اجرای پروژه بیدبلند از دستاوردهای برجام بود/ جهان و منطقه به نفت و گاز ایران نیازمند است

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 72 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

روحانی در آئین بهره‌برداری از بزرگترین پالایشگاه گازی غرب آسیا: اجرای پروژه بیدبلند از دستاوردهای برجام بود/ ایران باید جزو پنج کشور اول دنیا در صادرات گاز باشد

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور ‌صبح امروز پنجشنبه دوم بهمن ماه و در چهل و دومین هفته از افتتاح طرح های ملی، پالایشگاه بزرگ گاز بیدبلند خلیج فارس که تحت عنوان یکی از طرح‌های جهش دوم صنعت پتروشیمی به بهره‌برداری رسید؛ طی سخنانی گفت: امروز برای مردم بزرگ ایران روز مبارکی است آن هم در روزهای اولیه بهمن ماه که برای ما همواره پیام‌آور پیروزی ملت و صلح، آزادی و استقلال است.

وی ادامه داد: مردم ما شاید فکر کنند که تمام پول فروش نفت در اختیار دولت است، در حالی که چنین نیست، ۳۸ درصد از پول نفتی که فروخته می‌شود به صندوق توسعه می‌رود و ۱۴.۵ درصد به شرکت ملی نفت برای توسعه و تجهیز خود پرداخت می‌شود. در واقع بخش بزرگی از درآمد حاصل از فروش نفت به صندوق توسعه می‌رود و ما امیدواریم همانطور که پیش بینی کردیم بتوانیم در سال آینده ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت بفروشیم و پیداست که بخشی از این مبلغ برای توسعه کشور در اختیار صندوق توسعه قرار می‌گیرد.

روحانی با اشاره به جایگاه ویژه ایران در نفت و گاز جهان اظهار داشت: جهان و منطقه به نفت و گاز ایران نیازمند است. یکی از منشاهای قدرت ما انرژی ما است. می‌توانیم یکی از قدرت‌های منطقه در تولید و صادرات گاز و برق شویم. وی خاطرنشان کرد: در یک پروژه بزرگ و عظیم؛ سیاست خارجی، فناوری، جهاد و تلاش مهندسین و متخصصین نقش مهمی دارد، به طوریکه اگر سیاست خارجی ما نبود و برجام در سال ۹۴ به ثمر نرسیده بود ژل این پروژه‌‌ها که از صندوق ذخیره برداشت کردیم هم وجود نداشت. این یک میلیارد دلاری را که از صندوق دریافت کردیم به واسطه سیاست خارجی ما بود که باعث شد صندوق ذخیره ما شرایط مناسبی پیدا کند. این شرایط بعد از سال ۹۴، ۹۵ و ۹۶ بود که توانستیم طرح‌های بسیار عظیم و بزرگ را به ثمر برسانیم.

رئیس دولت دوازدهم بیان داشت: بخش اعظم تولید داروهای مورد نیاز-حدود ۹۴ درصد- را بخش داخلی انجام می‌دهد. بخش بعدی بانک‌ها هستند که منبع بزرگ هستند که می‌توانند از منابع صندوق استفاده کنند و پروژه‌ها را به ثمر برسانند و البته بخش خصوصی هم می‌تواند فعال باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

توفان توییتری در دفاع از محمد نوری‌زاد که جانش در زندان در خطر است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آنتونی بلینکن: در مورد انتخابات ایران نظر نمی‌دهم؛ در ایران شخص رهبر تصمیم‌گیرنده استآنتونی بلینکن: در مورد انتخابات ایران نظر نمی‌دهم؛ در ایران شخص رهبر تصمیم‌گیرنده است وزیرخارجه ایالات متحده گفت: «من فکر می‌کنم همان‌طور که یکی از همکارانم چند روز پیش گفت، مسیر پیش روی‌مان بیش از مسافت طی شده است. پس باید ببینیم به کجا خواهیم رسید.» دیگه پول خرج نکنین برای رای آوردن اصلاح طلبا به هیچ جا نمیرسید خسته نباشید جناب وزیر امورخارجه امریکا خیلی پیشرفت داشتید
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سفیر ایران در پکن‌: خبرهای خوبی درباره روابط ایران و چین در راه استسفیر کشورمان در چین با بیان این که سالگرد انقلاب با عید بهاره ‎چین و آغاز پنجاهمین سال برقراری روابط دیپلماتیک دو کشور همراه شده گفت: خبرهای خوبی در روابط دو کشور در راه است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رغد دختر صدام حسین: در نبود حاکمیت حقیقی در بغداد، ایران آشکارا در عراق دخالت می‌کندرغد دختر ارشد صدام حسین رئیس جمهوری اسبق عراق دوشنبه 15 فوریه 2021 ضمن تاکید این که دخالت‌های ایران عامل آمدن آمریکابه منطقه واین همه کشتاربه بهانه های مختلف از۴۰سال گذشته تاکنون پدر رغدخانم است جنگ باایران،کشتارفجیع کوردها،ماجرای انفال ،حمله به کویت ،اعدام ی متعددو..همه ی این ها بخش ناچیزی ازجنایات صدام است،حال دخترجانی تاریخ نگاه به ریاست دارند؟!!حافظه ی تاریخ راچکارمیکنند؟ همین گوینده این گذاره گویایی همه چیز هست انگار نه انگار بعثی های سابق معلمای داعشی های الان اند گوه خورد توله کفتار تکریتی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

بروز انفجارهای شدید در مناطق نفوذ ایران در حومه البوکمال در سوریهانفجارهای شدیدی درمناطق نفوذ شبه‌نظامیان طرفدار ایران در حومه شرقی دیرالزور، به ویژه منطقه العباس در خدارو شکر بلکه نابود بشند بره پی کارش !!!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

کشف یک محموله مواد منفجره در فراه که از ایران به افغانستان ارسال شده بودمنابع امنیتی در ولایت فراه بامداد چهارشنبه 20 ژانویه اعلام کردند، یک کامیون تریلی پر از مواد انفجاری کثافت خوک به تروریست های سپاه و خامنه ای حرام زاده باد کار سپاه پلید و خبیث بوده سپاه شیطان !!!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »