اسرائیل در مرحله استراتژیکی از جنگ خود علیه غزه ایستاده

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

سیاست اخبار

اسرائیل، جنگ، غزه، بنیامین نتانیاهو

توماس فریدمن، روزنامه‌نگار آمریکایی، هشدار می‌دهد که اسرائیل در مرحله استراتژیکی از جنگ خود علیه غزه قرار دارد و بنیامین نتانیاهو ممکن است راه اشتباهی را انتخاب کند.

به گزارش ایسنا، «توماس فریدمن» روزنامه‌نگار آمریکایی هشدار داد: «اسرائیل امروز در مرحله استراتژیکی از جنگ خود علیه غزه ایستاده، تمام نشانه‌ها حاکی از این است که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر آن راه اشتباهی را انتخاب خواهد کرد و دولت بایدن را به سفر خطرناک و بسیار نگران‌کننده‌ای خواهد برد و این مساله تا حدی خطرناک و نگران‌کننده است که ممکن است بهترین گزینه برای اسرائیل این باشد که اجازه دهد حاکمیت غزه در دست رهبران حماس باقی بماند.

فریدمن در ادامه نوشت: «من استدلال کردم اسرائیل به سه چیز نیاز دارد: زمان، مشروعیت و منابع نظامی و دیگر منابع از آمریکا. دلیل آن هم نبود امکان تحقق هدف بلندپروازانه نابودی سریع حماس است چراکه عملیات نظامی با کشتار غیرنظامیان بی‌گناه تمام خواهد شد و در غزه خلأیی امنیتی و دولتی ایجاد خواهد شد که این خلأ باید با تشکیلات خودگردانی پر شود که به حماس در کرانه باختری وابسته نبوده و باید برای برعهده گرفتن این ماموریت به‌روزرسانی شده و تغییر کند.

او در ادامه مقاله خود نوشت: «اسرائیل در جنگی که از منظر سیاسی امکان پیروزی در آن وجود ندارد، خود را حبس کرد و کار به انزوای آمریکا، به خطر افتادن منافع منطقه‌ای و جهانی ما، آسیب دیدن حمایت از اسرائیل در آمریکا و نابودی حمایت حزب دموکرات از بایدن رسید.»

اسرائیل، جنگ، غزه، بنیامین نتانیاهو

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بایکوت مک‌دونالد؛ امتیاز شعبه‌های اسرائیل پس گرفته می‌شودمک دونالد، غول رستوران‌های زنجیره‌ای جهان پس از بایکوت شدن در واکنش به جنگ اسرائیل و غزه، امتیاز تمام شعبه‌های خود را در اسرائیل از شرکت اسرائیلی مالک آن پس می‌گیرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

مصر: انتظار می‌رود مذاکرات آتش‌بس بین اسرائیل و حماس از سر گرفته شودگزارش فرشته رستگار از آخرین تحولات جنگ اسرائیل و حماس در غزه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

فرآیندهای جنگ ترکیبی علیه اسرائیل در مراحل پایانیشواهد و قرائن نشان می‌دهد فرآیندهای جنگ ترکیبی علیه اسرائیل در مراحل پایانی خود قرار دارد.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

بیانیه مشترک رهبران فرانسه، مصر و اردنبه گزارش شبکه شرق، سران فرانسه، اردن و مصر با انتقاد از عدم‌پایبندی اسرائیل به تعهدات خود در مورد ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه، خواستار برقراری آتش‌بس فوری در این جنگ شدند.
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »

آتش‌بس فوری در رمضان؛ غزه در انتظار اجرای قطعنامه شورای امنیت سازمان مللسرانجام پس از نزدیک به ۶ ماه از جنگ اسرائیل در غزه، اعضای شورای امنیت سازمان ملل بدون وتوی آمریکا با قطعنامه‌ای برای برقراری آتش‌بس فوری در غزه موافقت کردند.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

ارتش اسرائیل خطای خود را در کشته شدن امدادگران در غزه پذیرفتدر حالی که واکنش‌ها به کشته شدن امدادگران بین‌المللی در حملات اسرائیل به غزه ادامه دارد، ارتش اسرائیل از «خطای جدی» خود در این زمینه سخن گفت.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »