اسرائیل تلفن بیماران مبتلا به ویروس کرونا را ردیابی می کند

17/03/2020 09:54:00 ب.ظ

بخش انگلیسی صدای آمریکا - بنجامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، از یک رشته محدودیت های شدید برای اسرائیلی ها در مبارزه با گسترش بیماری «کووید ۱۹» خبر داده است. این اقدامات شامل تعطیلی تقریبا کل کشور غی

اسرائیل, ویروس_کرونا

اسرائیل تلفن بیماران مبتلا به ویروس_کرونا را ردیابی می کند در حال حاضر دست کم ۲۰۰ اسرائیل ی مبتلا به ویروس کرونا تشخیص داده شده اند و ده ها هزار نفر به دلیل تماس با یک بیمار مبتلا یا چون از سفر خارج برگشته اند تحت قرنطینه ای دو هفته ای قرار دارند.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - بنجامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل ، از یک رشته محدودیت های شدید برای اسرائیل ی ها در مبارزه با گسترش بیماری «کووید ۱۹» خبر داده است. این اقدامات شامل تعطیلی تقریبا کل کشور غی

اسفند ۲۷, ۱۳۹۸بیرون کردن یک بازیگر از برنامه زنده تلویزیون ایران پس از انتقاد از عملکرد مسئولان در مقابله با کرونا؛ واکنش کاربران شبکه های اجتماعیپس از اظهارات انتقادی و جنجالی امیرحسین رستمی، این برنامه برای دقایقی قطع شد و او را از این برنامه بیرون کردند.

پس از آن که امیرحسین رستمی، بازیگر سینما و تلویزیون ایران، در یک برنامه زنده تلویزیونی از عملکرد مسئولان جمهوری اسلامی و پنهان‌کاری آن‌ها در رابطه با شیوع ویروس کرونا در کشور انتقاد کرد، این برنامه متوقف و این بازیگر از برنامه بیرون گذاشته شد.امیرحسین رستمی دوشنبه شب ۲۶ اسفندماه در برنامه «فرمول یک» تلویزیون جمهوری اسلامی حاضر شد و علت حضور خود را بیان سوال‌هایش عنوان و در سخنانش از قرنطینه نکردن قم، پنهانکاری مقامات و تکذیب وجود کرونا، همچنین ادامه پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان به ووهان چین انتقاد کرد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

مرگ بر اسراییل مرگ بر آمریکا مرگ بر اسراییل اره خوبه ردیابی کنید ان شاءالله به زودی وعده خداوند تحقق می یابد واسراییل به دست شیرمردان غیور ایرانی ازصفحه روزگارمحو می شود اولویت تمام احزاب اسرائیل از چپ تا راست بهبود وضعیت مردم و کشور اسرائیل است ،اولویت جمهوری اسلامی چیه عراق، سوریه ،فلسطین، لبنان ، یمن ، عربستان و از همه بدتر اسلام که اصلا معلوم نیست چی هست

عشق به هم نوع و هم وطن رو از مردمان اسرائیل باید یاد گرفت، برخلاف بعضی ایرانی ها که به جون هم افتادند و از بدبختی همدیگه خوشحال میشوند آنها به هم کمک می کنند،اولویتشان مردم اسرائیل و کشورشان است نه مثل رژیم اسلامی که اولویتش عراق و سوریه و فلسطین و ...

رئیس کمیسیون اروپا: کشورهای عضو باید برای ساخت تجهیزات پزشکی متحد شوند«در مبارزه با ویروس تازهٔ کرونا، هیچ کشوری به تنهایی قادر نیست لوازم مداوای بیماران را تولید کند.»

افزایش شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در کویتوزارت بهداشت کویت از افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا به 123 نفر در این کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

ویروس کرونا؛ شاید 'مینی تورنمنت' تکلیف فوتبال اروپا را مشخص کندبرگزاری یک 'مینی‌ تورنمنت' جزو گزینه‌هایی است که یوفا برای مشخص کردن تکلیف لیگ قهرمانان فوتبال اروپا و لیگ اروپا که به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده‌اند، در نظر گرفته‌ است. مسئولان اتحادیه فوتبال اروپا، فردا (سه‌شنبه ۱۷ مارس) جلسه‌ای ویدئویی با طرف‌های اصلی درگیر در این ماجرا برگزار می‌کنند.

کرونا و فوتبال اروپا؛ شاید 'مینی تورنمنت' تکلیف را مشخص کندبرگزاری یک 'مینی‌ تورنمنت' جزو گزینه‌هایی است که یوفا برای مشخص کردن تکلیف لیگ قهرمانان فوتبال اروپا و لیگ اروپا که به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده‌اند، در نظر گرفته‌ است. مسئولان اتحادیه فوتبال اروپا، فردا (سه‌شنبه ۱۷ مارس) جلسه‌ای ویدئویی با طرف‌های اصلی درگیر در این ماجرا برگزار می‌کنند.

افزایش داروخانه های منتخبِ تهران جهت عرضه داروهای ضد کروناسخنگوی وزارت بهداشت: با توجه به تراکم مراجعین در داروخانه‌های منتخب شهر تهران، به دستور وزیر بهداشت، علاوه بر مراکز بهداشتی و درمانی، حداقل ۱۰ داروخانه دیگر در سطح شهر تهران از بامداد فردا تحویل داروی بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا را بر عهده خواهند گرفت SheTweeting اين باند و باند بازيا چيه داروخونه منتخب چ صيغه ايه؟ دارو رو بديد به همه داروخونه ها تو اين شرايط هم بايد جيب همپالگياتون پر شه فقط و گور پدر مردم

ترامپ، کرونا را «ویروس چینی» خواندرئیس‌جمهوری آمریکا در پیامی توئیتری، کرونا را «ویروس چینی» خواند.

نظرات بیشتر اسفند ۲۷, ۱۳۹۸ بیرون کردن یک بازیگر از برنامه زنده تلویزیون ایران پس از انتقاد از عملکرد مسئولان در مقابله با کرونا؛ واکنش کاربران شبکه های اجتماعی پس از اظهارات انتقادی و جنجالی امیرحسین رستمی، این برنامه برای دقایقی قطع شد و او را از این برنامه بیرون کردند.Aa اورزولا فن‌ در لاین، رئيس کمیسیون اروپا، همزمان با انتشار وسیع ویروس کرونا در قارّهٔ سبز خواستار آن شد که کشورهای عضو اتحادیهٔ اروپا برای تولید و توزیع تجهیزات پزشکی همکاری تنگاتنگ داشته باشند.وزارت بهداشت کویت از افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا به 123 نفر در این کشور خبر داد.از اعضای یوفا همچنین برای حضور در یک جلسه دیگر دعوت شده تا در مورد واکنش‌های آن‌ها بحث شود.

پس از آن که امیرحسین رستمی، بازیگر سینما و تلویزیون ایران، در یک برنامه زنده تلویزیونی از عملکرد مسئولان جمهوری اسلامی و پنهان‌کاری آن‌ها در رابطه با شیوع ویروس کرونا در کشور انتقاد کرد، این برنامه متوقف و این بازیگر از برنامه بیرون گذاشته شد. امیرحسین رستمی دوشنبه شب ۲۶ اسفندماه در برنامه «فرمول یک» تلویزیون جمهوری اسلامی حاضر شد و علت حضور خود را بیان سوال‌هایش عنوان و در سخنانش از قرنطینه نکردن قم، پنهانکاری مقامات و تکذیب وجود کرونا، همچنین ادامه پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان به ووهان چین انتقاد کرد. وی در ویدئویی که روز دوشنبه در توییتر خود منتشر کرد گفت: «ما با تولید، حفظ و توزیع این لوازم در میان کشورهای عضو اتحادیه، می‌توانیم از بیماران و نیز کارکنان بخش بهداشت و درمان بهتر مراقبت کرده،‌ انتشار ویروس را مهار کنیم. او با اشاره به فیلترینگ تلگرام، گفت که چرا در این موقعیت دست خود را از روی دکمه فیلترینگ تلگرام برنمی‌دارید؟ و چرا با «سلطان فیلترشکن» مقابله نمی‌کنید؟ پس از اظهارات انتقادی و جنجالی امیرحسین رستمی، این برنامه برای دقایقی قطع شد و پس از آن مجری برنامه اعلام کرد که «به دلیل اینکه صحبت های امیر حسینی رستمی مغایر با فضای ما بود از ایشان خواستیم در زمان دیگری مهمان ما باشد.2020 كويت/خبرگزاری آناتولی عبدالله السند، سخنگوی وزارت بهداشت کویت در یک کنفرانس خبری اظهار داشت: 11 نفر دیگر طی 24 ساعت اخیر به ویروس کرونا آلوده شده و بدین ترتیب تعداد افراد مبتلا به این بیماری در کشورمان به 123 نفر رسیده است.» حرف‌های انتقادی امیرحسین رستمی در آنتن زنده تلویزیون ایران و بیرون کردن این بازیگر از این برنامه زنده تلویزیونی با واکنش‌های بسیاری در شبکه های اجتماعی همراه بود. دعوای آلمان و آمریکا بر سر مالکیت شرکتی که در جستجوی واکسن کروناست فرانسه اوائل ماه جاری میلادی اعلام کرد نیاز به خرید ماسک بهداشتی دارد، در حالیکه آلمان صادرات تمامی محصولات بهداشتی خود را ممنوع کرد. برخی کاربران حرف‌های او را «حرف دل یک ملت» دانستند. فینال لیگ قهرمانان اروپا در استانبول و فینال لیگ اروپا در گدانسک لهستان برگزار می‌شود.

یکی از کاربران هم نوشت که امیرحسین رستمی هر آنچه که باید را از پروازهای ماهان، تا فیلیترینگ و سرعت اینترنت را در آنتن زنده تلویزیون گفته است. بیمارستان‌های ایتالیا دیگر برای پذیرش بیماران تازه جا ندارد و کارکنان بخش بهداشت و درمان این کشور ناگزیر شده‌اند تخت بیمارستانی و دستگاه‌های تنفس کمکی را به بیمارانی واگذار کنند که بخت زنده ماندن بیشتری دارند، در حالیکه باقی بیماران به حال خود رها می‌شوند. بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت، شیوع ویروس کرونا به"سطح همه‌گیری جهانی" رسیده است. همچنین یکی از کاربران هم در پاسخ به سوالات و انتقادات امیرحسین رستمی به ماجرای شلیک به هواپیمای مسافربری و کشتن معترضان در آبان ۹۷ اشاره کرده است. جمهوری اسلامی در روزهای گذشته نیز برخوردهای امنیتی با انتقادات و اطلاع رسانی درباره شیوع گسترده کرونا در ایران داشته و حتی مقامات قضایی اعلام کرده اند که برای افرادی که در شبکه های اجتماعی اقدام به اطلاع رسانی کنند «برخورد قضایی» خواهد کرد. این در حالی است که افکار عمومی در ایران نسبت به مخفی‌کاری مقامات جمهوری اسلامی در قبال شیوع ویروس کرونا نگران است. نحوه واکنش جمهوری اسلامی ایران به همه گیری ویروس کرونا حتی با انتقاداتی از سوی برخی دولت ها و مقام های سازمان ملل روبرو شد. گذشته از تمام این‌ها مدل جدید و گسترش یافته جام جهانی باشگاه‌ها هم قرار است ژوئیه همان سال در چین برگزار شود.

با این حال ریک برنان گفت که دولت ایران در عالی ترین سطوح موضوع را جدی گرفته است. یک مقام سازمان بهداشت جهانی که هفته پیش به تهران سفر کرده بود هم اعلام کرد که آمار اعلام شده مقامات ایران درباره مبتلایان به ویروس کرونا تنها یک پنجم مبتلایان واقعی است. وزارت بهداشت ایران روز دوشنبه اعلام کرد که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به ۱۴۹۹۱ نفر رسیده است.این در حالی است که این مقام سازمان بهداشت جهانی برآورد ابتلای کرونا در ایران را حدود ۷۵ هزار نفر اعلام کرده است. پیش از این نیز نماینده وزارت خارجه آمریکا در امور ایران روز پنجشنبه ۱۵ اسفند مسئولان جمهوری اسلامی را متهم کرد که درباره گستردگی ویروس کرونا در کشور به مردم ایران دروغ گفته است.

برایان هوک به خبرنگاران گفت: «رژیم ابتدا به مردم گفت که جایی برای نگرانی از شیوع این ویروس نیست. اما در همان حال، ویروس در حال پخش شدن در سرتاسر ایران بود.» همچنین مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز جمعه ۹ اسفند در نشستی در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان، با توجه به سابقه پنهان‌کاری مسئولان جمهوری اسلامی گفته بود رژیم ایران تمایلی ندارد که درباره شیوع ویروس کرونا اطلاع رسانی کند و من نگران هستم آنها اطلاعات مهمی را پنهان کرده باشد. .