نماینده مسلمان کنگره آمریکا, حزب دموکرات, سفر به اسرائیل

نماینده مسلمان کنگره آمریکا, حزب دموکرات

اسرائیل فقط به یک نماینده مسلمان مجلس آمریکا اجازه ورود می‌دهد | DW | 16.08.2019

وزارت کشور اسرائیل می‌گوید بر خلاف اعلام قبلی، یکی از دو نماینده دموکرات مجلس آمریکا اجازه دارد وارد این کشور شود. وزارت خارجه اسرائیل یک روز قبل با سفر این دو سیاستمدار آمریکایی مخالفت کرده بود.

16/08/2019 05:37:00 ب.ظ

وزارت کشور اسرائیل می‌گوید بر خلاف اعلام قبلی، یکی از دو نماینده دموکرات مجلس آمریکا اجازه دارد وارد این کشور شود. وزارت خارجه اسرائیل یک روز قبل با سفر این دو سیاستمدار آمریکایی مخالفت کرده بود.

وزارت کشور اسرائیل می‌گوید بر خلاف اعلام قبلی، یکی از دو نماینده دموکرات مجلس آمریکا اجازه دارد وارد این کشور شود. وزارت خارجه اسرائیل یک روز قبل با سفر این دو سیاستمدار آمریکایی مخالفت کرده بود.

خبرگزاری آلمان روز جمعه ۱۶ اوت (۲۵ مرداد) به نقل از وزارت کشور اسرائیل اعلام کرد که رشیده طلیب، سیاستمدار آمریکایی فلسطینی‌تبار، اجازه دارد برای دیدار با بستگانش در کرانه باختری رود اردن به این کشور سفر کند.رشیده طلیب عضو حزب دموکرات و نماینده مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت میشیگان است. طلیب پس از آنکه اسرائیل با سفر او و الهان عمر، نماینده سومالیایی‌تبار مجلس، مخالفت کرد، تقاضایی برای یک"سفر شخصی" به مقامات مسئول ارائه کرده بود.

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim دختر هندی به خاطر پوشیدن شلوار جین کشته شد - BBC News فارسی آمریکا به چین درباره ساخت سیلوهای موشکی جدید هشدار داد

اسرائیل علت مخالفت با سفر این دو سیاستمدار دموکرات آمریکا را پشتیبانی آنها از یک کارزار بین‌المللی عنوان کرد که با شعار بایکوت، خودداری از سرمایه‌گذاری و تحریم اسرائیل فعالیت می‌کنند.بر پایه قانونی که سال ۲۰۱۷ تصویب شد دولت اسرائیل می‌تواند مانع ورود حامیان و طرفداران این کارزار به این کشور شود. وزارت کشور می‌گوید رشیده طلیب متعهد شده که در مدت اقامت خود در اسرائیل از این کارزار پشتیبانی نکند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدتصمیم روز پنج‌شنبه دولت اسرائیل برای جلوگیری از سفر دو نماینده مسلمان مجلس آمریکا به این کشور با واکنش‌های مخالف و موافق زیادی روبرو شد.نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان، تصمیم اسرائیل را"ناامید‌کننده" خوانده و از آن انتقاد کرده است. استنی هویر، رئیس اکثریت دموکرات در این مجلس نیز که به تازگی با هیئتی از نمایندگان دموکرات از اسرائیل بازدید کرده از تل‌آویو خواست در تصمیم خود در مورد دو همکارش تجدید نظر کند. headtopics.com

حمایت ترامپ و نتانیاهوبه رغم واکنش منفی بسیاری از سیاستمداران هر دو حزب اصلی آمریکایی از تصمیم اسرائیل در مورد جلوگیری از سفر طلیب و عمر، دونالد ترامپ در یک پیام توییتری این دو سیاستمدار را متهم کرد که از"مردم اسرائیل و تمام یهودیان متنفرند" و هیچ چیز نظرشان را تغییر نمی‌دهد.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل نیز اندکی پس از توییت ترامپ مدعی شد که برنامه سفر طلیب و عمر نشان می‌دهد که آنها در صدد"فتنه‌انگیزی و ضربه‌ زدن به اسرائیل" بوده‌اند. ترامپ گفته بود موافقت با سفر این دو نماینده مجلس به اسرائیل نشانه ضعف خواهد بود.

الهان عمر، عضو حزب دموکرات و نماینده سومالیایی‌تبار از ایالت مینه‌سوتا که اسرائیل با سفرش به این کشور مخالفت کردالهان عمر در واکنش به تصمیم روز پنج‌شنبه تل‌آویو در مورد جلوگیری از سفرش، این اقدام را"توهین به ارزش‌های دموکراتیک" خواند و نتانیاهو را متهم کرد که تسلیم فشارهای دونالد ترامپ شده است. طلیب نیز این تصمیم را نشانه ضعف خوانده است.

رئیس جمهوری آمریکا در جمع خبرنگاران گفته این دو سیاستمدار حزب دموکرات"چنان ضد اسرائیل و ضد یهود" هستند که اگر دیگران مانند آنها حرف بزنند باید به خاطر آن جزایی سنگین بپردازند.دونالد ترامپ پیش از این در حمله شدیدی به طلیب، عمر و چند نماینده خارجی‌تبار دیگر مجلس نمایندگان آمریکا که منتقد دولت هستند از آنها خواسته بود به کشورهای"پر جرم و جنایت و فاسد" خود بازگردند و به اصلاح همانجا کمک کنند. headtopics.com

رستگاری در هفته پایانی؛ پرسپولیس برای پنجمین سال متوالی قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شد گزارش پزشکی لو رفته در ایالات متحده؛ جنگ با کرونا تغییر کرده است اولین بار در تاریخ المپیک؛ تیم‌های شنای نیمه زنانه و نیمه مردانه رقابت می‌کنند

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیداین سخنان با واکنش‌های تندی روبرو شد و بسیاری آن را نژادپرستانه خواندند. کسانی که دونالد ترامپ به آنها حمله کرد همه متولد ایالات متحده هستند به جز الهان عمر که در کودکی همراه خانواده‌اش از سومالی به آمریکا مهاجرت کرده است.

ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

اسرائیل به یک نماینده مسلمان کنگره آمریکا اجازه داد به کرانه باختری سفر کنددولت اسرائیل اعلام کرد به رشیده طلیب، نماینده زن مسلمان کنگره آمریکا، اجازه خواهد داد از منطقه اشغال شده کرانه باختری رود اردن دیدن کند. به گزارش رویترز، آن‌گونه که وزیر کشور اسرائیل اعلام کرده، ای

دو نماینده کنگره آمریکا از ورود به اسرائیل منع شدند

انتقاد از تصمیم اسرائیل درباره دو نماینده مسلمان کنگره آمریکادولت اسرائیل تصمیم گرفت که به دو نماینده زن مسلمان کنگره آمریکا اجازه ورود به آن کشور را ندهد. اسرائیل پیشتر درخواست این دو نفر برای سفر را پذیرفته بود اما در بررسی مجدد تصمیم گرفت که اجازه ورود این دو به اسرائیل را صادر نکند. ممانعت از ورود این دو نماینده زن کنگره آمریکا واکنش‌های بسیاری را برانگیخته است.

اسرائیل به دو عضو مسلمان کنگره آمریکا اجازه ورود به اسرائیل را نمی‌دهد؛ استقبال پرزیدنت ترامپ🔺اسرائیل به دو عضو مسلمان کنگره آمریکا اجازه ورود به اسرائیل را نمی‌دهد؛ استقبال پرزیدنت ترامپ ⚡️پیشتر، دونالد ترامپ روز پنجشنبه ۲۴ مرداد، در توئیتی گفته بود «اگر اسرائیل به قانونگذاران عمر و طلیب اجازه دیدار دهد، ضعف بزرگی از خود نشان داده است.»

اسرائیل ورود ۲ عضو مسلمان کنگره آمریکا را ممنوع کرداسرائیل روز پنجشنبه اعلام کرد که مانع از دیدار رسمی دو عضو مسلمان کنگره ایالات متحده که از دموکرات‌های حامی فلسطین به شمار می‌روند، از کرانه باختری و بیت المقدس شرقی خواهد شد.

اسرائیل مشغول بررسی ممنوعیت ورود دو عضو کنگره آمریکا به این کشور استیک مقام رسمی اسرائیل گفته است که دولت این کشور مشغول بررسی ممنوعیت ورود دو عضو کنگره آمریکا به این کشور است. \r\n به گزارش رویترز، رشیده طالب و ایلهان عمر، دو عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا که چندین