اسرائیل، دو نفر باقی‌مانده از شش فلسطینی فراری از زندان گیلبوعا را هم بازداشت کرد

اسرائیل از بازداشت دو نفر باقی‌مانده از شش محکوم فلسطینی خبر داد که دو هفته قبل با حفر تونلی از زندان گیلبوعا فرار کرده بودند.

19/09/2021 05:58:00 ق.ظ

نیروهای اسرائیلی شنبه شب با محاصره یک خانه در شهر جنین، دو نفر باقی‌مانده از شش محکوم فلسطینی فراری از زندان گیلبوعا را دستگیر کردند. به این ترتیب هر شش زندانی فلسطینی که با حفر تونلی از این زندان امنیتی اسرائیل گریخته بودند طی دو هفته بازداشت شدند

اسرائیل از بازداشت دو نفر باقی‌مانده از شش محکوم فلسطینی خبر داد که دو هفته قبل با حفر تونلی از زندان گیلبوعا فرار کرده بودند.

نیروهای اسرائیلی این دو عضو جهاد اسلامی فلسطین به نام‌های مناضل نفیعات و ایهم کمامجی را طی عملیاتی در شهر جنین، در کرانه باختری، و درحالی بازداشت کردند که در یک خانه پنهان شده بودند.بنابر گزارش‌ها، شنبه شب نیروهای اسرائیلی خانه‌ای را که این دو در آن مخفی شده بودند محاصره کردند و پس از آن بود که هر دو زندانی تسلیم شده و برای بازجویی به شین بت، سازمان امنیت داخلی اسرائیل، تحویل شدند.

ایران ورود کامیون به قره‌باغ را ممنوع کرد- اخبار راه و مسکن - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim وزیر دفاع آمریکا در اوکراین: روسیه مانع برقراری صلح در منطقه است نادر انقطاع، فیزیکدان ایرانی-آمریکایی و پیشگام فناوری نانو _ به عبارت دیگر

رسانه‌های اسرائیل گزارش دادند که دو تن از افرادی که به این دو زندانی فلسطینی کمک کرده بودند نیز بازداشت شده‌اند.همزمان منابع فلسطینی گزارش دادند که شنبه شب و با ورود شمار زیادی از نیروهای اسرائیلی به شهر جنین، واقع در کرانه باختری، میان گروهی از فلسطینی‌های ساکن این شهر و نیروهای اسرائیلی درگیری مسلحانه رخ داد که در جریان آن یک فلسطینی مجروح شد. گزارشی مبنی بر جراحت نیروهای اسرائیلی منتشر نشده است.

گروهی از مردان مسلح فلسطینی در جنین، پیش‌تر برای مقابله با هر اقدام ارتش اسرائیل برای ورود به جنین و تجسس برای دستگیری این دو زندانی امنیتی در این شهر اعلام آمادگی کرده بودند.این نیروهای مسلح فلسطینی همچنین از تشکیل یک اتاق عملیاتی مشترک متشکل از نمایندگان جناح‌های گوناگون گروه‌های فلسطینی، برای دفع خطر «اشغال» احتمالی ارتش اسرائیل خبر داده بودند. headtopics.com

به ‌گزارش منابع فلسطینی افراد مسلح، متعلق به گروه‌های مسلح مختلفی چون فتح، حماس و جنبش جهاد اسلامی فلسطین‌ بودند.برخی منابع نیز گزارش دادند که مقام‌های امنیتی مصر به رهبران حماس هشدار داده‌اند که هر اقدام مسلحانه پس از دستگیری آخرین محکومان فراری زندان گیلبوعا، با واکنش تند نیروهای اسرائیلی مواجه خواهد شد.

شش محکوم فلسطینی حدود دو هفته پیش با حفر تونل از زندان گیلبوعا یکی از امنیتی‌ترین زندان‌های اسرائیل در شمال این کشور فرار کرده بودند.نیروهای امنیتی و نظامی اسرائیل بلافاصلاه، عملیات گسترده‌ای را برای یافتن این افراد آغاز کردند و همزمان فلسطینیان ساکن شرق بیت‌المقدس و کرانه باختری در همبستگی با این زندانیان تظاهرات گسترده برگزار کردند.

با این حال نیروهای اسرائیلی طی دو عملیات چهار نفر از این شش زندانی فراری به نام‌های زکریا زبیدی، محمود عارضه، محمد قدری و محمد عارضه را چند روز پیش در نزدیکی شهر ناصره، دستگیر کردند. ادامه مطلب: ايران اينترنشنال »

دفع حمله دزدان دریایی خلیج عدن توسط تکاوران دریایی ارتش- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

به‌به👌👌⚘⚘ فرار بزرگ به چخ رفت😂 توله تروریست های فلسطینی. زنده باد اسرائیل 🇮🇱 💙

تائید بیش از ۷۶۰۰۰ نفر از زائران عتبات که دو نوبت واکسن ثبت شده داشتندمرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت اعلام کرد بیش از ۷۶۰۰۰ نفر از افرادی که برای سفر عتبات ثبت‌نام کرده و دو نوبت واکسن ثبت شده داشتند مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفته‌اند.

خنجر از پشت؛ چرا فرانسه از متحدش آمریکا خشمگین شده است؟استرالیا چهارشنبه قرارداد عظیم ۵۶ میلیارد یورویی را که در سال ۲۰۱۶ با فرانسه برای خرید ۱۲ فروند زیردریایی‌ امضا کرده بود، فسخ کرد تا قرارداد دیگری به نام آکوس برای خرید همین اقلام با آمریکا و بریتانیا امضا کند. فرانسه عقده‌ استعمار رو با خودت به گور ببر :)))))) دزدی سر گردنه است اطلاعات زیردریایی فرانسوی توسط چین به سرقت رفته و طبیعی هست که استرالیا کنار بذارش

صدراعظم‌های آلمان از دریچه دوربین؛ از آدناوئر تا مرکل | DW | 18.09.2021آلمان از پایان جنگ جهانی دوم به این سو ۸ صدراعظم داشته است. دوران ریاست آنگلا مرکل با برگزاری انتخابات سراسری ۲۰۲۱ در این کشور به پایان می‌رسد. روایتی تصویری از مرکل و چهره‌هایی که پیش از او صدراعظم آلمان بوده‌اند. بخاطر دخترم،بخاطر دخترت! بخاطر دختران مان خاموش ننشینید. standwithafghanwomen حمایت_ازدختران_افغان همه شان مملکت خود را دوست داشتند وطن فروش و مزدور بیگانه نبودند،قسمی که میبینیم خارجی های که درینجا پناه آورده اند هم زندگی آرام دارند.

جزئیات جدید از ترور فخری‌زاده؛ ترور با «ربات قاتل» از راه دورروزنامه «نیویورک تایمز» در گزارشی به نحوه کشته شدن «محسن فخری‌زاده» اشاره کرده و نوشته است که این عضو ارشد سپاه پاسداران و چهره کلیدی برنامه هسته‌ای ایران

وزیر خارجه هلند به‌دلیل نحوه مدیریت خروج از افغانستان مجبور به استعفاء شدسیخرید کاخ، وزیر خارجه هلند چهارشنبه شب در جریان بحث‌های مجلس نمایندگان پذیرفته بود که واکنش کُند دولت به هشدارها درباره شرایط افغانستان احتمالا باعث شده است تا شماری از افغان‌ها امکان خروج به موقع از افغانستان را پیدا نکنند. استاکس نت هلندی.

دومین محموله واکسن اهدایی از اتریش وارد ایران شددومین محموله واکسن اهدایی از اتریش وارد ایران شد دومین محموله از مجموع یک میلیون واکسن اهدایی استرازنکا از اتریش در حضور دیتریش هایم سفیر این کشور در ایران وارد فرودگاه امام خمینی شد واکسن AstraZeneca در اکثر کشورهای اروپایی به دلیل عوارض جدی آن ممنوع شده است. raisi_com همه دارند به کشور سید علی گدا اعانه می دهند. ما رکورد زدیم بله ما رکورد زدیم در اعانه گرفتن .