ابراز امیدواری ملک سلمان برای موفقیت اجلاس سران خلیجی در تقویت عمل مشترک

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ابراز امیدواری ملک سلمان برای موفقیت اجلاس سران خلیجی در تقویت عمل مشترک العربية

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی شامگاه سه‌شنبه ضمن استقبال از رهبران کشورهای خلیجی شرکت کننده در چهل و یکمین دوره از اجلاس سران خلیجی که تا چند روز دیگر در منطقه العلا ریاض برگزار خواهد شد، ابراز امیدواری کرد که این اجلاس با موفقیت به تقویت عمل مشترک منجر شود.به همین منظور خادم الحرمین الشریفین دعوت‌نامه‌هایی را برای مشارکت در اجلاس خلیجی به رهبران این کشورها ارسال کرده تا در فعالیت‌های این دوره در ریاض مشارکت کنند.

نایف فلاح الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیجی در این‌باره گفت که « باعث افتخارم بود که امروز دعوت‌نامه ملک سلمان را به برادرش شیخ خلیفه بن زاید رئیس دولت امارات متحده عربی تحویل دهم». دیدگاه ملک سلمان بن عبدالعزیز در سال 2015 در امتداد نقش فعال سعودی در حمایت از روند همکاری خلیجی بر مبنای استراتژی تحقق تکامل مورد نظر میان کشورهای عضو این شورا مطرح شده است.

علاوه بر آن، دیدگاه خادم الحرمین الشریفین جهت تقویت عمل خلیجی مشترک و با اصرار بر وحدت و یکپارچگی این کشورها و دفاع از آنها در برابر چالش‌های خارجی که منطقه و کشورهای شورای همکاری خلیجی با آن مواجه هستند و نیز علاوه بر تحقق دستاوردهای مشترک استراتژیک و اقتصادی مطرح شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خلیج نه خلیج فارس فهمیدی سوسمار خور

درباره کدوم خلیج حرف میزنی؟!!! صدها خلیج وجود داره

کدوم خلیج؟ خلیج خوکها؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها