اروپا خود را برای مقابله با موج دوم کرونا آماده می‌کند | DW | 14.10.2020

23/07/1399 12:24 ب.ظ

موارد روزانه ثبت شده ابتلا به کرونا در آلمان از مرز ۵۰۰۰ نفر عبور کرد. آماری که از آوریل تا کنون بی‌سابقه بوده است. شمار مبتلایان به کرونا در فرانسه، اسپانیا، هلند، اتریش و جمهوری چک نیز افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است.

موارد روزانه ثبت شده ابتلا به کرونا در آلمان از مرز ۵۰۰۰ نفر عبور کرد. آماری که از آوریل تا کنون بی‌سابقه بوده است. شمار مبتلایان به کرونا در فرانسه، اسپانیا، هلند، اتریش و جمهوری چک نیز افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است. همین موسسه اعلام کرده است که در این روز تست کرونای ۵۱۳۲ نفر در آلمان مثبت بوده است. پدیده‌ای که از ماه آوریل تا کنون در آلمان بی سابقه بوده است.

مقامات هدف از این نشست، دست‌یابی به راهکاری مشترک برای مقابله با شیوع بیشتر کرونا در آلمان اعلام شده است. این در حالی است که اوضاع مربوط به همه‌گیری کرونا در مرزهای آلمان به مراتب وخیم‌تر است.

برای کمک به کسانی که در کشورهای اروپایی در تردد هستند، اتحادیه اروپا سه منطقه مجزا تعریف کرده است. مناطقی که عملا حکایت از میزان شیوع کرونا دارند. هرگاه شمار موارد تایید شده ابتلا به کرونا بر همین مبنا کمتر از ۵۰ نفر باشد، آن منطقه نارنجی است و ابتلای بیش از ۵۰ نفر در یک شهر یا کشور، به معنای قرمز بودن آن منطقه است.

جوزپ بورل هم به قرنطینه رفت به مقرهای اتحادیه نیز خبرگزاری‌ها اعلام کرده‌اند که جوزپ بورل، هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز از روز سه‌شنبه ۱۳ اکتبر به قرنطینه خانگی رفته است. هفته گذشته، شماری از کمسیرهای اتحادیه اروپا ناگزیر شده بودند به قرنطینه خانگی تن بدهند. به عنوان نمونه، اورزلا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا به علت تماس با یک فرد مبتلا به کرونا، از هفته گذشته تا کنون در قرنطینه خانگی به سر می‌برد. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

کرونا در ایران - تعداد مرگ بر اثر کرونا در ایران از ۲۹ هزار نفر عبور کردکرونا در ایران - تعداد مرگ بر اثر کرونا در ایران از ۲۹ هزار نفر عبور کرد وزارت بهداشت ایران، روز سه‌شنبه ۲۲ مهرماه آمار مرگ روزانه مبتلایان به کرونا را ۲۵۴ نفر اعلام کرد و گزارش داد که شمار جانباختگان براثر این بیماری به ۲۹هزار و ۷۰ نفر رسیده است. ناموسا به کیرم

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به مرز 297 هزار نفر نزدیک شد

ابتلای 220 نفر از پرسنل یک بیمارستان در تهران به کرونامدیر بیمارستان مدرس تهران اعلام کرد تا به امروز قریب به 220 نفر از کادر درمان و نیروهای پشتیبانی ما درگیر کرونا شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

آمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 38 میلیون نفر گذشت

روزهای سخت تهران در پیک سوم کرونا / نگرانی از افزایش سفرها در تعطیلات پیش‌روفرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با بیان اینکه تهران در حال تجربه سخت‌ترین روزها در پیک سوم کرونا است، به تعطیلات پیش‌رو اشاره کرد و گفت: نگران بار سفرها هستیم؛ زیرا مطالعات ما نشان می‌دهد ارتباط معناداری بین مسافرت‌های ایام تعطیلات تجمیعی با تغییر در موارد بیماری در کشور وجود دارد. کاش یه فایل صوتی ضبط کنه همینا رو بگه هر بار ارسال کنه دیگه به زحمت نیفته بابت گفتن چند باره مردک بی خاصیت اون روحانی تشتک که می‌گفت ؛ اروپایی ‌ها به من زنگ زدند که چه روشی برای مقابله با کرونا استفاده کردید ! که اینهمه موفق بودید ! به ما هم یاد بدید ! پس چی شد ؟! پیمان_نوین

شمار جان‌باختگان کرونا در ایران به‌ رقم بی‌سابقهٔ ۲۷۲ نفر در ۲۴ ساعت«دولت ایران برای نزدن ماسک مبلغ ۵۰ هزار تومان و برای خروج فرد مبتلا به کرونا از خانه ۲۰۰ هزار تومان جریمه تعیین کرده است.»