بیروت, لبنان, لبنان, بیروت, سعد حریری, استعفای سعد حریری, میشل عون, حزب‌الله

بیروت, لبنان

ادامه ناآرامی‌ها و رویارویی معترضان و پلیس در بیروت | DW | 20.01.2020

بیروت آخر هفته ناآرامی را پشت سر گذاشت. مردم لبنان در اعتراض به تعلل در تشکیل دولت جدید در برابر پارلمان لبنان گرد هم آمدند. در جریان رویارویی نیروهای انتظامی و معترضان ظرف دو روز گذشته بیش از ۵۰۰ نفر مجروح شده‌اند.

20/01/2020 11:09:00 ق.ظ

بیروت آخر هفته ناآرامی را پشت سر گذاشت. مردم لبنان در اعتراض به تعلل در تشکیل دولت جدید در برابر پارلمان لبنان گرد هم آمدند. در جریان رویارویی نیروهای انتظامی و معترضان ظرف دو روز گذشته بیش از ۵۰۰ نفر مجروح شده‌اند.

بیروت آخر هفته ناآرامی را پشت سر گذاشت. مردم لبنان در اعتراض به تعلل در تشکیل دولت جدید در برابر پارلمان لبنان گرد هم آمدند. در جریان رویارویی نیروهای انتظامی و معترضان ظرف دو روز گذشته بیش از ۵۰۰ نفر مجروح شده‌اند.

غروب یکشنبه در دومین روز ناآرامی‌ها در برابر ساختمان مجلس لبنان نیز حدود ۱۴۵ نفر مجروح شدند. پلیس برای متفرق کردن معترضان اقدام به پرتاب گاز اشک‌آور و همچنین شلیک گلوله‌های پلاستیکی نمود. معترضان نیز با پرتاب سنگ از خود در برابر حمله نیروهای انتظامی دفاع کردند.

رضا پهلوی با انتقاد از اتحادیه اروپا: مشروعیت بخشیدن به رئیسی همانند یک سیلی بود المپیک توکیو؛ علی داودی در وزنه‌برداری مدال نقره گرفت - BBC News فارسی شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است

به این ترتیب تعداد مجروحان رویارویی خشن معترضان و نیروهای انتظامی ظرف دو روز شنبه و یکشنبه به بیش از ۵۰۰ نفر رسید. بیش از ۱۲۰ مجروح به علت شدت جراحات در بیمارستان‌های این کشور بستری شده‌اند.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیددر اعتراضات روز شنبه ۱۸ ژانویه حدود ۳۷۰ نفر مجروح شده بودند. این خبر از سوی"میدل‌ایست‌نیوز" منتشر شده است. این در حالی است که خبرگزاری‌های بین‌المللی پیش از آن تعداد مجروحان روز شنبه را ۲۲۰ نفر اعلام کرده بودند.

قرار است عصر امروز (دوشنبه) شورای امنیتی لبنان به ریاست میشل عون، رییس جمهوری و با حضور الیاس بوصعب وزیر دفاع، ریا الحسن وزیر کشور و فرماندهان ارتش و نیروهای نظامی و امنیتی در کاخ بعبدا در شرق بیروت تشکیل جلسه دهد.به گزارش خبرگزاری ملی لبنان هدف از این جلسه بررسی تازه‌ترین وضعیت امنیتی لبنان و ارایه راه حل برای کاهش تنش ها و درگیری‌ها اعلام شده است.  headtopics.com

ادامه اعتراضات مردم لبناناعتراضات مردم لبنان از ماه اکتبر سال گذشته آغاز شد. شدت اعتراضات مردم به فساد در مراکز دولتی منجر به استعفای سعد حریری از مقام نخست‌وزیری این کشور گشت. اما استعفای او نیز نتوانست به ناآرامی‌های سیاسی در این کشور خاتمه دهد.تلاش میشل عون، رئیس جمهوری لبنان برای تشکیل دولت جدید تا این لحظه بی حاصل بوده است. ساختار سیاسی پیچیده لبنان مانع از آن شده است که پارلمان بتواند زمینه‌های انتخاب دولتی جدید در این کشور را فراهم آورد.

تعلل در شکل‌گیری دولت جدید در لبنان منجر به آن شده که مردم لبنان و به‌ویژه شهروندان بیروت بار دیگر به خیابان‌ها بیایند. گفته می‌شود که این شدیدترین اعتراضات مردم لبنان در برابر پارلمان این کشور است.در واکنش به شدت رویارویی بین مردم و نیروهای انتظامی لبنان، میشل عون از وزیر دفاع این کشور خواسته است تا برای حمایت و پشتیبانی از پلیس لبنان اقدام به اعزام سرباز کند.

رئيس جمهوری لبنان از مقامات این کشور خواسته است تا همه تلاش خود را برای پایان دادن به اعتراضات خشن و تامین امنیت کشور به کار گیرند.بحران سیاسی در لبنان بحران اقتصادی در این کشور را نیز در پی داشته است. ارزش واحد پول این کشور، پوند، در اثر این اعتراضات به شدت کاهش یافته است.

https://www.spiegel.de/politik/ausland/schwere-proteste-im-libanon-randale-am-abgrund-a-eab1a8dd-2f7c-45b6-84b0-03febe804779https://mdeast.news/2020/01/20/%d8%ad%d9%85%d9%84%d9%87-%d9%be%d9%84%db%8c%d8%b3-%d8%a8%db%8c%d8%b1%d9%88%d8%aa-%d8%a8%d9%87-%d9%85%d8%b9%d8%aa%d8%b1%d8%b6%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%a7-%da%af%d8%a7%d8%b2-%d8%a7%d8%b4%da%a9-%d8%a2%d9%88/ headtopics.com

فرمانده ارتش بریتانیا: ایران خطای بزرگی مرتکب شده و باید به آن پاسخ بدهیم وزارت خارجه آمریکا: ایران به‌احتمال زیاد در تلاش برای ربودن «آسفالت پرینسس» دست داشته‌ است المپیک توکیو؛ دونده زن اهل بلاورس پس از توقف در وین به لهستان رفت ادامه مطلب: DW فارسی »

Telegram: Instant View

در رویارویی بین معترضان و پلیس در بیروت ۲۲۰ نفر مجروح شدند | DW | 19.01.2020پایتخت لبنان شاهد یک روز ناآرام دیگر بود. درگیری بین معترضان و ماموران انتظامی در بیروت مجروحان بسیاری بر جای گذاشت. حدود ۸۰ نفر از مجروحان به بیمارستان‌ها منتقل شدند. مرکز ناآرامی‌ها اطراف پارلمان لبنان در بیروت بود. فرانسه چطور ؟؟

70 زخمی در درگیری میان ماموران امنیتی و معترضان در مرکز بیروتمحیط پیرامونی پارلمان لبنان در مرکز بیروت شامگاه یک‌شنبه 19 ژانویه، عرصه رویاروئی و درگیری میان اینا مگه.با رقص اعتراض نمیکردن ؟ خشونت واسه چی دیگه به تحریک و تشویق و پول های آل سعود؟!!!

مجروحیت‌های بسیار شدید در درگیری میان نیروهای امنیتی و معترضان در بیروتبه دنبال درگیری نیروهای امنیتی لبنان با معترضین در منطقه اطراف پارلمان لبنان در مرکز بیروت ، جمعی از

نیروهای امنیتی لبنان به تجمع معترضان مقابل پارلمان این کشور در بیروت یورش بردندنیروهای امنیتی لبنان به تجمع معترضان مقابل پارلمان این کشور در بیروت یورش بردند

درگیری‌ها میان معترضان لبنانی و نیروهای امنیتی در بیروت بالا گرفتدرگیری‌ها میان معترضان لبنان ی و نیروهای امنیتی در بیروت بالا گرفت درگیری‌ میان معترضان لبنان ی و نیروهای ضد شورش در بیروت بالا گرفته و این نیروها برای متفرق کردن تظاهرکنندگان از گاز اشک‌آور استفاده کردند به امید اغاز مجدد اعتراضات تو خیابانهای تهران این سیاست ج ا دیگه غلط و مردود ه و ادامه این راه به بیرهه ختم میشه به زودی تهران شلوغتر خواهد شد یا علی هنوز انتقام الهی از رژیم ظالم مانده انتقام خونهایی که در ابان ریختید شانس آوردند اگه ایران بودند با سرب داغ آرامشان میکردند.

هفتاد معترض لبنانی در بیروت زخمی شدند