اشتاین‌مایر: آلمان خود را از صحنه سیاسی جهان کنار نمی‌کشد | DW | 24.09.2021

02/07/1400 09:07:00 ب.ظ

فرانک والتر اشتاین‌مایر در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل بر اراده آلمان برای شکل دادن به سیاست خارجی تاکید کرد. او گفت، واقع‌گرایی بیشتر در سیاست خارجی به معنای بر عهده گرفتن مسئولیت کمتر برای بهبود جهان نیست.

فرانک والتر اشتاین‌مایر در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل بر اراده آلمان برای شکل دادن به سیاست خارجی تاکید کرد. او گفت، واقع‌گرایی بیشتر در سیاست خارجی به معنای بر عهده گرفتن مسئولیت کمتر برای بهبود جهان نیست. فرانک والتر اشتاین‌مایر روز جمعه ۲۴ سپتامبر (دوم مهر) در سخنرانی خود در نشست مجمع در نیویورک بر اراده آلمان برای شکل دادن به سیاست خارجی تاکید کرد و گفت حتی پس از شکست ماموریت افغانستان"کنار کشیدن از جهان" برای این کشور گزینه‌ای نیست.

اشتاین‌مایر در مجمع عمومی سازمان ملل با اشاره به انتخابات روز یک‌شنبه پارلمان فدرال آلمان (بوندس‌تاگ) اطمینان داد این کشور پس از انتخابات نیز به مسئولیت‌های بین‌المللی خود آگاه خواهد بود و آن را بر عهده می‌گیرد. او تصریح کرد که حل معضلات کلان جهانی به همکاری‌های بیشتر نیاز دارد.

رئیس جمهوری آلمان سقوط کابل را یک نقطه عطف و"سرخوردگی ژئوپولتیک" خواند و خاطر نشان کرد درسی که از این رویداد باید گرفت این است که سیاست خارجی باید"صادقانه‌تر، هوشمندانه‌تر و در عین حال قدرتمندتر" باشد. headtopics.com

اشتاین‌مایر می‌گوید بر همین اساس آلمان نیز در این دوران بی‌ثباتی به سرمایه‌گذاری بیشتر در حوزه توان دفاعی خود اقدام می‌کند. رئیس جمهوری آلمان به آمریکا، چین و روسیه که به عنوان اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل از حقوق ویژه‌ای برخوردارند یادآور شد که این امتیازها تا زمانی قابل توجیه هستند که آنها از نظم و صلح جهانی را در جهت منافع همگانی حفظ و تقویت کنند و آن را در جهت منافع خود نادیده نگیرند و تضعیف نکنند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

کافه «میوزه» در تهران؛ اینجا اوقاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنید

بازدیدکنندگان این کافه-موزه می‌توانند در اتاق‌های نمایشگاه و تراس کافه، ساعاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنند و درباره آنها بیاموزند. کافه «میوزه» نخستین بار در سال ۲۰۲۰ افتتاح شد. ادامه مطلب >>

شتاب مضاعف در روند واکسیناسیون گروه‌های مختلف شغلی ضروری است/ تاکید بر تقویت فرایند درمان سرپایی بیماران و آموزش همگانی/ لزوم اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی در تمام مبادی ورودی کشور برای اتباع همه کشورها/ تاکید بر ضرورت تهیه نسخه جامع پیش بینی‌های پیشگیرانه برای مواجهه با موج‌های احتمالی جدید در آیندهرییس جمهور در جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا با قدردانی از اقدامات انجام شده در جهت تامین واکسن و انجام واکسیناسیون، ایجاد شتاب مضاعف در روند واکسیناسیون گروه‌های مختلف شغلی را مورد تاکید قرار داد. لزوم اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی در تمام مبادی ورودی کشور برای اتباع همه کشورها/ تاکید بر ضرورت تهیه نسخه جامع پیش بینی‌های پیشگیرانه برای مواجهه با موج‌های احتمالی جدید در آینده بله با سینوفارم چینی ضحاکعلی خامنه ای باز قصد نسل کشی ایرانیان را دارد. سه ماه بعد.ما نمیدونیم چرا کرونا هنوز کشته میده .ما به همه آشغال چینی بجای واکسن فایزر و مودرنا زدیم. اما نمیدونیم چرا کرونا هنوز هست. من میدانم چون شما آخوندها حرومزاده هستید هلوکاست_ایرانی

آمریکا: تحریم‌ها بر طالبان را حفظ، اما تاثیرش بر مردم افغانستان را بررسی می‌کنیمآنتونی بلینکن، وزیر خارجه امریکا، در واکنش به اظهارات وانگ یی، وزیر خارجه چین در نشست گروه «جی 20»، گفته است که این کشور تحریم‌های خود علیه طالبان و دیگر

«امپراتور» بعد از 12 سال در استانبول بر روی صحنه رفت«امپراتور» بعد از 12 سال در استانبول بر روی صحنه رفت ابراهیم تاتلیسس یکی از خواننده‌های سرشناس سبک «آرابسک» ترکیه در منطقه و جهان پس از 12 سال برای نخستین بار در محل کنسرت‌های فضای باز «کوروچشمه» استانبول بر روی صحنه رفت.

کرونا در ایران؛ رییس بخش عفونی بیمارستان لقمان: هم‌چنان سوار بر پیک پنجم هستیم

جنجال قرارداد زیردریایی‌های اتمی؛ تاثیر بر جایگاه فرانسه در پیمان ناتو و «استقلال استراتژیک» اروپاژنرال فیلیپ لاوین، نظامی بلندپایه فرانسه در مراسمی در روز پنج‌شنبه ۲۳ سپتامبر در ایالت ویرجینیای آمریکا مسئولیت فرماندهی بخش «دکترین و تحول ناتو» را از دیگر هم‌قطار خود، ژنرال آندره لاناتا که سه سال فرماندهی این مرکز را بر عهده داشت، تحویل گرفت.

بورل: اتحادیه اروپا برای افتتاح نمایندگی در افغانستان تلاش می‌کندجوزپ بورل ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز پنجشنبه اعلام کرد که اتحادیه اروپا در تلاش است تا نمایندگی مشترک خود را در کابل افتتاح کند. امروز جمعه است!