اسرائیل و امارات قرارداد لغو روادید امضا کردند | DW | 20.10.2020

20/10/2020 06:38:00 ب.ظ

اسرائیل و امارات صبح روز سه‌شنبه در فرودگاه بن‌گوریون ۴ توافقنامه امضا کردند که لغو ویزا، مصونیت سرمایه‌گذاری، همکاری در زمینه‌های علمی و در أمور هوانوردی شامل می‌شوند.

امارات متحده عربی, اسرائیل

اسرائیل و امارات صبح روز سه‌شنبه در فرودگاه بن‌گوریون ۴ توافقنامه امضا کردند که لغو ویزا، مصونیت سرمایه‌گذاری، همکاری در زمینه‌های علمی و در أمور هوانوردی شامل می‌شوند.

اسرائیل و امارات صبح روز سه‌شنبه در فرودگاه بن‌گوریون ۴ توافقنامه امضا کردند که لغو ویزا، مصونیت سرمایه‌گذاری، همکاری در زمینه‌های علمی و در أمور هوانوردی را شامل می‌شوند.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در فرودگاه بن‌گوریون به استقبال از هیات بلندپایه امارات متحده عربی و همچنین وزیر خزانه‌داری آمریکا و دیپلمات‌های این کشور رفت. این نخستین هیات بلندپایه امارات متحده عربی است که پس از توافق دو کشور در زمینه عادی‌سازی مناسبات، وارد اسرائیل می‌شود.

خبرگزاری آسوشیتدپرس، روز سه‌شنبه ۲۰ اکتبر (۲۹ مهر) با انتشار گزارشی از اورشلیم (بیت‌المقدس) خبر از ورود هیات‌های بلندپایه آمریکا و امارات به اسرائیل داده است. در جریان این استقبال قراردادهای متعددی در چهار عرصه مختلف بین مسئولان دو کشور اسرائیل و امارات امضا شد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

صائب عریقات، یکی از مقام‌های فلسطینی، در اسرائیل بستری شد - BBC News فارسیبیمارستان اسرائیل ی که مشغول مداوای صائب عریقات، مذاکره کننده ارشد پیشین فلسطینی‌ها است، می‌گوید که او وضعیت «وخیم اما با ثباتی» دارد.

درخواست رسمی امارات برای افتتاح سفارت در تل‌آویو/ امضای ۴ توافقنامه همکاریوزارت خارجه رژیم صهیونیستی امروز، سه‌شنبه اعلام کرد، مقامات امارات رسما درخواست افتتاح سفارت خود در سرزمین‌های اشغالی را مطرح کردند. همچنین مقامات دو طرف امروز چهار توافقنامه همکاری را در فرودگاه بن‌گوریون در تل‌آویو امضا کردند. به ظالمان تکیه نکنیدکه اتش شمارامیگیردویاری نمیشوید.،قران کریم، عکسی که تا ماتحت رژیم را میسوزونه

امارات متحده عربی برای افتتاح سفارتخانه در اسرائيل درخواست رسمی کرد

ویديو؛ راهپیمایی در سراسر فرانسه در گرامیداشت یاد معلمی که سر بریده شدشمار زیادی از جمعیت حاضر در میدان جمهوری پاریس یکصدا فریاد زدند «من یک معلم هستم». این حیوانات را بفرستید کشور خودشون اخه برای چی به اینا پناهندگی میدید ازاردوغان یاد بگیرید یک شبه صدوشصت هزارنفر رو دستگیر کرد تندروهارو بیزید بیرون Anywhere Muslims are forget about that place. Islam =💩

تظاهرات در نیویورک علیه حملات ارمنستان به غیرنظامیان در آذربایجان

آمار نگران کننده کرونا در کشور /۳۳۷ فوتی در شبانه روز گذشتهآمار نگران‌کننده کرونا در کشور ۳۳۷ فوتی در شبانه‌روز گذشته *تعداد مبتلایان جدید: ۴۲۵۱ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۳۳۷ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۵۳۴۶۳۱ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۴۳۱۳۶۰ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۳۰۷۱۲ نفر چشم دولت شما روشن با اون مدیریتتون که فرسنگ ها فاصله داره با ادعاتون اگر دستگاه سلامت خسته و فرسوده شده غمی نیست،سر دستگاه ماله کشی و سرکوب و غارت ،نظام مقدس سلامت؟؟

توافق صلح اسرائیل و امارات متحده عربی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در فرودگاه بن‌گوریون به استقبال از هیات بلندپایه امارات متحده عربی و همچنین وزیر خزانه‌داری آمریکا و دیپلمات‌های این کشور رفت.آقای عریقات که به کوید - ۱۹ مبتلا شده، صبح روز یکشنبه با آمبولانس از منزلش در کرانه غربی به بیمارستانی در نزدیکی بیت‌المقدس برده شد.به گزارش ایسنا، به نقل از سایت خبرگزاری النشره، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد، نماینده وزارت خارجه امارات درخواست رسمی را به گابی اشکنازی، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی درخصوص افتتاح سفارت امارات در تل‌آویو تقدیم کرد.وزیر امور خارجه امارات متحده عربی تمایل ابوظبی برای گشایش سفارتخانه در اسرائيل را به وزیر امور خارجه این کشور ابراز کرد.

این نخستین هیات بلندپایه امارات متحده عربی است که پس از توافق دو کشور در زمینه عادی‌سازی مناسبات، وارد اسرائیل می‌شود. خبرگزاری آسوشیتدپرس، روز سه‌شنبه ۲۰ اکتبر (۲۹ مهر) با انتشار گزارشی از اورشلیم (بیت‌المقدس) خبر از ورود هیات‌های بلندپایه آمریکا و امارات به اسرائیل داده است. جنبش آزادی‌بخش فلسطین گفت که آقای عریقات به توجه فوری احتیاج دارد.  در جریان این استقبال قراردادهای متعددی در چهار عرصه مختلف بین مسئولان دو کشور اسرائیل و امارات امضا شد. همچنین روسیا الیوم گزارش اداد، عبدالله بن زاید، وزیر خارجه امارات در پیامی شخصی به اشکنازی خواستار افتتاح دو سفارتخانه در تل‌آویو و ابوظبی در نزدیک‌ترین زمان ممکن شد. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید این قراردادها در زمینه هوانوردی غیرنظامی، صدور روادید در چارچوب عادی‌سازی مناسبات دیپلماتیک، همکاری‌های علمی و نوآوری بین عبید بن حمید الطایر، وزیر دارایی امارات متحده عربی و مسئولان اسرائیلی امضا شدند. بیمارستان در بیانیه‌ای گفته که به وقت ورود آقای عریقات به بیمارستان حال عمومی او وخیم بود و احتیاج داشت به «جریان قوی اکسیژن» وصل شود. به این ترتیب، بسیاری از محدودیت‌های ناظر بر صدور روادید حذف خواهند شد. عمر سیف غباش، معاون وزیر امور خارجه امارات متحده عربی در این ضیافت کاری نامه عبدالله بن زاید آل نهیان را به اشکنازی تحویل داد.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل خطاب به وزیر دارایی امارات گفته است: «امروز ما تاریخ می‌سازیم. پروفسور زییو روتستاین، مدیر بیمارستان هداسا، گفته که «حرفه‌ای‌ترین روش‌های درمانی موجود برای مبتلایان به ویروس کرونا در بیمارستان هداسا برای آقای عریقات به کار گرفته می‌شود. این توافقنامه‌ها را از طرف رژیم صهیونیستی یسرائیل کاتس وزیر دارایی، مری رگیو، وزیر حمل و نقل، یزهار شای وزیر علوم تکنولوژی و شلومو مور-یوسف، مدیرکل سازمان جمعیت امضا کردند. تاریخی که تاثیرات آن برای نسل‌های آتی نیز پابرجا خواهند ماند.» نخست‌وزیر اسرائیل از این روز به عنوان روزی مهم و با شکوه در عرصه صلح یاد کرد و گفت «ما این روز را به خاطر خواهیم سپرد. سال‌های متمادی آقای عریقات، مهم‌ترین مذاکره‌کننده فلسطینی‌ها بود.» توافق پشت درهای بسته گفته می‌شود که گفت‌وگوها و همچنین امضای قراردادهای یاد شده بدون حضور رسانه‌‌ها صورت گرفته است. وزیر دارایی امارات متحده عربی نیز در واکنش به سخنان نتانیاهو گفته است که این کشور بر آن است تا با ایجاد یک چارچوب همکاری با اسرائیل «زمینه‌های کسب رفاه برای اقتصاد و مردم دو کشور را فراهم کند. در بیانیه‌ای که سازمان آزادی‌بخش فلسطین در روز یکشنبه منتشر کرد آمده: «به دنبال ابتلای او به کوید - ۱۹ به دلیل سابقه بیماری‌های تنفسی که قبلا داشت، دکتر عریقات به کمک‌های پزشکی در بیمارستان احتیاج پیدا کرد.

» نشستن هواپیمای شرکت الاتحاد در فرودگاه بن گوریون. ۲۰ اکتبر ۲۰۲۰ تصمیم مربوط به توافق بر سر عادی سازی مناسبات اسرائیل و امارات متحده عربی در ماه اوت و در سایه میانجیگری آمریکا اتخاذ شده بود. برادر آقای عریقات هم به خبرگزاری فرانسه گفته که او هیچ حال و روز خوبی ندارد. در ماه سپتامبر، متن این توافق در کاخ سفید به امضای مسئولان دو کشور رسید. ظرف هفته‌های گذشته، دو کشور قراردادهای متعددی در زمینه‌های همکاری‌های تجاری، بانکی و همکاری‌های حکومتی امضا کرده‌اند. حالا مردم اسرائیل اجازه دارند که برای کارهای غیرضروری بیشتر از یک کیلومتر از خانه‌هایشان دور شوند. افزون بر آن، امارات متحده عربی رسما پایان تحریم‌های اسرائیل را اعلام کرده است.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا نیز در سخنان خود بر اهمیت تاریخی و سیاسی پیوند دو کشور تاکید کرده و گفته است: «این پیوندها پایه و اساس محکمی برای رشد اقتصادی، ایجاد فرصت‌های متقابل، نوآوری و رفاه ایجاد می‌کند. رفاه اقتصادی بیشتر امکان تحکیم بیشتر امنیت را فراهم می‌سازد.» به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید گفته می‌شود سه کشور آمریکا، اسرائیل و امارات متحده عربی یک صندوق مالی به نام"آبراهام" راه‌اندازی کرده‌اند. این صندوق مشترک قرار است با اختصاس سه میلیارد دلار از بخش خصوصی حمایت کند. پس از امارات، پادشاهی بحرین نیز با دنبال کردن سیاست مشابهی، اقدام  به عادی سازی مناسبات خود با اسرائیل نمود.

چهار کشور عربی تا کنون، مناسباتی عادی با اسرائیل دارند. نخستین توافق ناظر بر عادی سازی مناسبات در سال ۱۹۷۹ توسط مصر امضا شد. ۱۵ سال پس از آن، اردن نیز توافق مشابهی را امضا کرد. در همین زمینه: .