمت این مقبره رفتند و اجازه حضور مردم عادی در این مکان داده نمی‌شود. مقبره «استر و مردخای» در مرکز شهر همدان، ابتدای خیابان دکتر شریعتی قرار دارد. این مکان جزء مهم‌ترین زیارتگاه‌های یهودیان ایران و جهان است. این مقبره جزء آثار میراث فرهنگی ایران ثبت شده‌است. جمهوری اسلامی بارها از محو کشور اسرائیل گفته و ده سال پیش، گروهی از دانشجویان بسیجی در تجمعی مقابل مقبره «استر و مردخای» تهدید کرده بودند که این زیارتگاه یهودیان ایران را ویران خواهند کرد.

گالری عکس: .