اجرای پایلوت طرح بیماریابی کرونا در منطقه ۱۸ تهران/ اخذ تست پی.سی.آر رایگان از افراد بی‌علامت مرتبط با بیمار کرونایی

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛ اجرای پایلوت طرح بیماریابی کرونا در منطقه ۱۸ تهران/ اخذ تست پی.سی.آر رایگان از افراد بی‌علامت مرتبط با بیمار کرونایی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

"زینب نصیری" مدیر کل سلامت شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره برنامه‌های جدید شهرداری مبنی بر بیماریابی کرونا در محلات گفت: غربالگری در گذشته از طریق سامانه ۴۰۳۰ انجام می‌شد و همکاران ما در شهرداری با وزارت بهداشت مشارکت می‌کردند. در همین رابطه ۲۴۱ خانه سلامت به سامانه متصل شده و با مردم تماس می‌گرفتند و فرایندهای شناسایی را پیش می‌بردند.

او با اشاره به اجرای پایلوت این طرح در منطقه ۱۸ گفت: این طرح به صورت پایلوت و به مدت دو هفته انجام می شود و از روز گذشته در منطقه ۱۸ تهران نیز اجرای آن آغاز شده است و همکاران ما در مجموعه شهرداری تهران در توافق با وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی تهران به پایگاه دانشگاه علوم پزشکی ایران متصل شدند. نصیری ادامه داد: در این طرح پایلوت از ظرفیت‌های شهرداری، درمانگاه‌های تخصصی، مساجد و ظرفیت‌های وزارت بهداشت استفاده و طوری برنامه‌ریزی شده است که هر شهروندی بتواند سریعا به مکان‌هایی که تست پی. سی.

نصیری به انجام تست در منازل نیز اشاره کرد و گفت: اگر فردی اعلام کند که نمی‌تواند به این مراکز مراجعه کند، وزارت بهداشت اعلام کرده است که کادر درمان برای گرفتن تست در منزل نیز حضور پیدا می‌کند. او گفت: شهرداری همه ظرفیت‌های لجستیکی مورد نیاز را در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌دهد، و پس از بررسی و بازخوردها، نگاه این است که این طرح در تمام مناطق تهران طی ماه آینده توسعه پیدا کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.