اسرائيل پیشنهاد تخلیه غیرنظامیان از «مناطق جنگی» در غزه را مطرح کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 17 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل طرحی را به منظور تخلیه غیرنظامیان از مناطق درگیری در نوار غزه به کابینه جنگ این کشور پیشنهاد کرده است.

این پیشنهاد در بحبوحه افزایش نگرانی‌های بین‌المللی نسبت به شمار بالای تلفات غیرنظامیان در جریان حملات اسرائیل به غزه و همزمان با گمانه‌زنی‌هایی در خصوص احتمال توافق بر سر برقراری آتش‌بس میان طرفین مخاصمه پیش از ماه رمضان مطرح شده است. دفتر نخست وزیری اسرائیل روز دوشنبه با تایید این پیشنهاد تاکید کرد که حمله زمینی به رفح واقع در جنوب باریکه غزه «ضروری» است.

رسانه‌های مصری همزمان با طرح این پیشنهاد از سوی دولت اسرائیل، به آخرین تلاش‌های صورت گرفته برای برقراری آتش‌بس در غزه پیش از ماه رمضان پرداخته‌اند. بنا به گزارش این رسانه‌ها، هیات‌های کارشناسی به نمایندگی از مصر و قطر و ایالات متحده به عنوان میانجی، گفتگوهایی را با حضور نمایندگان اسرائیل و حماس در دوحه آغاز کرده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آخرین آمار سازمان مطالعات امنیت ملی رژیم صهیونیستی از جنگ غزه و تنش‌های مرتبط با آن در منطقه/ آمریکا، در صدر بیشترین تظاهرات ضد صهیونیستی در جهان/ بیش از ۲۰۰ هزار صهیونیست آواره شدند/ اعتقاد صهیونیست‌ها به بدتر شدن روابط میان اعراب و یهودیان + عکسموسسه مطالعات امنیت ملی رژیم صهیونیستی در گزارشی از جنگ غزه، آمار مرتبط با جنگ فعلی غزه و تنش در نقاط دیگر را منتشر کرد.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

طرح ارتش اسرائیل برای تخلیهٔ غیرن‍ظامیان از «مناطق جنگی» غزهمشاور امنیت ملی کاخ سفید از توافق بر سر «خطوط اساسی» برای شکل‌گیری آتش‌بس در غزه خبر داد و نخست‌وزیر اسرائیل گفت در صورت رسیدن به توافق، حمله به شهر رفح به تأخیر می‌افتد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

اسرائیل دستور تخلیه بخش‌هایی از شهر غزه را صادر کرداسرائیل دستور جدیدی مبنی بر تخلیه مناطقی از شهر غزه را صادر کرده است. حماس از سفر مجدد اسماعیل هنیه، رهبر این گروه به مصر خبر داد. سخنگوی وزارت دفاع ایران با تکذیب ارسال سلاح به یمن تأکید کرد 'توانمندی حوثی‌ها بومی است.'
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

جنگ غزه؛ دیوان بین‌المللی دادگستری درخواست آفریقای جنوبی درباره اقدام فوری برای رفح را رد کرددیوان بین‌المللی دادگستری روز جمعه ۱۶ فوریه (۲۷ بهمن) درخواست آفریقای جنوبی برای اعمال تدابیر فوری به منظور حفاظت از رفح در نوار غزه را رد کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جنگ غزه؛ آمریکا برای سومین بار قطعنامه آتش‌بس را در شورای امنیت وتو کردآمریکا روز سه‌شنبه برای سومین بار از زمان آغاز جنگ غزه پیش‌نویس قطعنامه درخواست آتش‌بس را در شورای امنیت سازمان ملل متحد وتو کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حملات ارتش اسرائيل به رفح؛ خانه‌های فلسطینی‌ها با خاک یکسان شدارتش اسرائيل در ادامه حملات خود به رفح، یک مسجد را با خاک یکسان و خانه‌ها را ویران کرد، حملاتی که ساکنان شهر آن‌را یکی از بدترین شب‌های زندگی خود خواندند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »