آیا دردهای «هپکو» درمان می‌شود؟ / هنوز سیاست واردات بر تولید ارجح است

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 60 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

با حل شدن مشکل تهاتر بدهی‌ها، کارگران هپکو اراک انتظار دارند تولید روی غلتک بیفتد و موانع برطرف شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، هپکوی اراک سابقه بس طولانی دارد؛ شرکتی با پتانسیل و توان تولیدی بالا که اگر به آن بها داده شود می‌تواند نیاز داخلی به ماشین آلات معدنی را برطرف سازد اما همیشه مشکلاتی سر راه رونق تولید هست.

بخش عمده‌ای از سهام شرکت ۲۰ تیرماه ۱۳۹۹، به‌جای بدهی‌های دولت، به سازمان تامین اجتماعی واگذار شد و کارگران انتظار داشتند که سهامدار عمده مشکلات را رفع و رجوع کند. مجموعه هپکو هفته‌ها و ماه‌ها در انتظار تهاتر بدهی‌ها ماند تا در نهایت محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۱۹ بهمن ماه ۹۹ در توئیتی نوشت: «به لطف خدا وزیر اقتصاد با تهاتر بدهی هپکو در پاسخ به تقاضای بنده موافقت و برای اجرا به سازمان خصوصی‌سازی ابلاغ کرد».

کارگران هپکو به دلیل از میان برداشته شدن یکی از مهم‌ترین موانع، شادمانی کردند اما در ماه آغازین سال ۱۴۰۰، هنوز آینده به اندازه کافی روشن نیست. ابهامات و مشکلات بسیار وجود دارد و مشخص نیست مجموعه به کدام سمت می‌رود.ابوالفضل رنجبر ضمن بیان خرسندی بابت حل شدن مشکل بدهی‌ها به ایلنا می‌گوید: اکنون چندان مشکل حقوق و معوقات نداریم. پنج شنبه هفته قبل، حدود ۷۰ درصد حقوق اسفند ماه پرسنل پرداخت شد و عیدی‌ها را هم گرفته‌ایم اما مشکلات جای دیگر است.

او می‌گوید: اگر سابقاً مدیران عامل به اندازه کافی عملکرد مناسب نداشتند و انتقاداتی به نوع عملکرد آن‌ها داشتیم خوشبختانه امروز این مشکل را نداریم. مدیرعامل فعلی حدود ۱۸ سال سابقه کار در هپکو دارد و می‌داند که چه باید بکند، فقط نیازمند حمایت دولت و سهامداران هستیم تا مشکلات موجود برطرف شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

محاله سیستم فاسده ... مگه اینجا ژاپنه؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها