اسلام‌هراسی در میان افراد ثروتمند و تحصیل کرده در انگلیس رایج است

05/11/1400 09:21:00 ق.ظ

دانشگاه بیرمنگام اعلام کرد که نگرش ضد اسلام یا مسلمانان در میان افراد ثروتمند و تحصیل کرده در انگلیس رایج است. - خبرگزاری آناتولی

دانشگاه بیرمنگام اعلام کرد که نگرش ضد اسلام یا مسلمانان در میان افراد ثروتمند و تحصیل کرده در انگلیس رایج است. - خبرگزاری آناتولی 25.01.2022 لندن/ خبرگزاری آناتولی دانشگاه بیرمنگام در انگلیس طی گزارشی با عنوان «تعصب در قبال میز ناهارخوری: اسلام‌هراسی در بریتانیای معاصر» نگرش مردم این کشور درباره اسلام و مسلمانان را بررسی کرد.

این گزارش نشان داد که بیش از یک چهارم مردم انگلیس نسبت به مسلمانان نظرات منفی دارند و افکار ضد اسلام یا مسلمانان در این کشور در میان افراد ثروتمند و تحصیل کرده نیز رایج است.

براساس نتایج یک نظرسنجی که توسط شرکت تحقیقاتی «YouGov» انجام و در گزارش فوق نیز به آن اشاره شد، 25.9 درصد مردم انگلیس درباره مسلمانان دید منفی دارند. همچنین 9.9 درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی نسبت به مسلمانان احساسات «بسیار منفی» دارند. میزان افراد دارای احساسات منفی علیه یهودیان 8.5 درصد، نسبت به سیاه‌پوستان 6.4 درصد و علیه سفیدپوستان سایر ملیت‌ها نیز 8.4 درصد است.

افراد دارای نگرش اسلام‌ستیزانه را در انگلیس اغلب سالمندان، کارگران، مردان، طرفداران برگزیت و هواداران حزب محافظه‌کار به‌رهبری بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس تشکیل می‌دهند. همچنین افراد طبقه متوسط و بالا نیز علیه مسلمانان و عقاید اسلامی تعصب دارند. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

در دو دهه اخیر پایین‌ترین نرخ رشد اقتصادی را در میان همسایگان داشتیم/ با مشکل عدم سهولت روادید در خصوص کشورهای پیرامونی روبه‌رو هستیمخاندوزی در همایش ملی ایران و همسایگان: در دو دهه اخیر پایین‌ترین نرخ رشد اقتصادی را در میان همسایگان داشتیم/ با مشکل عدم سهولت روادید در خصوص کشورهای پیرامونی روبه‌رو هستیم

هدا خموش از نمایندگان طالبان در نروژ خواست زنان در بند را آزاد کنندیک روز پیش از آغاز رسمی گفت‌وگوهای نمایندگان طالبان با جامعه جهانی در اسلو، پایتخت نروژ، هدا خموش، نماینده جنبش زنان افغانستان از وزیر امور خارجه طالبان خواست فورا با کابل تماس بگیرد و بگوید دختران در بند را آزاد کنند.

اعلام آخرین جزییات آتش‌سوزی در یک مسافرخانه در میدان راه‌‌آهن/ نجات جان ۳۰ مسافر+ فیلمسخنگوی سازمان آتش‌نشانی با اعلام جزییات آتش‌سوزی در یک مسافرخانه در میدان راه‌آهن از نجات جان حدود ۳۰ مسافر گرفتار شده در آتش و دود خبر داد.

یک کشته و یک مصدوم بر اثر آتش‌سوزی در مسافرخانه‌ای در میدان راه‌آهن تهراندر پی حادثه آتش‌سوزی در مسافرخانه‌ای در میدان راه‌آهن تهران که منجر به محبوس شدن ۳۰ مسافر در ساختمان شده بود، یک نفر کشته و یک نفر مصدوم شد. جلال ملکی، سخنگوی سازمان...

خطیب‌زاده درباره آزادی آمریکایی‌های زندانی در ایران: پیش‌شرط نمی‌پذیریم اما در کمترین زمان قابل حل استاظهارات خطیب‌زاده در واکنش به سخنان رابرت مالی است که گفته بعید است آمریکا بدون آن که تهران چهار شهروند آمریکایی «گروگان» را آزاد کند، با ایران به توافقی برسد و آزادی آنها را یک پیش‌شرط برای رسیدن به توافق هسته‌ای دانسته است. ماله کشان کجایید ... افتادن به التماس .. ماله هاتون آماده کنید 🤣🤣🤣 پیش شرط را نمیپذیرد ولی پیش شرط را می پذیرد😏 ضمنا سیامک دهقانپور نمیخاد غرامت از پول ملت!! سفره ای هست پهن بالاخره اینقدر هم پهنا داره که برادر قمیکلا کنگلس هم سهمی ببره.. دهقانپور بابت سیبیلهای سیاه تار کلفتش که بخاطر ربودن پیش از موعد مسیح، پیش بینی کرده بود رو زد غرامت بگیر ما هم پلن B داریم :) اینم برا اونایی که میگن ما ترسیدیم میخوایم زندانی هایی که ارازش و اوباش آمریکایی اند رو آزاد کنه آمریکا وضعیت بحرانی کشور خودش رو جمع کنه بعد..

چندین مجروح در تیراندازی در دانشگاه هایدلبرگ | DW | 24.01.2022در یک تالار سخنرانی دانشگاه هایدلبرگ با شلیک مردی مسلح چندین نفر مجروح شدند. به گزارش پلیس فرد مهاجم کشته شده است. تشخیص هویت و انگیزه مهاجم در دست بررسی مقامات پلیس است.