ادامه اعتراضات معلمان؛ فرهنگیان دست‌کم در 13 شهر ایران تجمع کردند

01/07/1400 05:58 ب.ظ

ادامه اعتراضات معلمان؛ فرهنگیان دست‌کم در 13 شهر ایران تجمع کردند العربيه_فارسى

تجمع‌های اعتراضی معلمان در اغلب شهرهای ایران همچنان ادامه دارد و فرهنگیان همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در چندین شهر با برگزاری تجمع‌هایی خواستار پاسخگویی مخالفان اجرایی شدن این طرح می‌گویند با توجه به حقوق پایین معلمان در ایران، قبل از رتبه‌بندی آن‌ها ابتدا باید افزایش کلی حقوق همه معلمان در دستور کار قرار بگیرد.

مطابق لایحه رتبه‌بندی معلمان که در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ایران به تصویب رسیده، حقوق معلمان باید 80 درصد حقوق اساتید دانشگاه باشد.

اما مقامات ایران می‌گویند بودجه کافی برای اجرای چنین طرحی ندارد.همزمان با گسترش تجمع‌های معلمان و فرهنگیان ایران، تجمع‌های اعتراضی جمعی از کارنامه سبزها برای بیستمین روز متوالی در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش در تهران ادامه یافت.

شماری از این تجمع‌کنندگان از شهرهای مختلف کشور به تهران آمده‌اند و شب‌ها را نیز در مقابل وزارتخانه سپری می‌کنند. معلمان کارنامه سبز خواستار استخدام در آموزش و پرورش و رسیدگی به دیگر مطالبات خود هستند. کارنامه سبزها نفرات اول تا سوم پذیرفته شده آزمون استخدامی ماده 28 هستند که به گفته آنها آموزش و پرورش به‌رغم کمبود نیروی شدید، از جذب آن‌ها سرباز زده و همچنان از نیروهای بازنشسته استفاده می‌کند.معلمان در روزهای گذشته نیز در چندین استان ایران تجمع‌های اعتراضی برگزار کردند. headtopics.com

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

کشف تازه دانشمندان: عامل ویرانی شهر قوم لوط در ۳۶۰۰ سال پیش انفجار شهاب‌سنگ بوده استحرارت ایجاد شده به حدی بوده است که بلافاصله بدنه‌های چوبی خانه‌ها را سوزانده و اشیای فلزی ماندد شمشیر، نیزه و حتی سازه‌های سفالی و آجری را ذوب کرده است. با این حال این همه‌ی تخریب نبوده، چند ثانیه بعد یک موج شوک انفجار عظیم از راه رسید. درصبحگاه با صدای انفجار(صیحه آسمانی)وسنگهای نشان دار که خداوند برای مردم ستمکارمهیا کرده آنهاراسنگباران کردیم ودیارشان رازیر.و رو کردیم(قرآن کریم) قران کریم هزار و چهارصد سال پیش گفته است کلام الله حق و راست است والله ستم گاران را به سزای اعمال شان میرساند

سرنگونی یک پهپاد حوثی‌ها توسط نیروهای مشترک ارتش یمن در جنوب شهر حدیدهسامانه دفاع هوایی نیروهای مشترک ارتش یمن، یک پهپاد حوثی‌های وابسته به ایران را در جنوب شهر حدیده در ساحل غربی این کشور سرنگون کرد.نیروهای مشترک ارتش یمن ای وای کمر حوثی ها را شکستید که

اضافه شدن ۲۶ مرکز واکسیناسیون کرونا در شهر تهران+ اسامی و نشانیاضافه شدن ۲۶ مرکز واکسیناسیون کرونا در شهر تهران معاون آمادگی، مقابله و پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران از اضافه شدن ۲۶ مرکز ثابت، سیار و خودرویی ویژه واکسیناسیون کرونا در شهر تهران خبر داد.

دختران دوچرخه‌سوار ایران؛ از ممنوعیت شرعی در شهر تا پیست قهرمانی

طالبان با معرفی سفیر در سازمان ملل خواستار سخنرانی در مجمع عمومی شدندبه گفته استفان دوجاریک، سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد، سفیر دولت سابق افغانستان نیز خواستار سخنرانی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد شده است. اخه محجورهای زبان نفهمی مثل احمد نژاد و روحانی و رفسنجانی با سرکوب و جنایت موفق شدن که به سازمان ملل راه پیدا کنن و ذوق اش به اینها هم سرایت کرد . برای ملت چیزی نمیخوان ، همینکه مجبور کنن که جز ادم حساب بشن ، براشون مهمه . الگو سازی نکنید . برای اولین بار یک جونور در سازمان ملل سخنرانی خواهد کرد 🤣

ویدیو؛ گدازه‌های آتشفشانی در استخر و منازل در جزایر قناریبیش از هزار منزل مسکونی و چندین هکتار زمین‌های کشاورزی همچنان در یکی از جزیره‌های مجموعه جزایر قناری در تهدید گدازه‌های آتشفشانی قرار دارند. 😮😮😮😮😮 یا مریم مقدس😲😲😲 BlackMetalVahid Amazingggg✍️♻️🌿👌

طرح رتبه‌بندی معلمان از جمله طرح‌هایی است که از ده سال قبل پیشنهاد شد اما هیچگاه در ایران اجرایی نشد. مطابق این طرح، قرار بود حقوق معلمان بر اساس سطح کیفی کار آنها تعیین شود.

مخالفان اجرایی شدن این طرح می‌گویند با توجه به حقوق پایین معلمان در ایران، قبل از رتبه‌بندی آن‌ها ابتدا باید افزایش کلی حقوق همه معلمان در دستور کار قرار بگیرد.

مطابق لایحه رتبه‌بندی معلمان که در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ایران به تصویب رسیده، حقوق معلمان باید 80 درصد حقوق اساتید دانشگاه باشد.

اما مقامات ایران می‌گویند بودجه کافی برای اجرای چنین طرحی ندارد.همزمان با گسترش تجمع‌های معلمان و فرهنگیان ایران، تجمع‌های اعتراضی جمعی از کارنامه سبزها برای بیستمین روز متوالی در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش در تهران ادامه یافت.

شماری از این تجمع‌کنندگان از شهرهای مختلف کشور به تهران آمده‌اند و شب‌ها را نیز در مقابل وزارتخانه سپری می‌کنند.

معلمان کارنامه سبز خواستار استخدام در آموزش و پرورش و رسیدگی به دیگر مطالبات خود هستند.

کارنامه سبزها نفرات اول تا سوم پذیرفته شده آزمون استخدامی ماده 28 هستند که به گفته آنها آموزش و پرورش به‌رغم کمبود نیروی شدید، از جذب آن‌ها سرباز زده و همچنان از نیروهای بازنشسته استفاده می‌کند.معلمان در روزهای گذشته نیز در چندین استان ایران تجمع‌های اعتراضی برگزار کردند.

گروهی از معلمان و فرهنگیان استان قزوین، امروز اول مهر 1400 برای پیگیری مطالبات خود، مقابل ساختمان آموزش‌و‌پرورش این استان تجمع کردند.

در روزهای گذشته، معلمان سراسر کشور بارها نسبت به عدم دریافت مطالبات خود تجمعات اعتراضی برگزار کردند.