العربية

العربية

ابراز امیدواری ملک سلمان برای موفقیت اجلاس سران خلیجی در تقویت عمل مشترک

ابراز امیدواری ملک سلمان برای موفقیت اجلاس سران خلیجی در تقویت عمل مشترک #العربية

30/12/2020 08:08:00 ق.ظ

ابراز امیدواری ملک سلمان برای موفقیت اجلاس سران خلیجی در تقویت عمل مشترک العربية

خادم الحرمین الشریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی شامگاه سه‌شنبه 29 دسامبر 2020 برای

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی شامگاه سه‌شنبه ضمن استقبال از رهبران کشورهای خلیجی شرکت کننده در چهل و یکمین دوره از اجلاس سران خلیجی که تا چند روز دیگر در منطقه العلا ریاض برگزار خواهد شد، ابراز امیدواری کرد که این اجلاس با موفقیت به تقویت عمل مشترک منجر شود.

آیا مدال طلای جواد فروغی پس‌گرفته می‌شود؟ | DW | 01.08.2021 جلال ستاری، نویسنده و اسطوره‌شناس ایرانی درگذشت | DW | 31.07.2021 شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim

قرار است پادشاهی عربی سعودی میزبانی اجلاس سران کشورهای خلیجی را در تاریخ 5 ژانویه 2021 به عهده گیرد.به همین منظور خادم الحرمین الشریفین دعوت‌نامه‌هایی را برای مشارکت در اجلاس خلیجی به رهبران این کشورها ارسال کرده تا در فعالیت‌های این دوره در ریاض مشارکت کنند.

شایان ذکر است که شورای همکاری خلیجی چند روز پیش اعلام کرده بود که خادم الحرمین الشریفین، (نایف فلاح الحجرف) دبیرکل شورای همکاری خلیجی را مامور انتقال دعوتنامه‌ها به رهبران کشورهای شورای همکاری کرد تا در فعالیت‌های این دوره مشارکت کنند.نایف فلاح الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیجی در این‌باره گفت که « باعث افتخارم بود که امروز دعوت‌نامه ملک سلمان (پادشاه سعودی) را به برادرش شیخ خلیفه بن زاید رئیس دولت امارات متحده عربی تحویل دهم». headtopics.com

الحجرف در ادامه «انعقاد چهل و یکمین دوره از اجلاس سران(خلیجی) در سایه شرایط استثنایی که جهان با آن مواجه است را دلیل راسخی بر اهمیت بسیار بالایی دانست که رهبران کشورهای خلیجی برای تحکیم و تقویت ارتباط و همکاری و تکامل میان کشورهای عضو و ایجاد افق‌های جدیدی برای شهروندان خلیجی در دراز مدت در پیش‌ دارند.

دیدگاه ملک سلمان بن عبدالعزیز در سال 2015 در امتداد نقش فعال سعودی در حمایت از روند همکاری خلیجی بر مبنای استراتژی تحقق تکامل مورد نظر میان کشورهای عضو این شورا مطرح شده است.مضمون‌های آن دیدگاه زمینه را فراهم کرد تا کیان خلیجی شکوفایی در آینده با هدف مورد نظر و جهت عبور از پیچیدگی‌های مرحله سیاسی و اقتصادی کنونی تشکیل شود.

علاوه بر آن، دیدگاه خادم الحرمین الشریفین جهت تقویت عمل خلیجی مشترک و با اصرار بر وحدت و یکپارچگی این کشورها و دفاع از آنها در برابر چالش‌های خارجی که منطقه و کشورهای شورای همکاری خلیجی با آن مواجه هستند و نیز علاوه بر تحقق دستاوردهای مشترک استراتژیک و اقتصادی مطرح شده است.

شایان ذکر است که شورای عالی بالاترین ساختار شورای همکاری و متشکل از رؤسای کشورهای عضو است و به طور دوره‌ای سالانه برگزار می‌شود. ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

بایدن: اگر آمریکا وارد یک جنگ واقعی شود در نتیجه حمله سایبری خواهد بود- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

خلیج نه خلیج فارس فهمیدی سوسمار خور درباره کدوم خلیج حرف میزنی؟!!! صدها خلیج وجود داره کدوم خلیج؟ خلیج خوکها؟