آیا اگر تعداد شاکیان پرونده کیوان امام کم شود، مجازات او تقلیل می‌یابد؟

03/08/1399 07:03:00 ب.ظ

بر اساس آخرین گزارش‌ها، «کیوان_امام‌» به تجاوز به ٣٠٠ زن اعتراف کرده است که تنها ٣٠ نفر از آن‌ها از این متهم شکایت کرده‌اند. آیا شکایت نکردن تعدادی از قربانیان کیوان امام‌ می‌تواند به رهایی او از حکم اعدام منجر شود؟ آن_سوی_خبر گزارش miladpoureisa 👇

است. بازداشت این متهم بعد از افشاگری تعداد زیادی از کاربران در شبکه‌ اجتماعی توییتر در مورد آزار جنسی و تجاوز به آن‌ها از سوی کیوان امام‌وردی صورت گرفت.

حالا برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی با توجه به کم بودن تعداد شکایات از این متهم نسبت به کل موارد تجاوزی که به او نسبت داده شده است، یعنی ٣٠٠ مورد در طول ده سال، می‌گویند احتمال اعدام او بعد از اثبات جرم یکی از دلایل کم بودن تعداد شکایات است.

از «موسی برزین خلیفه لو»، حقوق‌دان و مشاور حقوقی «ایران‌وایر»، پرسیدیم آیا شکایت نکردن تعدادی از قربانیان کیوان امام‌وردی می‌تواند به رهایی او از حکم اعدام منجر شود؟ پاسخ این حقوق‌دان منفی است: «در مورد این که آیا شکایت بیشتر یا کمتر قربانیان می‌تواند در حکم او تاثیری داشته باشد، ابتدا باید گفت جرایم به دو دسته خصوصی و عمومی تقسیم‌بندی شده‌اند. هر چند جرایم جنسی در قانون مجازات اسلامی، جزء جرایم عمومی به شمار می‌روند که نیاز به شاکی خصوصی ندارند، اما ماهیت این دست از جرایم باعث می‌شود برای اثبات آن‌ها، وجود شاکی خصوصی ضروری شود. ولی به هر حال مجازات افساد فی الارض اعدام است و اجرای این حکم به تعداد شکات ارتباطی ندارد و اگر این جرم با همین تعداد شکات هم اثبات شود، حکم قابل اجرا است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

miladpoureisa چون جهت اهداف کثیفش از سم برای بیهوشی استفاده کرده یک مورد شکایت هم کافیه. تا اعدام بشه miladpoureisa در کشورهای اروپایی این افراد اعدام نمی شوند و به زندان رفته ‌‌حبس ابد می شوند، برای آنان روانشناس گرفته و بر روی آنها کار می کنند، اگر مشخص شد که آنها تغییر کرده و به یک فرد عادی تبدیل شده اند، آزاد و به جامعه باز خواهند گشت ولی این روند بسیار بسیار طولانی است و سالها طول می کشد.

miladpoureisa اگر این برادر به بسیج بپیوندد و توبه کند هرگز اعدام نمی شود و شاکی ها در برنامه میلی 20.30 میایند و می گویند که اونا خودشان یه برادر تجاوز کردند.

آیا گزارش‌های ضابطان دادگستری ملاک تصمیم‌گیری در مورد بازداشت شهروندان است؟

آیا امکان شکایت در قالب کلاه‌برداری وجود دارد؟

تحلیل داده‌های تورم مهر ۱۳۹۹؛ آیا تورم سه‌رقمی اقتصاد ایران را تهدید می‌کند؟

مجازات اعدام در بسیاری از کشورهای جهان منسوخ شده است/ اعدام نه جنبه بازدارندگی دارد و نه جنبه اصلاحی و درمانی/ فلسفه وضع مجازات، انتقام‌جویی نیست/ قوانین قابلیت تطبیق با خواسته‌های جامعه را داردیک وکیل پایه یک دادگستری با بیان اینکه فلسفه وضع مجازات هرگز تلافی‌جویی و انتقام‌جویی نیست، گفت: مجازات اعدام نه جنبه بازدارندگی دارد و نه جنبه اصلاحی و درمانی و نه می‌تواند موجب بازاجتماعی شدن مجرم شود؛ همچنین عبرت آموزی مجازات اعدام هم بسیار ضعیف است. وکیل دادگستری المان یا ایران؟ ایران کشور اسلامی هستش و قانون شرع. ایشون حرف نزنه سنگین تر هستش با اون قیافش! مثلا روشن فکری میکنه با ریش این شکلی و حرفهای خوشگل ؟؟؟ بله آقای وکیل ولی کسی که شرف نداره باید باهاش چکار کرد

واکنش زوج‌های همجنسگرای کاتولیک به دفاع پاپ؛ گامی مثبت یا بی‌حاصل؟«پاپ فرانسیس منزوی است و همه اسقف‌ها مواضع او را دنبال نمی‌کنند، اما من خوشبین هستم که نظرات او یک نگاه جانبی بازتری را در کلیسا ایجاد می‌کند». فکر کن بعد از یه عمر بچتو بزرگ کنی بعد یه روز دست یه نره غول پشمالو رو بگیره بیاره بگه این عروسته😂 این یکی از اشتباهات مهیب پاپ و کلیسای کاتولیک است که با فلسفه و سیره و سنت ادیان توحیدی و انبیاء الهی-از جمله عیسی مسیح علیه السلام-در باب ازدواج و خانواده هماهنگی ندارد همجنسگرایی را - چه بیماری باشد و چه نباش-باید علاج کرد و این ربطی به آزادی فردی یا اجتماعی ندارد

اوکراین: حداکثر مجازات متهمان سقوط پرواز ۷۵۲ سه سال حبس خواهد بود - BBC News فارسیدادستانی اوکراین می گوید دریافته حداکثر مجازاتی که برای متهمان پرونده ساقط کردن هواپیمای مسافربری این کشور در تهران در نظر گرفته خواهد شد سه سال زندان است. مسئله مهم اینه کدام یک از زندان ها؟! زندانی که امثال نسرین ستوده داخلشن یا حسین هدایتی ؟ چرا؟ حبس در کجا؟ در زندان‌های ایران، آنها بلافاصله آزاد خواهند شد.