استقبال از ابر‌تورم در میانه بحران کرونا/ اگر وام می‌خواهید صابون تورم را به تن بمالید!

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 68 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ایلنا گزارش می‌دهد؛ استقبال از ابر‌تورم در میانه بحران کرونا/ اگر وام می‌خواهید صابون تورم را به تن بمالید!

به گزارش خبرنگار ایلنا، اظهارنظرات درباره اعطای وام برای جبران خسارت‌های ناشی از کرونا به اوج رسیده است. در ابتدا سربسته حرف‌هایی درباره اعطای وام زده شده بود؛ وام به افراد آسیب دیده و کسب و کار‌ها. اکنون تا حدود زیادی کم و کیف تسهیلات در نظر گرفته شده مشخص شده است.

مسلم است که کسی دوست ندارد وامی چه قرض‌الحسنه چه با نرخ سود تک یا دو رقمی بگیرد و به سال نکشیده به دلیل افزایش لجام گسیخته تورم پولش را از دست بدهد و بدهکار هم بشود. بنابراین در کنار بیان این خواسته که دولت باید به افراد و کسب‌و‌کارها کمک کند تا بحران را پشت سر بگذارند، این مطالبه هم مطرح است که در این وانفسا تورم را کنترل کنید. نکته جالبی که وجود دارد این است که نه گزارش اخیر صندوق بین‌المللی پول و نه گفته‌های کارشناسان هیچ کدام صحه بر این نمی‌گذارند که در پساکرونا ابرتورم در راه است.

او با بیان اینکه وقتی که ما ۲۵ هزار میلیارد تومان تزریق می‌کنیم، پایه پولی بالا می‌رود و نقدینگی افزایش خواهد یافت، اما ما این را به جان خریدیم، افزوده است: پیش‌بینی ما برای سال جاری، تورم ۴۰ درصدی نیست و تورم ما خیلی قبل از کرونا ۴۰ درصد پیش‌بینی شده بود.او توضیح می‌دهد: از نظر اقتصادی نمی‌توانیم بر این اساس که نقدینگی زیاد شده منتظر تورم باشیم، چراکه لااقل روی کاغذ عمده پول به تولید داده شده و تزریق پول به تولید تورم‌زا نیست اما اینکه مسئولان حرف از تورم می‌زنند بحث دیگری است.

او با تاکید بر اینکه لازم است در نرخ سود وام‌ها تجدیدنظر شود تا در شرایط بحران، تولیدکنندگان روی پا بایستند و ادامه کار دهند، عنوان می‌کند: اما در مورد تورم همانطور که عنوان شد نباید پیشاپیش به استقبال آن رفت. این استقبال به اقتصاد گرا می‌دهد و ذهنیت ایجاد می‌کند و اگر بخواهیم بدبینانه نگاه کنیم گویا برخی به دنبال همین گرا هستند که شرایط را وخیم می‌کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کاهش ابتلا به بيمارى کرونا در چین و نگرانی از ورود مبتلایان از روسیهچین روز چهارشنبه 15 آوریل، از كاهش در موارد ابتلا به کرونا در خاک خود خبر داد. پکن در عین حال از
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کووید-19 در نیویورک به بیش از 200 هزار نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

۱۰۰روز از شلیک سپاه به هواپیمای مسافربری گذشت؛ اعتراض بازماندگان به تلاش جمهوری اسلامی برای لاپوشانی۱۰۰ روز از حمله موشکی سپاه پاسداران به پرواز ۷۵۲ هواپیمایی بین المللی اوکراین و کشته شدن ۱۷۶ نفر می‌گذرد و مقامات جمهوری اسلامی کماکان حاضر نیستند پاسخگوی خانواده قربانیان و مقامات کشورهای پیگیری‌کننده این فاجعه باشند. ⭕️ Wuhan wet market is open for business!!! This is not just unhygienic, but it’s barbaric! Cruel! Inhuman! Evil and unacceptable! The world Must come together and stop this cruelty!!! Wake up people!!! ایران با بازماندگان که تعداد زیادی از آنها ایرانی هم بودند همدرد است. لاپوشانی درکار نبوده. شبی که حمله موشکی به پایگاه امریکا شده،آماده باش صد در صد بوده و پدافند دچار خطای انسانی شده و ایران رسما مسئولیت این خطا غرامت را بعهده گرفته و تحقیقات ادامه دارد. باقی سیاسی کاری است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واکنش سازمان ملل به توقف حمایت آمریکا از سازمان بهداشت جهانیدبیرکل سازمان ملل متحد از ایالات متحده آمریکا بابت قطع کمک‌ 500 میلیون دلاری خود به سازمان بهداشت جهانی انتقاد کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار جان باختگان کرونا در ایران به ۴۷۷۷ نفر رسید/ بهبودی ۴۹۹۳۳ نفر از بیمارانشمار جان باختگان کرونا در ایران به ۴۷۷۷ نفر رسید *تعداد مبتلایان جدید: ۱۵۱۲ نفر *تعداد فوت شدگان جدید: ۹۴ نفر *تعداد کل مبتلایان: ۷۶۳۸۹ نفر *تعداد بهبود یافتگانِ ترخیص شده: ۴۹۹۳۳ نفر *تعداد فوت شدگان: ۴۷۷۷ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شمار جان باختگان کرونا در ایران به ۴۷۷۷ نفر رسید/ بهبودی ۴۹۹۳۳ نفر از بیمارانجهانپور خبر داد: شمار جان باختگان کرونا در ایران به ۴۷۷۷ نفر رسید/ بهبودی ۴۹۹۳۳ نفر از بیماران
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »