آیا اگر تعداد شاکیان پرونده کیوان امام کم شود، مجازات او تقلیل می‌یابد؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بر اساس آخرین گزارش‌ها، «کیوان_امام‌» به تجاوز به ٣٠٠ زن اعتراف کرده است که تنها ٣٠ نفر از آن‌ها از این متهم شکایت کرده‌اند. آیا شکایت نکردن تعدادی از قربانیان کیوان امام‌ می‌تواند به رهایی او از حکم اعدام منجر شود؟ آن_سوی_خبر گزارش miladpoureisa 👇

است. بازداشت این متهم بعد از افشاگری تعداد زیادی از کاربران در شبکه‌ اجتماعی توییتر در مورد آزار جنسی و تجاوز به آن‌ها از سوی کیوان امام‌وردی صورت گرفت.

از «موسی برزین خلیفه لو»، حقوق‌دان و مشاور حقوقی «ایران‌وایر»، پرسیدیم آیا شکایت نکردن تعدادی از قربانیان کیوان امام‌وردی می‌تواند به رهایی او از حکم اعدام منجر شود؟ پاسخ این حقوق‌دان منفی است: «در مورد این که آیا شکایت بیشتر یا کمتر قربانیان می‌تواند در حکم او تاثیری داشته باشد، ابتدا باید گفت جرایم به دو دسته خصوصی و عمومی تقسیم‌بندی شده‌اند.

او ادامه می‌دهد: «نقدهای زیادی را حقوق‌دانان به این ماده از قانون مجازات اسلامی وارد کرده‌اند؛ از جمله این که دقیقا معلوم نیست که بر هم زدن گسترده امنیت جامعه به چه معنا است. اما به هر حال متهمانی با اتهام تجاوزهای متعدد و سریالی معمولا با این اتهام در دادگاه محاکمه می‌شوند.» موسی برزین دلیل این امر را علاوه بر مشکلات فرهنگی در این مورد، بی‌اعتمادی مردم به دستگاه قضایی می‌داند: «این که بعد از کمپین مجازی افشای آزارهای جنسی به هر حال زمینه‌ای برای شکایت دست کم بخشی از قربانیان فراهم شده، طبعا امری مثبت است، اما از آن سو هم باید اذعان کرد، مشکلات فرهنگی جامعه در مورد آزارهای جنسی و البته شاید بی‌اعتمادی به قوه قضاییه برای رسیدگی بی‌طرفانه به این دست پرونده‌ها باعث شده است که قربانیان سال‌ها از شکایت علیه متهم خودداری کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

miladpoureisa چون جهت اهداف کثیفش از سم برای بیهوشی استفاده کرده یک مورد شکایت هم کافیه. تا اعدام بشه

miladpoureisa در کشورهای اروپایی این افراد اعدام نمی شوند و به زندان رفته ‌‌حبس ابد می شوند، برای آنان روانشناس گرفته و بر روی آنها کار می کنند، اگر مشخص شد که آنها تغییر کرده و به یک فرد عادی تبدیل شده اند، آزاد و به جامعه باز خواهند گشت ولی این روند بسیار بسیار طولانی است و سالها طول می کشد.

miladpoureisa اگر این برادر به بسیج بپیوندد و توبه کند هرگز اعدام نمی شود و شاکی ها در برنامه میلی 20.30 میایند و می گویند که اونا خودشان یه برادر تجاوز کردند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آیا گزارش‌های ضابطان دادگستری ملاک تصمیم‌گیری در مورد بازداشت شهروندان است؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آیا امکان شکایت در قالب کلاه‌برداری وجود دارد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تحلیل داده‌های تورم مهر ۱۳۹۹؛ آیا تورم سه‌رقمی اقتصاد ایران را تهدید می‌کند؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مجازات اعدام در بسیاری از کشورهای جهان منسوخ شده است/ اعدام نه جنبه بازدارندگی دارد و نه جنبه اصلاحی و درمانی/ فلسفه وضع مجازات، انتقام‌جویی نیست/ قوانین قابلیت تطبیق با خواسته‌های جامعه را داردیک وکیل پایه یک دادگستری با بیان اینکه فلسفه وضع مجازات هرگز تلافی‌جویی و انتقام‌جویی نیست، گفت: مجازات اعدام نه جنبه بازدارندگی دارد و نه جنبه اصلاحی و درمانی و نه می‌تواند موجب بازاجتماعی شدن مجرم شود؛ همچنین عبرت آموزی مجازات اعدام هم بسیار ضعیف است. وکیل دادگستری المان یا ایران؟ ایران کشور اسلامی هستش و قانون شرع. ایشون حرف نزنه سنگین تر هستش با اون قیافش! مثلا روشن فکری میکنه با ریش این شکلی و حرفهای خوشگل ؟؟؟ بله آقای وکیل ولی کسی که شرف نداره باید باهاش چکار کرد
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

واکنش زوج‌های همجنسگرای کاتولیک به دفاع پاپ؛ گامی مثبت یا بی‌حاصل؟«پاپ فرانسیس منزوی است و همه اسقف‌ها مواضع او را دنبال نمی‌کنند، اما من خوشبین هستم که نظرات او یک نگاه جانبی بازتری را در کلیسا ایجاد می‌کند». فکر کن بعد از یه عمر بچتو بزرگ کنی بعد یه روز دست یه نره غول پشمالو رو بگیره بیاره بگه این عروسته😂 این یکی از اشتباهات مهیب پاپ و کلیسای کاتولیک است که با فلسفه و سیره و سنت ادیان توحیدی و انبیاء الهی-از جمله عیسی مسیح علیه السلام-در باب ازدواج و خانواده هماهنگی ندارد همجنسگرایی را - چه بیماری باشد و چه نباش-باید علاج کرد و این ربطی به آزادی فردی یا اجتماعی ندارد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اوکراین: حداکثر مجازات متهمان سقوط پرواز ۷۵۲ سه سال حبس خواهد بود - BBC News فارسیدادستانی اوکراین می گوید دریافته حداکثر مجازاتی که برای متهمان پرونده ساقط کردن هواپیمای مسافربری این کشور در تهران در نظر گرفته خواهد شد سه سال زندان است. مسئله مهم اینه کدام یک از زندان ها؟! زندانی که امثال نسرین ستوده داخلشن یا حسین هدایتی ؟ چرا؟ حبس در کجا؟ در زندان‌های ایران، آنها بلافاصله آزاد خواهند شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »