اردوغان از ملاقات با پمپئو و پنس خودداری کرد | DW | 16.10.2019

24/07/1398 04:23 ب.ظ

رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد که با وزیر امور خارجه و معاون رئیس جمهوری آمریکا گفت‌وگو نمی‌‌کند. دو سیاستمدار آمریکایی برای مذاکره با دولت ترکیه به آنکارا رفته‌اند. اردوغان قرار است با رئیس جمهوری روسیه ملاقات کند.

رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد که با وزیر امور خارجه و معاون رئیس جمهوری آمریکا گفت‌وگو نمی‌‌کند. دو سیاستمدار آمریکایی برای مذاکره با دولت ترکیه به آنکارا رفته‌اند. اردوغان قرار است با رئیس جمهوری روسیه ملاقات کند. روز چهارشنبه ۲۴ مهر (۱۶ اکتبر) رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد که با مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و مایک پنس، معاون رئیس جمهوری این کشور دیدار نخواهد کرد.

اردوغان گفت که دو سیاستمدار آمریکایی با همتایانشان در ترکیه گفت‌وگو خواهند کرد. او تاکید کرد که حاضر است فقط با دونالد ترامپ دیدار کند.

پمپئو و پنس به همراه هیاتی برای مذاکره با مقامات ترکیه در باره حمله نظامی این کشور به کردهای سوریه به آنکارا رفته‌اند. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه قرار است که ابتدا با اوبراین، معاون پمپئو دیدار و گفت‌وگو کند.

دولت ایالات متحده گفته است که اگر حمله نظامی ترکیه ادامه یابد، اقتصاد این کشور را نابود خواهد کرد. واشنگتن در این راستا تحریم‌هایی را علیه ترکیه اعمال کرده است. ملاقات با پوتین روز چهارشنبه دفتر ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رجب طیب اردوغان را برای یک ملاقات رسمی به مسکو دعوت کرده است. headtopics.com

اردوغان حرفش اعتبار نداره.

ادامه مطلب:
dw_persian »

خوب مذاکراتش رو قبلا کرده . امضا قتل عام کردهارو از امریکا گرفته تف به همتون 😔

وزیر خارجه آمریکا در مورد حمله ترکیه به شمال سوریه با رئیس جمهوری عراق گفت‌وگو کردوزیر خارجه آمریکا در مورد حمله ترکیه به شمال سوریه با رئیس جمهوری عراق گفت‌وگو کرد ترکیه اعضای پ‌ک‌ک را یک گروه تروریستی می‌داند و می‌گوید که این عملیات با هدف مقابله با تروریسم و ایجاد یک منطقه حائل امن در امتدادهای مرزهای مشترک دو کشور انجام می‌شود مثلا با این توضیح میخواهید چی را توجیه کنید از نظر هر انسان آزاده ای ترکیه یه کشور فاشیستی و نژادپرسته واردوغان یه دیکتاتور و جانی بلفطره روسیه,باتوان موشکی به ایران میداند حکومتی بدون تدبیر دارد,طعمه های لازم برای اعمال قدرت و حاکمیت روسیه یکی یکی جور می کند,سوریه و عربستان و امارات و..ومناسبات تجاری امریکا بااین کشورها کم رنگ می کند تادرمسیر رشد و توسعه مانند ژاپن و کره قرار نگیرند بازار خوبی برای روس واروپاباشند

اردوغان انتخاب رئیس جمهور جدید تونس را تبریک گفترئیس جمهور ترکیه انتخاب قیس سعید به عنوان رئیس جمهور جدید تونس را به وی تبریک گفت. - خبرگزاری آناتولی

مخالفت با پالرمو تقابل با دولت استکاش یکی از بیرون هشدار می داد این سد عضویت در پیمان پالرمو هم مثل تابوی حضور زنان در استادیوم شکسته می شد تا می‌دیدیم هیچ خبری نیست بخدا. خودمون از سایه ی خودمون میترسیدم.

سناتور گراهام از همراهی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا برای تحریم ترکیه خبر دادسناتور گراهام از همراهی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا برای تحریم_ترکیه خبر داد سناتور گراهام در پیامی در توئیتر گفت: رئیس مجلس نمایندگان همچنین باور دارد که ما باید از متحدان کُرد خود حمایت کنیم و همچنین نگران بازپیداشدن حکومت اسلامی است. زمزم SOSRojava خصلت اولاغ اینه که جفتک میزنه و بیخود چهار نعل میره و .... همین که گیرافتاد زیر بار گوشهاش پایین می افته و یاد روزهای خوش اش را حسرت می خوره

گفت‌وگوی تلفنی رئیس جمهور عراق و وزیر امور خارجه آمریکا

توهین نژادیِ تماشاگران رئیس فدراسیون فوتبال بلغارستان را به زیر کشیدیوفا در نخستین واکنش به اتفاقات صوفیه روز سه‌شنبه اعلام کرد که مصمم است برای مقابله با توهین‌های نژادی و حذف کامل این گونه حرکات از استادیوم‌های فوتبال اقداماتی جدی انجام دهد. ولی ما اینجا هرهفته شاهد توهین‌ها و شعارهای نژادپرستانه در ورزشگاه‌ها هستیم و رییس فدراسیون که هیچ، حتی یه لیدر هم اخراج نمیشه. البته اینکه حکومت پشت این جریانات هست و سودش در تفرقه هست هم بی‌علت نیست سوال اصلی این‌است که چرا اروپا با تجربه دردناک و نه‌چندان دور از نژادپرستی،اینچنین حرکات هنوز زنده و پویا است.بدتر اینکه در جریان یک مسابقه ورزشی که باید باعث نزدیکی و همدلی شود. اینها نتیجه رواج اسلام‌هراسی و بیگانه‌ستیزی است.وقتی جنگل آتش بگیرد،تر و خشک باهم میسوزند.

رجب طیب اردوغان

روز چهارشنبه ۲۴ مهر (۱۶ اکتبر) رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد که با مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و مایک پنس، معاون رئیس جمهوری این کشور دیدار نخواهد کرد.

اردوغان گفت که دو سیاستمدار آمریکایی با همتایانشان در ترکیه گفت‌وگو خواهند کرد. او تاکید کرد که حاضر است فقط با دونالد ترامپ دیدار کند.

پمپئو و پنس به همراه هیاتی برای مذاکره با مقامات ترکیه در باره حمله نظامی این کشور به کردهای سوریه به آنکارا رفته‌اند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه قرار است که ابتدا با اوبراین، معاون پمپئو دیدار و گفت‌وگو کند.

دولت ایالات متحده گفته است که اگر حمله نظامی ترکیه ادامه یابد، اقتصاد این کشور را نابود خواهد کرد. واشنگتن در این راستا تحریم‌هایی را علیه ترکیه اعمال کرده است.

ملاقات با پوتین

روز چهارشنبه دفتر ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رجب طیب اردوغان را برای یک ملاقات رسمی به مسکو دعوت کرده است.

بر اساس بیانیه‌ای که دفتر پوتین منتشر کرده، سران دو کشور در یک تماس تلفنی که شامگاه سه‌شنبه صورت گرفته است، آمادگی خود را برای گفت‌وگوی حضوری اعلام کرده‌اند.

در این بیانیه تاکید شده است که هر دو طرف بر این اعتقادند که باید از درگیری میان نیروهای ترکیه و سوریه جلوگیری شود.

علاوه بر این، پوتین هشدار داده است که حمله ارتش ترکیه به کردهای شمال سوریه می‌تواند زمینه را برای فرار اسلام‌گرایان افراطی که در این منطقه زندانی هستند فراهم کند.

عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه پس از عقب‌نشینی نیروهای نظامی آمریکا از شمال سوریه آغاز شد.

چند روز پس از خروج ارتش آمریکا از شهر منبج، نیروهای دولتی سوریه ظاهرا با حمایت روسیه و همراهی رزمندگان کرد کنترل این شهر را به‌دست گرفته‌اند. منبج در حاشیه منطقه‌ای قرار دارد که ترکیه مایل است در آن یک"منطقه امن"َ ایجاد کند.

در همین زمینه: