اتحادیه اروپا مذاکرات با هند بر سر توافق تجاری دوجانبه را از سر می‌گیرد

08/05/2021 08:59:00 ب.ظ

اتحادیه اروپا مذاکرات با هند بر سر توافق تجاری دوجانبه را از سر می‌گیرد جزئیات بیشتر🔽

اتحادیه اروپا, اجلاس اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا مذاکرات با هند بر سر توافق تجاری دوجانبه را از سر می‌گیرد جزئیات بیشتر🔽

توافق بروکسل و دهلی‌نو برای از سرگیری مذاکرات بر سر توافق تجاری دوجانبه در حالی صورت گرفت که محرک اصلی برای اتخاذ چنین تصمیمی افزایش نفوذ جهانی چین و تلاش هند و اتحادیه اروپا برای مقابله با نفوذ پکن بود.

اتحادیه اروپا و هند روز شنبه همزمان با اجلاس سران این اتحادیه در پرتغال با از سرگیری مذاکرات دوجانبه برای دستیابی به توافق تجاری موافقت کردند.شارل میشل، رئیس شورای اروپا در پایان نشست ویدئویی رهبران اتحادیه اروپا با نارندرا مودی، نخست وزیر هند از «آغاز فصلی جدید» در روابط بروکسل با دهلی نو سخن گفت. نخست وزیر هند قرار بود برای مذاکره با سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در اجلاس پورتو حاضر شود اما در نهایت این سفر به دلیل موج جدید شیوع ویروس کرونا در هند انجام نشد.

رئیس شورای اروپا اعلام کرد که بروکسل و دهلی نو سه رشته مذاکرات را به طور موازی درباره تجارت، حمایت از سرمایه گذاری و استفاده از نشان جغرافیایی برای کالاها آغاز خواهند کرد.به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندیدتوافق بروکسل و دهلی نو برای از سرگیری مذاکرات بر سر توافق تجاری دوجانبه در حالی صورت گرفت که محرک اصلی برای اتخاذ چنین تصمیمی افزایش نفوذ جهانی چین و تلاش هند و اتحادیه اروپا برای مقابله با نفوذ پکن بود. جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از «چین» و «برکسیت» به عنوان دو عاملی که منجر به نزدیکی بیشتر هند با اتحادیه اروپا شده است یاد کرد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

مذاکرات احیای توافق هسته‌ای برجام در وین از سر گرفته شد؛ توافق برای مذاکرات سریع و فشرده🔺مذاکرات احیای توافق هسته‌ای برجام در وین از سر گرفته شد؛ توافق برای مذاکرات سریع و فشرده نمایندگان بریتانیا، فرانسه، روسیه، چین، آلمان، و ایران از اواسط روز جمعه بار دیگر در «گرند هتل» شهر وین در قالب کمیسیون مشترک، تشکیل جلسه دادند اعتبار_سران_قوا_در_گرو_بورس

نبرد جهانی بر سر مالکیت داده‌ها در گفتگو با مارگارت وستاگرمارگارت وستاگر: «ما می دانیم که اکثریت اروپایی ها در حال حاضر می گویند نه، ما علاقمند نیستیم که داده های سلامتی مان را بدون اطلاع از اینکه با چه هدفی بکار گرفته می شوند، به اشتراک بگذاریم.البته این موضوعی است که باید روی آن کار کنیم تا راهی پیدا کنیم که مردم بتوانند به این فضا اعتماد کنند.» Globalconversation Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

مقام ارشد آمریکایی: احتمال توافق بر سر احیای برجام؛ لودریان: «زمان سرنوشت ساز» فرا رسیدهیک مقام‌ عالی‌رتبه در وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه احیای برجام در چند هفته اخیر محتمل است تاکید کرد، این ایران است که باید در این خصوص تصمیم سیاسی بگیرد. لودریان، وزیر خارجه فرانسه: «زمان سرنوشت ساز» در مورد روابط تهران با غرب فرا رسیده. تهران آمادگی واشنگتن برای برچیدن تحریم ها را پاسخ دهد 😡😡😡 علینژادوفخرآور وبقیه خاک برسرها گریه 😭 کنید. مردم ایران در حال کف و رقص 👏 و 🕺 القدس_لنا

آذری جهرمی: انحصار چه بر سر کشور خواهد آورد؟تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات با بیان این‌که برخی از افراد نسل قدیم، حاضر نیستند صندلی‌ها را به دیگر نسل‌ها بد هند و سهمی برای ارزش‌ها و نگرش‌های آنان قائل نیستند، گفت: این انحصار چه بر سر کشور خواهد آورد؟ شما که جوانی سر کرسی هم نشستی چه گلی به سر ما زدی استاد؟ میشود از تخم های دو زرده ای که برای ما گذاشته ای رو نمایی کنی؟ البته بجز اون پهپاده که پستچی بود پستچیه؟ حالا به جوونام بدن ، به بچه ها خودشون میدن ، نمیزارن سیت مدیریتی جای دوری بره اساسا هر وزیر ویاصاحب منصب در طول پشتچمیز نشینی یک یا نهایتا دو خطا واشتباه مرتکب شد اتوماتیک باید تعویض واخراج شود ویا محترمانه استعفا دهد به سن وسال ربطی نداره جنابعالی تعداد, خطاها و اشتباهات وبد قولی ها را از تعداد انگشتان دو دست بیشتر شده محترمانه است که,,,,

گفت وگوی مرکل با رئیس بیونتک بر سر مالکیت معنوی واکسن کرونا | DW | 07.05.2021مرکل و رئیس بیونتک، شرکت تولید کننده واکسن کرونا، در مورد حق مالکیت معنوی این واکسن تلفنی صحبت کردند. آنها علاوه بر حمایت از حق ثبت اختراع، درباره تمهیداتی به منظور تامین واکسن برای کشورهای فقیرتر گفت‌وگو کردند. این اقدامی انسانی در جهت فراگیر شدن واکسیناسیون در سراسر جهان است واکسیناسیون فراگیر در سراسر جهان تنها راه رفع مشکل کرونا از ساحت بشریت است بکارگیری واژه “مالکیت معنوی” در شرایط پاندمی، مفهوم “مالکیت بر مرگ یا مالکیت بر زندگی، را دور میزند و این درست نقطه مقابل معنویت ست. بخاطر همین ست که من کم کم دارد از بایدن خوشم میاید

Aa اتحادیه اروپا و هند روز شنبه همزمان با اجلاس سران این اتحادیه در پرتغال با از سرگیری مذاکرات دوجانبه برای دستیابی به توافق تجاری موافقت کردند.Share via Email Print this page عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر خارجه ایران که سرپرستی هیات ایرانی را بر عهده دارد با مقام چینی در حال گفتگو - عکس روز جمعه ۱۷ اردیبهشت.Aa مارگارت وستاگر، معاون اجرایی کمیسیون اروپا و مسئول بخش دیجیتال، که بعنوان قدرتمندترین تنظیم کننده فن‌اوری های بزرگ در جهان شناخته میشود، مهمان این برنامه گفتگوی جهانی یورونیوز است.Aa خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام ارشد وزارت امور خارجه ایالات متحده می‌گوید ممکن است ظرف چند هفته آینده تهران و واشنگتن بر سر احیای برجام با یکدیگر به توافق برسند.

شارل میشل، رئیس شورای اروپا در پایان نشست ویدئویی رهبران اتحادیه اروپا با نارندرا مودی، نخست وزیر هند از «آغاز فصلی جدید» در روابط بروکسل با دهلی نو سخن گفت. نخست وزیر هند قرار بود برای مذاکره با سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در اجلاس پورتو حاضر شود اما در نهایت این سفر به دلیل موج جدید شیوع ویروس کرونا در هند انجام نشد. اما یک مقام وزارت خارجه آمریکا می‌گوید هنوز به نظر نمی‌رسد ایران حاضر باشد دقیقاً به مفاد برجام عمل کند. رئیس شورای اروپا اعلام کرد که بروکسل و دهلی نو سه رشته مذاکرات را به طور موازی درباره تجارت، حمایت از سرمایه گذاری و استفاده از نشان جغرافیایی برای کالاها آغاز خواهند کرد. می توان آنها را مدام تولید کرد و مرتب قابل استفاده مجدد هستند. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید توافق بروکسل و دهلی نو برای از سرگیری مذاکرات بر سر توافق تجاری دوجانبه در حالی صورت گرفت که محرک اصلی برای اتخاذ چنین تصمیمی افزایش نفوذ جهانی چین و تلاش هند و اتحادیه اروپا برای مقابله با نفوذ پکن بود. میخائیل اولیانف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی مستقر در وین، در توئیتی نوشت، همه توافق کردند که روند گفتگو باید فشرده‌تر و سریعتر باشد و به نظر می رسد همه آماده‌اند تا زمان رسیدن به نتیجه در وین بمانند. جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از «چین» و «برکسیت» به عنوان دو عاملی که منجر به نزدیکی بیشتر هند با اتحادیه اروپا شده است یاد کرد. این مذاکرات قرار است از فردا، جمعه، ۷ مه در وین پی گرفته شود.

اتحادیه اروپا: طرح گسترش نفوذ در اقیانوس هند و آرام برای ضدیت با چین نیست توافق بروکسل و دهلی‌نو برای افزایش همکاری‌ها در حوزه بهداشت و درمان اتحادیه اروپا و هند همچنین روز شنبه بر سر افزایش همکاری ها در حوزه بهداشت و درمان برای مقابله با همه گیری های آینده به توافق دست یافتند. به نظر می‌رسد یکی از گره‌های مذاکرات، مربوط به بحث سانتریفیوژهای نسل جدیدی است که ایران تولید کرده است. نخستین پرسش من این است که آیا اتحادیه اروپا درگیر یک نبرد است؟ چرا و امیداورید به کجا ختم شود؟ وستاگر: «می توانم بگویم بله ما در نبردیم زیرا همین لحظه که صحبت می کنیم، داده‌ها در همه جا در حال خلق شدن هستند و از آنجا که اروپا یک قاره صنعتی است، قاره ‌ای که اکنون دیجیتالی کردن در آن، همه چیز است. نخست وزیر هند در جریان نشست مجازی با سران کشورهای اروپایی از آنها خواست تا از درخواست هند و آفریقای جنوبی برای تعلیق مالکیت معنوی واکسن های کرونا حمایت کنند. با این حال رهبران اتحادیه اروپا پس از اعلام حمایت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا از این پیشنهاد بیشتر بر لزوم «صدور واکسن» و «همبستگی» تاکید کرده اند. این مقام ارشد آمریکایی روز پنجشنبه گفت اگر ایران تصمیم بگیرد که مطابق توافق عمل کند خیلی سریع می‌توانند به هم‌نظری و عملی کردن آن برسند. امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز شنبه گفت: «ابتدا باید کشورهای آنگلوساکسون ممنوعیت صدور واکسن را لغو کنند. می توانیم نوآوری بیشتری داشته باشیم و مشاغل و کسب و کارهای قدرتمندتری برپا کنیم.» کشورهای عضو اتحادیه اروپا تاکید می کنند که «تنها منطقه دموکراتیک» در جهان هستند که مانع از صدور واکسن های کرونا نشده اند. از گفته‌های این مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا چنین برمی‌آید که ایران خواهان لغو تحریم‌های بیشتر و عمل متقابل کمتر است. جزئياتی از دیدار معاون وزیر خارجه ایران و گروسی منتشر نشده است.

این در حالی است که بریتانیا و ایالات متحده در راستای تضمین واکسیناسیون جمعیت خود با صادرات واکسن مخالفت کرده اند. به گفته اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا از ۴۰۰ میلیون دوز واکسن تولید شده در خاک این اتحادیه حدود ۵۰ درصد (۲۰۰ میلیون دوز) به ۹۰ کشور جهان صادر شده است. به گفته او هر اقدام عمده آمریکا باید همزمان با اقدامی مشابه از سوی ایران صورت گیرد. بنابراین چگونه با داده‌ها مواجه شویم، چگونه اجازه گردش داده‌ها را،همین که به آنها اعتماد کردیم، بدهیم. هم‌رسانی این مطلب: .