اختصاصی؛ امیلی شریدر: اسرائیلی‌ها حامی مبارزه ایرانیان برای تغییر رژیم «آپارتاید جنسیتی» جمهوری اسلامی...

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

این فعال حقوق زنان افزود که «استفاده از تجاوز جنسی به عنوان ابزار جنگ و خشونت جنسی به عنوان روش جنگ علیه زنان» از جمله شباهت‌های جمهوری اسلامی و حماس است.

دیوارنگاره‌ای حامل تصاویری از مهسا امینی و دو زن قربانی حمله تروریستی ۱۵ مهر حماس به اسرائیل، در کنار تصاویری دیگر از برخی قربانیان اعتراضات «زن، زندگی، آزادی» روز یکشنبه ۱۶ اسفند در برکلی، کالیفرنیا، رونمایی شد.

خانم شریدر روز دوشنبه ١٧ اسفند در مصاحبه‌ای اختصاصی با بخش فارسی صدای آمریکا به پرسش‌هایی در این ارتباط پاسخ داد و پیامی ویژه برای مردم ایران و به‌ویژه زنان ایرانی نیز داشت.خانم شریدر هدف از رونمایی از دیوارنگاره حامل تصویر مهسا و قربانیان حمله تروریستی ۱۵ مهر حماس را برجسته‌کردن تاثیر «تروریسم جمهوری اسلامی بر مردم سراسر جهان» اعم از مسیحی، مسلمان، یهودی، و دیگر اقلیت‌ها دانست.

خانم شریدر در توضیح نامه‌ای سرگشاده که اخیرا به امضای «۵۵ زن از ١٢ کشور مختلف خاورمیانه‌ای» از جمله خود او رسیده بود، گفت این پروژه با استقبال زنان عرب پرشماری روبرو شد. این فعال حقوق زنان افزود که «استفاده از تجاوز جنسی به عنوان ابزار جنگ و خشونت جنسی به عنوان روش جنگ علیه زنان» از جمله شباهت‌های جمهوری اسلامی و حماس است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فرمانده سنتکام: جمهوری اسلامی خاورمیانه را به «کانون بحران‌ها» تبدیل کرده استتغییر رویکرد آمریکا و اسرائیل در مقابه با شبه نظامیان نیابتی جمهوری اسلامی در منطقه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

همگامی برای جمهوری سکولاردموکرات: سردترین انتخابات تاریخ جمهوری اسلامی را تحریم می‌کنیمائتلاف همگامی برای جمهوری سکولاردموکرات در ايران «در راستای خواست‌های جنبش انقلابی زن زندگی آزادی و مقاومت گسترده ملی‌-مردمی برای گذار خشونت‌پرهیز از جمهوری اسلامی» در بیانیه‌ای به تحریم انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری پیوست.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

اختصاصی صدای آمریکا؛ جاوید رحمان: مردم ایران شهامت مقاومت در برابر جمهوری اسلامی را دارندگفت‌وگوی اختصاصی با جاوید رحمان گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران. کشتار معترضان در خیابان‌ها، اعدام‌های پرشمار در زندان‌ها، بازداشت فعالان سیاسی و مدنی، حبس‌های طولانی‌مدت در انفرادی، شکنجه و اعترافات اجباری، سرکوب روزنامه‌نگاران، نقض حقوق اقلیت‌‌ها، تبعیض علیه زنان؛ اینها بخشی از کارنامه سراسر سیاه جمهوری اسلامی در زمینه حقوق بشر است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اختصاصی؛ همسر محسن مظلوم: جمهوری اسلامی خانواده‌های اعدام‌شدگان را تهدید کرده استجوانا طیمسی، همسر محسن مظلوم زندانی سیاسی اعدام شده در ایران، در گفت‌و‌گو با صدای آمریکا ضمن انتقاد از تحویل ندادن اجساد چهار اعدام شده اخیر به خانواده‌های‌شان، از تهدید شدن خانواده‌های اعدام‌شدگان از سوی دستگاه‌های امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی خبر داد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اعتراض ایرانیان به جمهوری اسلامی در کشورهای مختلف همزمان با سالگرد انقلاب ۵۷گروه‌هایی از ایرانیان همزمان با سالگرد انقلاب ۵۷ در کشورهای مختلف جهان از جمله بلژیک، سوئد، استرالیا، آلمان، فرانسه، آمریکا، بریتانیا و دانمارک با برگزاری تجمع‌هایی به نقض حقوق بشر در ایران و به ویژه افزایش اجرای حکم اعدام اعتراض کردند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

ایرانیان در چهار گوشه جهان علیه جمهوری اسلامی تجمع‌های اعتراضی برگزار کردنددر ایام چهل و پنجمین سالگرد وقوع انقلاب در ایران، دستگاه‌های دولتی به شکلی تبلیغاتی در حال ارائه گزارش‌هایی از پیشرفت، موفقیت و کسب دستاوردهایی بزرگ در عرصه‌های مختلف از جمله اقتصادی و نظامی و سیاسی هستند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »