آیا شهروندان هم می‌توانند از متهمان ایران خودرو و سایپا شکایت کنند؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

با شروع موج گرانی خودروهای«ایران‌خودرو»، «کرمان‌موتور»و «سایپا»و با بازداشت ۶تن از مدیران ارشد این شرکتها این سوال پیش آمد که آیا می‌شود از مدیران متخلف شکایت کرد؟ گزارش میلاد پورعیسیmiladpourisa و نظر کارشناسان حقوقی ایران وایر👇 اخبار_ایران آن_سوی_خبر

ایران اخبار, ایران سرفصلها

سال گذشته در «آن سوی خبر» موضوع پی‌گیری حقوقی گران‌فروشی و تأخیر در واگذاری خودرو بررسی شده بود. همان زمان «موسی برزین خلیفه‌لو»، حقوق‌دان و مشاور«ایران‌وایر» گفت: «قیمت قانونی خودرو، قیمت زمان تحویل آن به مشتری است.»

راه دوم پیشنهادی حقوق‌دان و مشاور «ایران‌وایر»، فسخ قرارداد مشتریان با شرکت‌های خودروساز و دریافت اصل پول پرداخت شده به همراه سود آن بود. به نظر محمد اولیایی فرد، موقعیت متهمان ایران خودرو و سایپا شبیه موقعیتی است که چند سال پیش برای «سعید مرتضوی»، مدیر پیشین سازمان تأمین اجتماعی به وجود آمد. بعد از تشکیل پرونده برای او از سوی دستگاه قضایی، شهروندان هم به طرح شکایت در همان پرونده پرداختند.

از محمد اولیایی فرد هم‌چنین در مورد امکان شکایت از دو نماینده مجلس که آن‌ها هم از سوی قوه قضاییه در پرونده گران‌فروشی خودرو مورد پی‌گرد قرار گرفته‌اند، سوال کردیم که به گفته این حقوق‌دان، امکان شکایت از آن‌ها برای مردم وجود ندارد. دلیل این موضوع هم این است که نمایندگان مجلس در شرکت‌های تولید خودرو مسوولیت رسمی و حق امضا ندارند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آیا شرط باردار نشدن در زمان استخدام کارگران زن از سوی کارفرما قانونی است؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تعلیق پارلمان بریتانیا؛ آیا هنوز می‌‌توان برکسیت را متوقف کرد؟تیم بیل استاد علوم سیاسی دانشگاه کویین مری لندن می گوید در زمان باقیمانده تا ۳۱ اکتبر، اپوزیسیون دولت کنونی بریتانیا سه گزینه برای متوقف کردن بوریس جانسون و برکسیت بدون توافق در اختیار دارند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حقوق زندانیان؛ آیا قوه قضاییه در چارچوب قانون عمل می‌کند؟غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه ایران، گفته است رسیدگی‌ها و نگهداری‌های متهمان حتما در چارچوب مقررات است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اورتگاس خطاب به ظریف: آیا او می‌داند مسدود کردن یوتیوب در ایران هم یک اشتباه در زمینه ارتباطات استاورتگاس خطاب به ظريف : آیا او می‌داند مسدود کردن یوتیوب در ایران هم یک اشتباه در زمینه ارتباطات است خانم اورتگاس در این توئیت پرسیده است که آیا مسدود کردن یوتیوب در ایران هم یکی از اشتبا‌هات مطرح شده در سخنرانی «پروفسور ظریف» در زمینه ارتباطات است؟
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

گزارش| چرایی سفر خالد بن سلمان به واشنگتن/ آیا عربستان با انصارالله وارد مذاکره می‌شود؟- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimچرایی سفربن سلمان به واشنگتن/ آیا عربستان باانصارالله وارد مذاکره می‌شود؟ سفرخالدبن سلمان معاون وزیردفاع و به آمریکاگمانه‌زنی‌ها درباره احتمال مجبورشدن عربستان سعودی به توقف تجاوزات نظامی ونشستن پای میزمذاکره باجنبش انصارالله یمن را مطرح کرده است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

شکایت استقلال از فغانیمدیرعامل استقلال از شکایت این باشگاه از داور دیدار تیمش برابر فولاد خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »