آیا سگها می‌توانند کووید ۱۹ را تشخیص دهند؟ | DW | 29.04.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

نخست‌‌وزیر فرانسه برنامه دولت درباره بازگشایی گام به گام و سنجیده فرانسه را اعلام کرده است. قرار است محدودیت‌ها از ۱۱ ماه مه به گونه‌ای تدریجی کاهش یابند. نیمی از مردم فرانسه از برنامه اعلام شده ناراضی هستند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در حال حاضر محققان بریتانیایی در حال تلاش برای آموزش سگ‌های تشخیص پزشکی، برای غربالگری افراد مبتلا به بیماری کووید ۱۹ هستند.

او تاکید می‌کند: «ما هنوز نمی‌دانیم که کووید ۱۹ می‌تواند باعث تغییر بوی بدن شود یا نه. اگر چنین باشد، سگ‌ها می‌توانند تنها با شش هفته آموزش، بعنوان یک روش غربالگری سریع و غیرتهاجمی، باعث انقلابی در تشخیص این عفونت شوند و در یک ساعت، حداکثر حدود ۲۵۰ نفر (حتی افراد بدون علامت) را غربالگری کنند.» سخنگوی BfS اما گفته: «آفتاب گرفتن برای طولانی مدت و به طور محافظت نشده، همچنین خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می‌دهد و به دی‌ان‌آ آسیب می‌رساند.»

نخستین بار پزشکان چینی در ووهان متوجه شدند نرخ بهبودی در میان افراد سالمند چینی که به جای امپرازول، فاموتیدین مصرف می‌کنند، بسیار بالاتر است. البته به گفته دکتر کوین تریسی، از محققان این مطالعه، علیرغم تأثیرات مثبت فاموتیدین بر بیماران مبتلا به کووید ۱۹، این دارو ممکن است برای همه مؤثر نباشد. به گفته متخصصان، زنان باردار به دلیل این که دارای مقادیر زیادی از این دو هورمون هستند، معمولا دوره‌های خفیف بیماری را تجربه می‌کنند و همین باعث شده محققان به تاثیر هورمون‌های جنسی زنانه در درمان کووید ۱۹ در مردان فکر کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آیا کووید-19 در هوا معلق می‌ماند؟🔻اعتمادآنلاین گزارش می‌دهد: 🔸آیا کووید-19 در هوا معلق می‌ماند و از طریق جریان هوا منتقل می‌شود؟ هنوز ناشناخته‌های زیادی درباره ویروس کووید-19 وجود دارد و دانشمندان در پی کشف یافته‌های جدیدی درباره این بیماری هستند. این مطلب را اینجا_بخوانیم👇
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

ویروس‌کرونا؛ آیا جهان راز تعادل میان حفظ اقتصاد و جان بشر را می‌یابد؟شیوع ویروس کرونا جهان را با بحران اقتصادی بی سابقه ای روبرو کرده است. چگونه می توان در جریان یک همه گیری تعادل میان حفظ اقتصاد از سقوط و جان انسان ها را برقرار کرد. سوالی که پاسخ آن در دست اقتصاددانان است. ضربه‌ای که ویروس کرونا به اقتصاد جهان، مخصوصا' دولت‌ها زد، مُهلک بود؛ ضرری که اگر به دولتهای جهان پیشنهاد می‌شد آن را برای رهایی بیش از 10میلیون نفر کودک فقیر و بی سرپرست جهان بپردازند، راضی به پرداخت آن نمی‌شدند. ویروس در هوا ضعیف شده، فعالیت اقتصادی آگاهانه بهتر از قرنطینه است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آیا می‌توانم سهم اجاره پارکینگ و انباری که تحویلم نشده را نپردازم؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آیا کرونا به حکمرانی اندیشه پوپولیستی در جهان پایان می‌دهد؟ | DW | 27.04.2020بازار گمانه‌زنی پیرامون دوران پساکرونایی رونق گرفته است. بسیاری از تحلیلگران کرونا را برای گرایش‌های پوپولیستی مرگبار دانسته‌اند. سیاست‌های ناکارآمد دولت‌های پوپولیستی در مقابله با کرونا به چنین باوری دامن زده است. خب این فقط یک تحلیل یک طرفه است. اگه قرار به مقایسه هست باید همه مورد ارزیابی قرار گیرند. مثلا فرانسه اسپانیا و ایتالیا و حتی آلمان و سوئیس و سوئد حتی کشور بلژیک. آیا دولت های این کشورها هم پوپولیست هستن. هر کی از کرونا استفاده سیاسی کنه و انتقاد بی نورد داشته باشه خودش پومولیس حکمرانی پوپولیست؟ قطعا که شامل حال خاورمیانه نمیشه ولی در کل اگه باعث از بین رفتن نژاد پرستی بشه کافیه
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آیا می‌توانم به‌دلیل آسیب‌های روحی ناشی از خیانت همسرم از او شکایت کنم؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

محققان فرانسوی تاثیر «توسیلیزومب» در درمان کووید-۱۹ را تایید کردنددر گزارش نهاد هماهنگ کننده امور بیمارستانی در منطقه پاریس آمده است که بر اساس نتایج تحقیق انجام شده،‌ داروی «توسیلیزومب» نقش موثری در جلوگیری از واکنش‌‌های شدید و غیرطبیعی سیستم ایمنی موسوم به «طوفان سیتوکین» در بدن برخی بیماران بسیار بد حال مبتلا به کووید ۱۹ دارد. درمان ۱۰۰٪؟ تو گمرک ایران میگیرن و به نفع خودشون فتکرهو مثل تاثیر کورتون که در فرانسه تایید شد و جان هزاران نفر رو گرفت
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »