اجتناب آمریکا از انتشار جزئیات طرح «معامله قرن» پیش از انتخابات اسرائیل

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نماینده ویژه آمریکا در امور خاورمیانه انتشار جزئیات طرح «معامله قرن» را به پس از برگزاری انتخابات زود هنگام اسرائیل موکول کرد. - خبرگزاری آناتولی

نماینده ویژه آمریکا در امور خاورمیانه انتشار جزئیات طرح «معامله قرن» را به پس از برگزاری انتخابات زود هنگام اسرائیل موکول کرد.جیسون گرین‌بالت، نماینده ویژه آمریکا در امور خاورمیانه در توئیتر خود درباره طرح «معامله قرن» نوشت: تصمیم گرفته شد که طرح صلح پیش از انتخابات اسرائیل منتشر نشود.

این درحالیست که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه از امکان انتشار طرح مذکور پیش از انتخابات زودهنگام 17 سپتامبر اسرائیل خبر داده بود. گفتنی است پس از روی کارآمدن دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا این کشور بحث و گزارش‌های بسیاری درباره اصطلاح «معامله قرن» که طبق آن دولت فلسطین در بخشی از صحرای سینا تشکیل خواهد شد، افزایش یافته است. این مسئله با واکنش شدید فلسطینیان و مسلمانان مواجه شده است.

گفته می‌شود این طرح مفادی علیه فلسطینیان همچون واگذاری تمام بخشهای قدس به اسرائیل و ادامه وجود بخش اعظم شهرک‌های یهودی‌نشین در کرانه باختری را در بردارد. در این طرح بازگشت نزدیک به 6 میلیون آواره فلسطینی به سرزمین‌شان جای داده نشده است. کمک مالی به فلسطین و درنظرگرفتن منطقه ای در اطراف قدس به عنوان پایتخت فلسطین از دیگر مفاد آن است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ژاپن خواستار کاهش تنش میان ایران و آمریکا از طریق مذاکره شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

قدرت بازدارندگی ایران مانع اقدام آمریکا بعد از سقوط «گلوبال هاوک» شدرییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اگر آمریکا بعد از انهدام پهپاد گلوبال هاوک تا پای تصمیم گیری علیه ما آمده است و به بهانه اینکه تعدادی کشته می‌شوند از تصمیم خود منصرف شده به دلیل قدرت بازدارندگی ما است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

دو شبکه مرتبط با خریدهای نظامی ایران از سوی آمریکا تحریم شد🔴خبر فوری دو شبکه مرتبط با خریدهای نظامی ایران از سوی آمریکا تحریم شد دو شبکه مرتبط با خریدهای نظامی ایران و مدیران شرکت‌های مرتبط با آن به دلیل تلاش برای دور زدن تحریم‌های جمهوری اسلامی، از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم شد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

چرا پس از مصرف برخی از ویتامین‌ها حالت تهوع پیدا می‌‌کنیدچرا پس از مصرف برخی از ویتامین‌ها حالت تهوع پیدا می‌‌کنید ⚡️شاید مصرف روزانه ویتامین‌ها و مکمل‌ها به تندرستی‌تان کمک کند. ولی برخی پس از خوردن قرص ویتامین حالشان بد می شود و یا حالت تهوع پیدا می کنند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سرنخ‌های پلیس از سرقت سردیس قیصر امین‌پور/ بسته پیشنهادی برای جلوگیری از مجسمه‌ دزدیرییس پلیس آگاهی: در مورد سرقت سردیس قیصر امین‌پور به سرنخ‌هایی رسیدیم تمام انرژی خود را برای پیدا کردن عوامل این سرقت انجام می‌دهیم اطلاعی از محل نصب مجسمه ها و جنس آن ها نداریم، شهرداری باید این اطلاعات را در اختیار پلیس قرار دهد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

انتقاد عفو بین‌الملل از «نادیده گرفتن» اعدام‌های ۶۷ از سوی جامعه جهانیسازمان عفو بین‌الملل از «نادیده گرفتن» کشتار زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ در ایران، از سوی جامعه جهانی طی دهه‌های گذشته انتقاد کرده است.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »