اروپا خواستار توقف فوری درگیری‌ها بین آذربایجان و ارمنستان شد

06/07/1399 11:58 ب.ظ

کشورهای اروپایی، جمهوری آذربایجان و ارمنستان را به توقف درگیری‌ها بین دو کشور فراخواندند. - خبرگزاری آناتولی

کشورهای اروپایی، جمهوری آذربایجان و ارمنستان را به توقف درگیری‌ها بین دو کشور فراخواندند. - خبرگزاری آناتولی هایکو ماس، وزیر امورخارجه آلمان طی بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی از ادامه درگیری‌ها بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان اعلام کرد: هر دو کشور تلفات جانی غیرنظامی دارند. آن‌ها را به توقف فوری این حملات که به شهر‌ها و روستاها صورت می‌گیرد، فرامی‌خوانم.

ماس همچنین تاکید کرد مساله قره‌باغ کوهستانی تنها از طریق مذاکرات قابل حل بوده و گروه مینسک سازمان همکاری و امنیت اروپا در این زمینه اعلام آمادگی می‌کند.اگنس فان در موهل، سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه نیز در بیانیه‌ای از تحولات اخیر در منطقه ابراز نگرانی کرد و اظهار داشت: هر دو کشور باید ضمن توقف فوری درگیری‌ها، مذاکرات را آغاز کنند.

وی همچنین تاکید کرد که فرانسه به عنوان رئیس مشترک گروه مینسک به همراه شرکای روس و آمریکایی مصمم برای دستیابی به یک راهکار مناسب و مطابق با قوانین بین المللی برای حل مساله قره باغ است.وزارت امور خارجه ایتالیا نیز با انتشار بیانیه‌ای طرف‌ها را به پایان فوری درگیری‌ها فراخوانده و اعلام کرد دو کشور باید برای افزایش حمایت سازمان همکاری و امنیت اروپا تلاش کنند. headtopics.com

اروپا هم به همراه طلاب_گوه_خورد

اروپا غلط کرده خواستارشده امریکا غلطی نکرده؟ خواستار نشده؟

ادامه مطلب:
aa_persian »

اتحادیه اروپا خواهان توقف درگیری‌ها در خط مقدم آذربایجان و ارمنستان شدمسئول سیاست خارجی و امور امنیتی اتحادیه اروپا خواهان توقف درگیری‌ها در خط مقدم ارتش آذربایجان و ارمنستان شد. - خبرگزاری آناتولی

ایران خواستار توقف درگیری‌ها بین آذربایجان و ارمنستان شدسخنگوی وزارت امورخارجه ایران در واکنش به درگیری‌های نظامی بین جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان خواستار توقف درگیری‌ها و آغاز گفت و گو میان طرفین شد. - خبرگزاری آناتولی فایده نداره این دفعه تا خود ایروان حرکت میکنن و مسیری که روسیه برای انتقال تجهیزات به ارمنستان استفاده می‌کند ایران گوه خورد

سازمان ملل آذربایجان و ارمنستان را به توقف فوری درگیری‌ها فراخواندسازمان‌ملل آذربایجان و ارمنستان را به توقف فوری درگیری‌ها فراخواند غلط کرده سازمان ملل پفیوز

درگیری شدید نظامی در منطقه مورد مناقشه آذربایجان و ارمنستان | DW | 27.09.2020مناقشه میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه کوهستانی قره‌باغ به درگیری شدید نظامی کشیده و بحرانی شده است. نخست‌وزیر ارمنستان وضعیت جنگی اعلام کرد و از شهروندان خواست خود برای 'دفاع از کشور' آماده کنند. خود را آماده کنند Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. ❤️🇮🇷❤️🇦🇲❤️

درگیری نظامی آذربایجان و ارمنستان در قره‌باغ - BBC News فارسیدرگیری نظامی بین نیروهای نظامی آذربایجان و ارمنستان در منطقه مورد مناقشه قره‌باغ مجددا از سر گرفته شده است. هر دو کشور می‌گویند که شهروندان غیرنظامی در پی این درگیری نظامی کشته شده‌اند. نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان گفته است که آذربایجان حملاتی را از آسمان و با توپخانه‌ انجام داده است و نیروهای ارمنستان دو هلی‌کوپتر و سه پهپاد آذربایجان را سرنگون کرده‌اند. آذربایجان نیز می‌گوید که ارمنستان آغاز کننده درگیری‌ها بوده و یک حمله سنگین را در خط مقدم انجام داده است. دوره جنگ‌افروزی و اشغال اردوغان و شرکاش شروع شد از bbc انتظار می ره فردا مصاحبه شاهزاده رضا پهلوی رو پخش زنده کنه !

نگرانی اتحادیه اروپا از درگیری میان آذربایجان و ارمنستانرئیس شورای اتحادیه اروپا ضمن ابراز نگرانی از بروز درگیری میان ارمنستان و آذربایجان، طرفین را به پایان دادن تحرکات نظامی فراخواند. - خبرگزاری آناتولی

کشورهای اروپایی، جمهوری آذربایجان و ارمنستان را به توقف درگیری‌ها بین دو کشور فراخواندند.برلین‌/ خبرگزاری آناتولی

هایکو ماس، وزیر امورخارجه آلمان طی بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی از ادامه درگیری‌ها بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان اعلام کرد: هر دو کشور تلفات جانی غیرنظامی دارند. آن‌ها را به توقف فوری این حملات که به شهر‌ها و روستاها صورت می‌گیرد، فرامی‌خوانم.

ماس همچنین تاکید کرد مساله قره‌باغ کوهستانی تنها از طریق مذاکرات قابل حل بوده و گروه مینسک سازمان همکاری و امنیت اروپا در این زمینه اعلام آمادگی می‌کند.اگنس فان در موهل، سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه نیز در بیانیه‌ای از تحولات اخیر در منطقه ابراز نگرانی کرد و اظهار داشت: هر دو کشور باید ضمن توقف فوری درگیری‌ها، مذاکرات را آغاز کنند.

وی همچنین تاکید کرد که فرانسه به عنوان رئیس مشترک گروه مینسک به همراه شرکای روس و آمریکایی مصمم برای دستیابی به یک راهکار مناسب و مطابق با قوانین بین المللی برای حل مساله قره باغ است.وزارت امور خارجه ایتالیا نیز با انتشار بیانیه‌ای طرف‌ها را به پایان فوری درگیری‌ها فراخوانده و اعلام کرد دو کشور باید برای افزایش حمایت سازمان همکاری و امنیت اروپا تلاش کنند.

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان نیز در صحبت‌های روز یکشنبه به این مساله اشاره کرد و گفت برای برقراری صلح در قفقاز دعا می‌کند.کمیته صلیب سرخ نیز از متاثر شدن غیرنظامیان در نزدیکی خط مقدم از این درگیری‌ها ابراز نگرانی کرد.

این نهاد، طرفها را به احترام به قوانین اساسی حقوق بشر بین‌المللی دعوت کرده و از آنها خواست در این زمینه تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

گفتنی است وزارت دفاع جمهوری آذربایجان امروز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای ارمنستان ساعت 06:00 (به وقت محلی) با توپ و خمپاره به مواضع ارتش آذربایجان و مناطق مسکونی در خط مرزی حمله کرده است.

ارتش ارمنستان منطقه قاپان‌لی شهرستان ترتر، مناطق چراخلی و قاروند شهرستان آغ‌دام، روستاهای الخانلی و شکروبیلی در شهرستان فضولی و روستای چوجوخ مرجان جبرئیل در مرز جمهوری آذربایجان را بمباران کرد که در پی آن، شماری از غیرنظامیان جان باخته و مجروح شدند.

بنا به اعلام این وزارتخانه، فرماندهی ارتش جمهوری آذربایجان مقرر کرد به منظور تامین امنیت غیرنظامیان حملات متقابل در طول خط مقدم جبهه آغاز شود.