از روان‌شناس بپرس؛ نوجوانان و ورود به رابطه عاطفی و جنسی

16/07/1400 05:06 ب.ظ

شاید شما هم در خانواده‌ نوجوانانی دارید که از ورود آن‌ها به رابطه جنسی و عاطفی نگران هستید. حالا چه باید کرد؟ کلیشه‌های جنسیتی و جنسی چه نقشی در هراس ما دارند؟ بهداشت_عمومی گفتگوی آیدا قجر aidaghajar با شهرزاد پورعبدالله👇

هر هفته، سه‌شنبه‌ها «شهرزاد پورعبدالله»، روان‌درمان‌گر در گفت‌وگوی زنده در صفحه اینستاگرام «ایران‌وایر»، درباره یکی از مسایل مربوط به «سلامت روان» صحبت می‌کند.

در این هفته، درباره نوجوانان و برخورد خانواده با آن‌ها هنگام ورود به رابطه عاطفی و جنسی صحبت کردیم.

آن‌چه می‌خوانید، خلاصه‌ای از گفت‌وگوی این هفته «ایران‌وایر» با شهرزاد پورعبدالله است. *** شاید شما هم در خانواده‌ نوجوانانی دارید که از ورود آن‌ها به رابطه جنسی و عاطفی نگران هستید. شاید هم خودتان در نوجوانی برخورد مناسبی از سوی خانواده‌ در این خصوص نداشته‌اید. حالا چه باید کرد؟ کلیشه‌های جنسیتی و جنسی چه نقشی در هراس ما دارند؟ از سوی دیگر، چنین کلیشه‌هایی چه تاثیری روی آینده عاطفی و جنسی نوجوانان خواهند داشت؟ چه‌گونه با نوجوانان‌ خود برخورد کنیم تا از سلامت روانی و عاطفی بهتری برخوردار باشند؟

آیا سن مشخصی توسط کارشناسان برای ورود نوجوانان به رابطه عاطفی و جنسی مشخص شده است؟ - به نظر می‌رسد که سن مشخصی در این خصوص وجود ندارد که نوجوان بتواند وارد رابطه عاطفی و جنسی شود. البته هر کشوری سن قانونی مشخص کرده است که نوجوان بتواند وارد رابطه جنسی شود. ممکن است این سن بین ۱۵ تا ‍۱۸ سال تعیین شده باشد.

ادامه مطلب:
iranwire »

تحقیقات قضایی از صدراعظم اتریش به دلیل استفاده از رسانه‌ها برای منافع حزبی آغاز شددستگاه قضائی اتریش تحقیقات از سباستین کورتس، صدراعظم این کشور را به ظن فساد آغاز کرد. آقای کورتس مظنون به آن است که از بودجه دولت برای ایجاد یک پوشش رسانه‌ای مطلوب خود استفاده کرده است. حاجی ولش کنین بیاین ببیند کل مملکت در اختیار یکی دونفره اینجا 😂

رازگشایی از خط‌خوردگی نامه‌های ماری‌آنتوانت به معشوق خود پس از ۲۳۰ سالدانشمندان در فرانسه موفق شده‌اند با استفاده از تکنیک جدید اشعه ایکس پس از حدود ۲۳۰ سال خط‌خوردگی‌های نامه‌های ملکه ماری آنتوانت، همسر لوئی شانزدهم آخرین پادشاه فرانسه، به معشوق خود را رازگشایی کنند و بفهمند چه کلماتی به عمد سیاه شده‌اند.

طرح موضوع سوءاستفاده جنسی از کودکان در دیدار مرکل با پاپ | DW | 07.10.2021این پنجمین و آخرین دیدار آنگلا مرکل، در مقام صدراعظم آلمان با پاپ فرانسیس بود. دیداری با یک موضوع بسیار حساس. مرکل در این دیدار از جمله به سوءاستفاده جنسی از کودکان در کلیسای کاتولیک و به‌ویژه در فرانسه اشاره کرده است.

وزیر خارجه ایران از مسکو به بیروت رفت؛ امیرعبداللهیان: جمهوری اسلامی از کمک به لبنان دریغ نخواهد کرداظهارات وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در حالی است که لبنان در دو سال اخیر شاهد اعتراضات گسترده به فساد و مشکلات اقتصادی بوده است. منتقدان دولت لبنان، در چندین دور از اعتراضات،‌ از دخالت های جمهوری اسلامی و گروه حزب الله که مورد حمایت تهران است، انتقاد کرده‌اند. از کی تاحالا خنثی کردن نقشه های خبیثانه اربابان شما(ایالات متحده و رژیم جعلی ا س ر ا ی ی ل) با فرستادن سوخت به لبنان شده دخالت راه رژیم ایدئولوژی فاسد شیعی حزب اللهی آخوندی سَپاهی همانا راه رژیم هایی همچون شوروی سابق و نازیست ها مییاشد.قابل توجه بایدن و اتحادیه اروپا که تو باغ تشریف ندارند و بدنبال ماست مالی کردن میباشند.توپ در زمین دولت بایدن میباشد🤔😏 جمهوری اَسلامی غُده سرطانی لبنانی هایی که به کمک ایران به لبنان اعتراض دارند ...شبیه همین دار_و_دسته_رفسنجانی خودمون

استقبال آنکارا از پیوستن ترکیه به توافق آب و هوایی پاریساستقبال آنکارا از پیوستن ترکیه به توافق آب و هوایی پاریس فخرالدین آلتون، با انتشار پیامی در حساب توئیتر خود ابراز امیدواری کرد که «تصویب الحاق کشور به توافق‌ آب و هوایی پاریس توسط کمیته روابط خارجی مجلس ملت کبیر ترکیه مایه خیر و برکت باشد».

وزیر امور خارجه ایران: تحت هیچ شرایطی از کمک به لبنان دریغ نمی‌کنیمفقط در حکومت حرامزادگان آخوندی میسر است سوال دارم از تو عبداللهیان : آیا ۴۳ سال از ارث پدرهاتون قبل انقلاب دارید به منطقه لبنان کمک جنگ ستیزی می کنید یا از بیت المال ایران حراج غارت ایران ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!