ائتلاف سعودی می‌گوید حوثی‌ها یک کشتی اماراتی را ربودند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺ائتلاف سعودی می‌گوید حوثی‌ها یک کشتی اماراتی را ربودند ▪️به نوشته نشریه اماراتی نشنال،‌ ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان، می‌گوید یک کشتی باری به نام «روابی» عصر یکشنبه در نزدیکی شهر بندری حدیده ربوده شد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

به نوشته نشریه اماراتی نشنال،‌ ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان، می‌گوید یک کشتی باری به نام «روابی» عصر یکشنبه در نزدیکی شهر بندری حدیده ربوده شد.

او گفت این کشتی یک بیمارستان صحرایی عربستان سعودی را از جزیره یمنی سقطری در اقیانوس هند به جازان در جنوب عربستان می‌برد. نشنال می‌نویسد که این محموله باری شامل آمبولانس، تجهیزات پزشکی و ارتباطی، چادر، آشپزخانه صحرایی، و خشکشویی و همچنین تجهیزات پشتیبانی امنیتی و فنی بود. ترکی المالکی از حوثی‌ها خواست فورا کشتی را آزاد کنند و هشدار داد که ائتلاف «همه اقدامات لازم» از جمله «استفاده از زور» را در صورت لزوم انجام خواهد داد.

ائتلاف نظامی عربستان در جنگ یمن با حوثی‌ها که کنترل صنعا، پایتخت یمن و بخش‌‌های عمده‌‌ای از این کشور را در دست دارند، می‌جنگد. عربستان از دولت یمن که حوثی‌ها آنها را از صنعا بیرون کرده‌اند و از سوی سازمان ملل به رسمیت شناخته شده است، حمایت می‌کند. ایران نیز از حوثی‌ها حمایت می‌کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تکرار یک فاجعه؛ جان باختن یک زندانی سیاسی در زندان شیبان اهواز«سازمان حقوق بشر اهواز» از جان باختن یک زندانی سیاسی در زندان شیبان اهواز خبر داد.سازمان حقوق بشر اهواز شنبه یکم ژانویه 2022 به نقل از منابع محلی در
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تخلیه ساکنان یک محله نسیم‌شهر با فرونشست یک قنات متروکه | DW | 01.01.2022فرونشست یک قنات متروکه و قدیمی در 'نسیم شهر' استان تهران باعث شد ساکنان ۴ ساختمان خانه‌هایشان را تخلیه کنند. شش کیلومتر از این منطقه در مسیر قنات قرار دارد و یک خطر بالقوه برای شهروندان محسوب می‌شود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

صنعاء: کشتی اماراتی توقیف‌ شده حامل خودروهای زرهی و نفربر بودوزیر اطلاع‌رسانی دولت نجات ملی یمن اعلام کرد که کشتی اماراتی توقیف‌ شده حامل خودروهای زرهی و نفربر بود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

یک منبع ایرانی عقب‌نشینی تهران از برخی خواسته‌هایش در مذاکرات وین را تایید کردپایگاه خبری نور نیوز، نزدیک‌به دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، در گزارشی نوشته است که اخبار مربوط به اینکه «روسیه و چین، ایران را متقاعد کرده‌اند برخی خواسته‌های حداکثری خود [در... تــــــــــــــوپ تــــانک فشفشه ملت خـــــاموش کــــوسکشه نـــه شیخ خوبه نــــــــــه ملا بریــــــــــــن به ایت اللــــــه ملای خـــــوب ملای مردس دستها توکون غیرتها بیرون حکومت واژگــــــــــــــون سیدلی گه پدر💩💩 تواسلامت میرینیم ایرانو پس میگیریم ایرانی خفته یتکــون این منبع اسم نداشت
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

یک خانه باغ نوستالژیک در خیابان لاله‌زار: خاطرات عاشقی سعید و لیلی📷این خانه به دلیل موقعیت مکانی بین خیابان فردوسی و لاله‌زار تهران قدیم، محل رفت‌وآمدهای میهمانان خارجی هم بوده است؛ اما الان تنها یادگار باغ‌های لاله‌زار است که در میان مغازه‌های الکتریکی و لوسترفروشی خودنمایی می‌کند. شهروند‌خبرنگار
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تنش مسکو با غرب؛ یک سرباز اوکراین در درگیری با جدایی‌طلبان تحت حمایت روسیه کشته شدکی‌یف‌، از سال ۲۰۱۴ علیه جدایی‌طلبانی که از حمایت روسیه برخوردارند و بخش‌هایی از قلمرو شرق اوکراین در دنباس را در کنترل خود دارند در حال جنگ است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »