اسرائیل فقط به یک نماینده مسلمان مجلس آمریکا اجازه ورود می‌دهد | DW | 16.08.2019

16/08/2019 05:37:00 ب.ظ

وزارت کشور اسرائیل می‌گوید بر خلاف اعلام قبلی، یکی از دو نماینده دموکرات مجلس آمریکا اجازه دارد وارد این کشور شود. وزارت خارجه اسرائیل یک روز قبل با سفر این دو سیاستمدار آمریکایی مخالفت کرده بود.

نماینده مسلمان کنگره آمریکا, حزب دموکرات

وزارت کشور اسرائیل می‌گوید بر خلاف اعلام قبلی، یکی از دو نماینده دموکرات مجلس آمریکا اجازه دارد وارد این کشور شود. وزارت خارجه اسرائیل یک روز قبل با سفر این دو سیاستمدار آمریکایی مخالفت کرده بود.

وزارت کشور اسرائیل می‌گوید بر خلاف اعلام قبلی، یکی از دو نماینده دموکرات مجلس آمریکا اجازه دارد وارد این کشور شود. وزارت خارجه اسرائیل یک روز قبل با سفر این دو سیاستمدار آمریکایی مخالفت کرده بود.

خبرگزاری آلمان روز جمعه ۱۶ اوت (۲۵ مرداد) به نقل از وزارت کشور اسرائیل اعلام کرد که رشیده طلیب، سیاستمدار آمریکایی فلسطینی‌تبار، اجازه دارد برای دیدار با بستگانش در کرانه باختری رود اردن به این کشور سفر کند.رشیده طلیب عضو حزب دموکرات و نماینده مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت میشیگان است. طلیب پس از آنکه اسرائیل با سفر او و الهان عمر، نماینده سومالیایی‌تبار مجلس، مخالفت کرد، تقاضایی برای یک"سفر شخصی" به مقامات مسئول ارائه کرده بود.

اسرائیل علت مخالفت با سفر این دو سیاستمدار دموکرات آمریکا را پشتیبانی آنها از یک کارزار بین‌المللی عنوان کرد که با شعار بایکوت، خودداری از سرمایه‌گذاری و تحریم اسرائیل فعالیت می‌کنند.بر پایه قانونی که سال ۲۰۱۷ تصویب شد دولت اسرائیل می‌تواند مانع ورود حامیان و طرفداران این کارزار به این کشور شود. وزارت کشور می‌گوید رشیده طلیب متعهد شده که در مدت اقامت خود در اسرائیل از این کارزار پشتیبانی نکند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

اسرائیل به یک نماینده مسلمان کنگره آمریکا اجازه داد به کرانه باختری سفر کنددولت اسرائیل اعلام کرد به رشیده طلیب، نماینده زن مسلمان کنگره آمریکا، اجازه خواهد داد از منطقه اشغال شده کرانه باختری رود اردن دیدن کند. به گزارش رویترز، آن‌گونه که وزیر کشور اسرائیل اعلام کرده، ای

دو نماینده کنگره آمریکا از ورود به اسرائیل منع شدند

انتقاد از تصمیم اسرائیل درباره دو نماینده مسلمان کنگره آمریکادولت اسرائیل تصمیم گرفت که به دو نماینده زن مسلمان کنگره آمریکا اجازه ورود به آن کشور را ندهد. اسرائیل پیشتر درخواست این دو نفر برای سفر را پذیرفته بود اما در بررسی مجدد تصمیم گرفت که اجازه ورود این دو به اسرائیل را صادر نکند. ممانعت از ورود این دو نماینده زن کنگره آمریکا واکنش‌های بسیاری را برانگیخته است.

اسرائیل به دو عضو مسلمان کنگره آمریکا اجازه ورود به اسرائیل را نمی‌دهد؛ استقبال پرزیدنت ترامپ🔺اسرائیل به دو عضو مسلمان کنگره آمریکا اجازه ورود به اسرائیل را نمی‌دهد؛ استقبال پرزیدنت ترامپ ⚡️پیشتر، دونالد ترامپ روز پنجشنبه ۲۴ مرداد، در توئیتی گفته بود «اگر اسرائیل به قانونگذاران عمر و طلیب اجازه دیدار دهد، ضعف بزرگی از خود نشان داده است.»

اسرائیل ورود ۲ عضو مسلمان کنگره آمریکا را ممنوع کرداسرائیل روز پنجشنبه اعلام کرد که مانع از دیدار رسمی دو عضو مسلمان کنگره ایالات متحده که از دموکرات‌های حامی فلسطین به شمار می‌روند، از کرانه باختری و بیت المقدس شرقی خواهد شد.

اسرائیل مشغول بررسی ممنوعیت ورود دو عضو کنگره آمریکا به این کشور استیک مقام رسمی اسرائیل گفته است که دولت این کشور مشغول بررسی ممنوعیت ورود دو عضو کنگره آمریکا به این کشور است. \r\n به گزارش رویترز، رشیده طالب و ایلهان عمر، دو عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا که چندین

رشیده طلیب، سیاستمدار آمریکایی فلسطینی‌تبار و نماینده مجلس از ایالت میشیگان خبرگزاری آلمان روز جمعه ۱۶ اوت (۲۵ مرداد) به نقل از وزارت کشور اسرائیل اعلام کرد که رشیده طلیب، سیاستمدار آمریکایی فلسطینی‌تبار، اجازه دارد برای دیدار با بستگانش در کرانه باختری رود اردن به این کشور سفر کند.بارگذاری نظرات.تل آویو مانع ورود رشیده طلیب و الهان عمر؛ دو عضو مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا به اسرائیل شد.پایان پست توییتر شماره از @SpeakerPelosi سفیر آمریکا: اسرائیل حق دارد دیوید فریدمن، سفیر ایالات متحده در اسرائیل، در بیانیه‌ای گفته که آمریکا از تصمیم اسرائیل حمایت کرده و آن را محترم می‌شمارد.

رشیده طلیب عضو حزب دموکرات و نماینده مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت میشیگان است. طلیب پس از آنکه اسرائیل با سفر او و الهان عمر، نماینده سومالیایی‌تبار مجلس، مخالفت کرد، تقاضایی برای یک"سفر شخصی" به مقامات مسئول ارائه کرده بود.. اسرائیل علت مخالفت با سفر این دو سیاستمدار دموکرات آمریکا را پشتیبانی آنها از یک کارزار بین‌المللی عنوان کرد که با شعار بایکوت، خودداری از سرمایه‌گذاری و تحریم اسرائیل فعالیت می‌کنند. آنها از اسرائیل و یهودیان متنفرند و نمی‌توان فکرشان را تغییر داد. بر پایه قانونی که سال ۲۰۱۷ تصویب شد دولت اسرائیل می‌تواند مانع ورود حامیان و طرفداران این کارزار به این کشور شود. به گزارش روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز، اسرائیل روز پنجشنبه ورود رشیده طلیب و الهان عمر، دو قانون‌گذار دموکرات کنگره آمریکا که قصد داشتند به کرانه باختری روز اردن سفر کنند، را ممنوع کرد. وزارت کشور می‌گوید رشیده طلیب متعهد شده که در مدت اقامت خود در اسرائیل از این کارزار پشتیبانی نکند. آنها در خط اول توییتی که نوشته‌اند ابتدا گفته‌اند که با سیاست بایکوت که این دو نماینده حامی آن هستند مخالفند و بعد گفته‌اند که به گمان آنها هر عضو کنگره آمریکا باید امکان بازدید از اسرائیل و تجربه حضور در آن کشور را داشته باشند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید تصمیم روز پنج‌شنبه دولت اسرائیل برای جلوگیری از سفر دو نماینده مسلمان مجلس آمریکا به این کشور با واکنش‌های مخالف و موافق زیادی روبرو شد. پرزیدنت ترامپ روز پنجشنبه ۲۴ مرداد، در توئیتی گفته بود: «اگر اسرائیل به قانونگذاران عمر و طلیب، اجازه دیدار دهد، ضعف بزرگی از خود نشان داده است. رشیده طلیب و الهان عمر قرار بود از تاریخ 18 تا 22 آگوست جاری از اسرائیل و فلسطین بازدید و با صاحب‌نظران این کشور دیدار کنند. نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان، تصمیم اسرائیل را"ناامید‌کننده" خوانده و از آن انتقاد کرده است. استنی هویر، رئیس اکثریت دموکرات در این مجلس نیز که به تازگی با هیئتی از نمایندگان دموکرات از اسرائیل بازدید کرده از تل‌آویو خواست در تصمیم خود در مورد دو همکارش تجدید نظر کند.» رئیس جمهوری آمریکا در ادامه آنها را «یک ننگ» توصیف کرد و گفت که ایالت های مینه سوتا و میشیگان برای انتخاب دوباره آنها کار سختی را پیش ‌رو دارند. حمایت ترامپ و نتانیاهو به رغم واکنش منفی بسیاری از سیاستمداران هر دو حزب اصلی آمریکایی از تصمیم اسرائیل در مورد جلوگیری از سفر طلیب و عمر، دونالد ترامپ در یک پیام توییتری این دو سیاستمدار را متهم کرد که از"مردم اسرائیل و تمام یهودیان متنفرند" و هیچ چیز نظرشان را تغییر نمی‌دهد. بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل نیز اندکی پس از توییت ترامپ مدعی شد که برنامه سفر طلیب و عمر نشان می‌دهد که آنها در صدد"فتنه‌انگیزی و ضربه‌ زدن به اسرائیل" بوده‌اند. به گزارش رویترز، رشیده طلیب و الهان عمر، دو عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا که چندین بار از اسرائیل انتقاد کرده‌اند، اعلام کرده بودند که قصد دارند به کرانه باختری رود اردن و اورشلیم شرقی سفر کنند. نیویورک تایمز: دستاورد کوچک برای رهبران دو کشور سرمقاله روزنامه نیویورک تایمز به این تصمیم اسرائیل واکنش نشان داده و آن را عملی منفی برای روابط دو کشور توصیف کرده است.

ترامپ گفته بود موافقت با سفر این دو نماینده مجلس به اسرائیل نشانه ضعف خواهد بود. الهان عمر، عضو حزب دموکرات و نماینده سومالیایی‌تبار از ایالت مینه‌سوتا که اسرائیل با سفرش به این کشور مخالفت کرد الهان عمر در واکنش به تصمیم روز پنج‌شنبه تل‌آویو در مورد جلوگیری از سفرش، این اقدام را"توهین به ارزش‌های دموکراتیک" خواند و نتانیاهو را متهم کرد که تسلیم فشارهای دونالد ترامپ شده است. این دو نماینده کنگره آمریکا پیشتر از جنبش «بایکوت اسرائیل» (به انگلیسی: BDS) هم حمایت کرده بودند. طلیب نیز این تصمیم را نشانه ضعف خوانده است. رئیس جمهوری آمریکا در جمع خبرنگاران گفته این دو سیاستمدار حزب دموکرات"چنان ضد اسرائیل و ضد یهود" هستند که اگر دیگران مانند آنها حرف بزنند باید به خاطر آن جزایی سنگین بپردازند. با این حال سفیر اسرائیل در ایالات متحده ماه گذشته گفته بود که اجازه ورود آن‌ها به این کشور صادر خواهد شد. دونالد ترامپ پیش از این در حمله شدیدی به طلیب، عمر و چند نماینده خارجی‌تبار دیگر مجلس نمایندگان آمریکا که منتقد دولت هستند از آنها خواسته بود به کشورهای"پر جرم و جنایت و فاسد" خود بازگردند و به اصلاح همانجا کمک کنند. اعتراض داوطلبان نامزدی حزب دموکرات به این تصمیم گروهی از داوطلبان نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا هم به این خبر واکنش نشان دادند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید این سخنان با واکنش‌های تندی روبرو شد و بسیاری آن را نژادپرستانه خواندند. آقای نتانیاهو در بیانیه ای که پس از اعلام این تصمیم منتشر شد، گفت: «هیچ کشوری در جهان بیش از کشور اسرائیل برای آمریکا و آمریکایی‌ها احترام قائل نیست. کسانی که دونالد ترامپ به آنها حمله کرد همه متولد ایالات متحده هستند به جز الهان عمر که در کودکی همراه خانواده‌اش از سومالی به آمریکا مهاجرت کرده است. در همین زمینه: . هنوز کمیته اخلاق مجلس نمایندگان این سفر را تایید نکرده است.