ایتالیا, سیاست ایتالیا, اتحادیه اروپا, اورزولا فن در لاین, روسیه

ایتالیا, سیاست ایتالیا

اختلاف دولت ائتلافی ایتالیا بر سر رئیس جدید کمیسیون اروپا و کمک مالی روسیه

اختلاف دولت ائتلافی ایتالیا بر سر رئیس جدید کمیسیون اروپا و کمک مالی روسیه

18/07/2019 02:07:00 ب.ظ

اختلاف دولت ائتلافی ایتالیا بر سر رئیس جدید کمیسیون اروپا و کمک مالی روسیه

هشدار رهبر جنبش پنج ستاره در باره انزوای ایتالیا در اروپا در حالی مطرح می شود که تقابل دو جناح دولت ائتلافی بر سر اتهامات مطرح در باره کمک های مالی روسیه به حزب دست راستی لیگ نیز پیش از این بر احتمال شکننده بودن این ائتلاف دامن زده بود.

لوئیجی دی مایو، رهبر جنبش ضد ساختار «پنج ستاره» و معاون نخست وزیر ایتالیا با انتقاد از رویکرد دیگر جریان شریک در ائتلاف سیاسی این کشور در عدم حمایت از رئیس جدید کمیسیون اروپا هشدار داد که این اقدام می تواند به منزوی کردن کشور در اروپا منجر شود.

راه‌آهن سراسری ایران به عنوان میراث جهانی در فهرست یونسکو به ثبت رسید کیمیا علیزاده به مقام چهارم المپیک توکیو دست یافت | DW | 25.07.2021 راه آهن سراسری ایران، یادگار دوران رضا شاه، در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد

آقای دی مایو که حزب تحت رهبری وی به عنوان بخشی از دولت ائتلافی ایتالیا در پارلمان اروپا به خانم اورزولا فن در لاین، رئیس اجرایی جدید کمیسیون اروپا رای داده است با این سخنان به نوعی ماتئو سالوینی، رهبر حزب راست افراطی لیگ را مورد انتقاد قرار داد که به صورت آشکار مخالفت خود را با این انتخاب اعلام کرده است.

تحلیلگران سیاسی معتقدند که رویارویی دو جریان تشکیل دهنده دولت ائتلافی بر سر رای به ریاست مهمترین مرجع سیاسی و اجرایی در اتحادیه اروپا می تواند امیدهای رم برای برخورداری از جایگاه مناسب و دستیابی به یک سمت کلیدی در ساختار جدید نهاد اروپایی را به یاس تبدیل کند. headtopics.com

هشدار رهبر جنبش پنج ستاره در حالی مطرح می شود که تقابل دو جناح دولت ائتلافی بر سر اتهامات مطرح در باره کمک های مالی روسیه به حزب دست راستی لیگ نیز پیش از این بر احتمال شکننده بودن این ائتلاف دامن زده بود.لوییجی دی مایو روز پنجشنبه با اشاره به این موضوع تاکید کرده است که اگر می دانست که حزب لیگ کمک مالی از روسیه دریافت کرده در دولت ائتلافی باقی نمی ماند. این درحالیست که ماتئو سالوینی پیشتر در واکنش به این شایعات هرگونه دریافت کمک مالی از سوی حزبش را به شدت تکذیب کرده بود.

بیشتر بخوانید:انکار سالوینی و اصرار بازفید؛ «رهبر راستگرایان افراطی ایتالیا از روسیه پول دریافت کرد»ماتئو سالوینی، رهبر حزب لیگ و دیگر معاون نخست وزیر ایتالیا همچنین پیشتر در گفتگو با نشریه کوریرا دلا سرا اعلام کرده بود که «زمان انحلال پارلمان فرا رسیده و بهتر است به این موضوع و نیز برگزاری انتخابات زودرس پس از تعطیلات تابستانی پارلمان فکر کنیم.»

دی مایو، رهبر جنبش پنج ستاره اما در تازه ترین موضع خود در این خصوص گفته است که دولت ائتلافی سقوط نخواهد کرد زیرا این تنها ائتلاف ممکن است و حزب وی هرگز با جریان چپ میانه آلترناتیو اکثریت تشکیل نخواهد داد. ادامه مطلب: euronews فارسی »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

بر اثر ریزش یک ساختمان در مومبای دست کم ده نفر کشته شدندمقامات می گویند بر اثر ریزش یک ساختمان چهارطبقه در بخش 'دونگری' شهر مومبای هند دست‌کم ۱۰ نفر کشته و بسیاری گیر افتاده‌اند.

ترکیه می‌گوید تصمیمات اتحادیه اروپا تاثیری بر اکتشافات نفتی در آب‌های نزدیک قبرس نداردترکیه می‌گوید تصمیمات اتحادیه اروپا تاثیری بر اکتشافات نفتی در آب‌های نزدیک قبرس ندارد به رغم مخالفت های اتحادیه اروپا و محدود کردن تماس های این اتحادیه با آنکارا، ترکیه در نظر دارد برای اکتشافات نفت و گاز چهارمین کشتی خود را به آب‌های نزدیک قبرس بفرستد.

رد ۸ شایعه درباره قدم گذاشتن فضانوردان آمریکایی بر ماه در پنجاه سال پیشرد ۸ شایعه درباره قدم گذاشتن فضانوردان آمریکایی بر ماه در پنجاه سال پیش یک نظر سنجی جدید نشان می دهد ۲۰ درصد از ایتالیا یی ها و ۵۷ درصد از روس ها معتقدند آمریکا، فرود بر ماه را جعل کرده است.

امضای توافق بر سر تقسیم قدرت میان نظامیان و مخالفان در سودانگفته می شود که این توافق نخستین گام برای تشکیل یک دولت غیر نظامی در سودان است، امری که خواست اصلی معترضان در طول هفت ماه تظاهرات در این کشور است که در نهایت ماه آوریل به سرنگونی عمر البشیر، رئیس جمهوری سودان انجامید.

بعد از دو دهه؛ کاهش آمار مرگ بر اثر بیش‌مصرفی اوپیوید در آمریکاآمارها نشان می‌دهد مرگ و میر حاصل از بیش‌مصرفی (اوردوز) مواد شبه مورفین برای نخستین بار در نزدیک به دو دهه گذشته در آمریکا کاهش یافته است.

معاون وزارت بهداشت: تردیدی در تاثیر پارازیت‌ها بر افزایش بیماری‌ها نیستشیراز - ایرنا- تاثیر پارازیت‌ها بر افزایش سرطان و سایر بیماری‌ها موضوعی است که بارها مسئولان حوزه سلامت در باره آن هشدار داده اندو اکنون نیز معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی اعلام کرده که تردیدی در تاثیر پارازیت‌ها بر افزایش بیماری‌ها نیست.