ابراز نگرانی آمریکا از تشدید تنش بین اسرائیل و فلسطینی‌‌ها | DW | 24.04.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ارتش اسرائیل چندین مواضع حماس در نوار غزه را بمباران کرد. آمریکا، سازمان ملل و اتحادیه اروپا نسبت به تشدید تنش بین اسرائیل و فلسطینی‌ها ابراز نگرانی کردند.

ارتش اسرائیل اعلام کرد سه موشک از نوار غزه به سمت جنوب اسرائیل شلیک شده است. یکی از این موشک‌ها توسط سیستم دفاع موشکی"گنبد آهنین" اسرائیل رهگیری شده و دو فروند دیگر در نزدیکی مرز نوار غزه سرنگون شدند.خبرگزاری فرانسه گزارش داد که پس از حمله موشکی به جنوب اسرائیل، ارتش این کشور در واکنش به این حملات چندین موضع حماس را در نوار غزه مورد هدف قرار داده است.

ارتش اسرائیل در پیامی در توییتر گفته است: «در واکنش به موشک‌های شلیک شده به اسرائیل در طول تمام شب، ما به اهداف تروریستی حماس در غزه از جمله به زیر‌ساخت‌های زیرزمینی و به مقر موشک‌اندازها ضربات مستقیم زدیم.» تنش بین اسرائیل و فلسطینی‌ها در دور روز گذشته به شدت افزایش یافته است. درگیری‌ها زمانی تشدید شد که جوانان راستگرای اسرائیلی با تظاهرات در خیابان‌های بخش شرقی بیت‌المقدس شعارهای تند و افراطی سر دادند.او در واکنش به تداوم درگیری‌ها در اورشلیم گفت آمریکا به شدت نگران افزایش خشونت‌هاست. پرایس افزود شعارهای نفرت‌انگیز و خشن تظاهرکنندگان قابل قبول نیست. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از مقامات اسرائیلی خواست که از امنیت و حقوق همه در اورشلیم اطمینان حاصل کند.

طبق گزارش هلال احمر فلسطین، در درگیری‌های روز پنجشنبه میان معترضان افراطی اسرائیلی و فلسطینیان حداقل ۱۰۵ نفر زخمی شده‌اند. مقامات اسرائیلی نیز از جراحت ۲۰ مامور پلیس خبر می‌دهند. خبرگزاری فرانسه خشونت‌های کنونی را بدترین درگیری‌ها میان اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها در سال‌های گذشته توصیف کرده است. سازمان ملل و اتحادیه اروپا خواستار تنش‌زدایی شدند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

فلسطین دراثر پلان غربی ها به ویرانه تبدیل شد.البته به واسطه یهودی ها.

آمریکا گه خورد. مرده شور فلسطینی‌ها رو ببرن که ۴۲ ساله به اسم اونها پدر ما رو درآوردن.

چمدان چمدان دلار هزینه شده که این تنشها و مناقشه ها تموم نشه و ادامه پیدا کنه الکی مگر است نه_به_جمهوری_اسلامی

مگه جمهوری اسلامی میزاره به همین راحتی صلح بشه!؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ابراز نگرانی سه قانون‌گذار ارشد از سیاست آمریکا در قبال ایران🔺ابراز نگرانی سه قانون‌گذار ارشد از سیاست آمریکا در قبال ایران ▪️سه نماینده ارشد جمهوری‌خواه از وزیر خارجه خواستار اطلاعات بیشتر در مورد راهبرد دیپلماسی آمریكا در برابر جمهوری اسلامی برای اطمینان از دسترسى آژانس انرژى اتمى به سایت‌هاى هسته‌اى ایران شدند هیچی در آرامش‌کامل مشغول ساخت سلاح هسته‌ایه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ابراز نگرانی از ادامه نگه‌داری یک جانباز جنگ در قرنطینه زندان رجایی‌شهر
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ابراز نگرانی آمریکا از ادامه ناآرامی‌ها در شرق اورشلیم | DW | 10.05.2021به‌رغم تلاش‌های بین‌المللی درگیری بین فلسطینیان و نیروهای انتظامی اسرائیل در شرق اورشلیم (بیت‌المقدس) ادامه دارد. آمریکا از ادامه ناآرامی‌ها ابراز نگرانی کرده و قرار است جلسه‌ای غیرعلنی در شورای امنیت برگزار شود. تا جمهوری اسلامی هست خاورمیانه رنگ آرامش بخود نمیبیند... SaveAfkariBrothers نه_به_جمهوری_اسلامی
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ابراز نگرانی فرماندار ماهشهر از عدم استقبال عمومی از واکسن کرونا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ابراز نگرانی آمریکا از حوادث خشونت‌آمیز در قدس
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »