اسرائیل خرید قرص کرونا از شرکت فایزر را بررسی می‌کند | DW | 07.11.2021

16/08/1400 05:44 ب.ظ

۴۳ درصد جمعیت اسرائیل سه نوبت واکسن زده‌اند و ۶۲درصد دو دوز. حال نخست وزیر اسرائیل در جلسه هفتگی کابینه این کشور از مقامات بهداشتی و درمانی خواسته کارایی قرص کرونا و امکان تهیه آن از داروسازی فایزر را بررسی کنند.

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل در استقبال از تولید قرص کرونا، مقامات مسئول کشورش را به بررسی جوانب تهیه و خرید آن دعوت کرده است. او یکشنبه ۷ نوامبر و در نشست هفتگی کابینه، این تصمیم را تحت عنوان"خبر خوب" بیان کرد.

کنسرن آمریکایی فایزر روز جمعه ۵ نوامبر اعلام کرد قرص موثری علیه کرونا تولید کرده که تاثیری جدی در پیشگیری از کرونا دارد. فایزر گفته که این قرص خطر ابتلا به کووید را تا ۸۹درصد کاهش می‌دهد. این غول داروسازی که همراه با گروه آلمانی بیون-تک، یکی از موثرترین واکسن‌های کرونا را نیز ساخته، اینک در تلاش کسب مجوز عرضه این قرص در آمریکاست.

قرص فایزر همراه با یک داروی ضد ویروس قدیمی به نام"ریتوناویر" داده می‌شود. درمان ترکیبی با نام تجاری Paxlovid و شامل سه قرص است که دو بار در روز تجویز می‌شود. طبق اعلام فایزر، پس از یک ماه، از بین ۷۷۵ بیماری که درمان ترکیبی را دریافت کردند ۸۹ درصد کاهش در میزان بستری شدن در بیمارستان یا مرگ و میر مشاهده شد.

دولت اسرائیل، تا کنون موج چهارم کرونا را بدون توسل به قرنطینه و تعطیلی همگانی پشت سر گذاشته؛ امری که پشتوانه آن واکسیناسیون سوم یا دوز تقویتی بوده است. حدود ۴۳درصد از جمعیت ۹ میلیون و ۴۰۰هزار نفری اسرائیل سه نوبت واکسن زده‌اند و ۶۲ درصد نیز هر دو نوبت را دریافت کرده‌اند. headtopics.com

به 🥚م

وزارت بهداشت اسرائیل اعلام کرده که با گذشت سه ماه از سومین دور واکسیناسیون، نرخ ابتلا به کرونا به شکل چشمگیری کاهش یافته است. آخرین آمار در روز یکشنبه ۷ نوامبر نشان می‌دهد که در یک شبانه روز تنها ۵۵۶ مورد جدید بیماری ثبت شده است.

در ماه اوت، این رقم به روزی ۱۱هزار نفر هم بالغ می‌‌شد. هم اینک ۱۷۸ بیمار در شرایط وخیم بستری هستند در حالی که اوایل سال جاری، میانگین روزانه مبتلایان بدحال ۱۲۰۰ نفر بود.

ادامه مطلب:
dw_persian »

درخواست نمایندگان زن سنای آمریکا از بایدن برای حمایت بیشتر از زنان و دختران افغانستاندرخواست نمایندگان زن سنای آمریکا از بایدن برای حمایت بیشتر از زنان و دختران افغانستان بیش از بیست تن از نمایندگان زن در سنا با ارسال نامه‌ای به جو_بایدن رئیس جمهوری آمریکا خواستار اقدامات بیشتر دولت او برای حمایت از زنان و دختران در افغانستان شدند. لابد بایدن هم تعهد میکنه که مثلا برای 100 نفر از دختران افغان جهیزیه تهیه کنه می گویند طالبان جنگ را در افغانستان برد و ما شکست خوردیم و ما فرار کرديم و حالا می خواهند پس از فرار از افغانستان از راه دور از زنان و دختران حمایت کنند.

درخواست تعدادی از جمهوری‌خواهان آمریکایی از بایدن برای کنار گذاشتن دیپلماسی با ایراندرخواست تعدادی از جمهوری‌خواهان آمریکایی از بایدن برای کنار گذاشتن دیپلماسی با ایران جمعی از جمهوری خواهان کنگره آمریکا با طرح اتهاماتی علیه کشورمان در حال فشار بر دولت بایدن هستند تا دیپلماسی با ایران را کنار بگذارد.

انتقال سپیده قلیان از سلول انفرادی به بند زنان زندان اوین پس از ۲۵ روزخوش به حال تروریست های عرب

توقف صادرات گاز از یکی از سه خط صادراتی روسیه به اروپادر پی توقف صادرات گاز در یکی از سه خط صادراتی گاز روسیه به اروپا، برخی سیاستمداران این اقدام را عامدانه توصیف کرده‌اند. On 25 August 2018, Muhammad Qasim saw a large portion of the earth in Pakistan sinks and people are in despair. Imran Khan is also angry and confused about how this happened and how will he fix it. - Muhammad Qasim Dreams ShakitaInu BIG SHAK+ shiba floki shibafloki + Ryoshi Ryoshi token+ yooshi + baby doge SHAKITAINU best token

سفر در ایران از اول آذر؛ فقط با واکسن یا تست منفی کرونا | DW | 06.11.2021وزارت راه محدودیت‌های کرونایی برای سفر را اعلام کرد و وزارت آموزش و پرورش بر بازگشایی حضوری مدارس تاکید می‌کند. نگرانی از بازگشایی مدارس افزایش یافته و با بالا رفتن تعداد شهرهای قرمز خطر آغاز موج ششم پاندمی منتفی نیست. 🪖⚔️

کرونا در ایران | نگرانی والدین از بازگشایی مدارس به رغم هشدارها در مورد احتمال موج ششم همه‌گیریبا وجود هشدارها در مورد وقوع موج ششم کرونا در ایران، در برنامه بازگشایی تمامی مدارس در اول آذر ماه تغییری ایجاد نشده و سخنگوی وزارت آموزش و پرورش از توافق نهایی با وزارت بهداشت برای حضوری شدن مدارس خبر داده است.