آکسیوس: واشینگتن حذف سپاه از فهرست «گروه‌های تروریستی» را بررسی می‌کند

27/12/1400 03:00:00 ق.ظ

وبگاه خبری «آکسیوس» در گزارشی نوشت که دولت بایدن در حال بررسی طرحی است که بر اساس آن سپاه پاسداران ایران را از فهرست «گروه‌های تروریستی» خود خارج کرده و در

وبگاه خبری «آکسیوس» در گزارشی نوشت که دولت بایدن در حال بررسی طرحی است که بر اساس آن سپاه پاسداران ایران را از فهرست «گروه‌های تروریستی» خود خارج کرده و در باراک راوید، خبرنگار «آکسیوس» در گزارشی به نقل از سه‌ مقام اسرائیلی و دو منبع آمریکایی خبر داد،...

باراک راوید، خبرنگار «آکسیوس» در گزارشی به نقل از سه‌ مقام اسرائیلی و دو منبع آمریکایی خبر داد، این طرح ارتباط مستقیمی با مذاکرات هسته‌ای وین نداشته و اگر آمریکا و ایران در این زمینه به توافقی برسند، در قالب توافقی جداگانه و دوجانبه خواهد بود.

Advertisement منابع اسرائیلی آکسیوس عنوان کرده‌اند، دولت بایدن، اسرائیل را از چنین طرحی آگاه کرده است اما واشینگتن تأکید کرده که هنوز تصمیمی در این زمینه گرفته نشده است. دو مقام ارشد اسرائیلی در این زمینه به باراک راوید گفته‌اند، تل‌آویو درباره این طرح نگران است. به گفته این مقامات اسرائیلی، این طرح آمریکا، ایران را به صورت مشخص متعهد به «عدم انجام اقدامات خصمانه علیه آمریکا و متحدانش در منطقه» نمی‌کند.

سپاه پاسداران ایران در سپتامبر سال 2019 در فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا قرار گرفت. این اقدام توسط مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا و با همراهی کشورهایی مانند کانادا انجام شد. سپاه قدس ایران، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران نیز پیش از آن و در سال 2007، از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا «حامی تروریسم» شناخته شده بود. headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

«وانکا»، من و «آنتوان چخوف»| علی اصغر شیرزادی

هر وقت به هر دلیل و علت دچار خستگی ذهنی می‌شوم یکی دو داستان «آنتوان چخوف» را می‌خوانم. با هر بازخوانی می‌بینم که چراغی کوچک در داستان او روشن می‌شود و معنایی تازه سر بر می‌آورد. داستان کوتاه «وانکا» از مجموعه داستان‌های این نویسنده همیشه زنده را -شاید- برای دهمین بار در یکی از شب‌های ماه آخر پاییز گذشته خوانده‌ام. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

«بررسی» احتمال حذف نام سپاه پاسداران از فهرست تروریستی توسط دولت بایدنسه مقام اسرائیلی و دو منبع آمریکایی به اکسیوس گفته‌اند که دولت بایدن احتمال حذف نام سپاه پاسداران را از سیاهه تروریستی، در ازای تعهد رژیم تهران به کاهش تنش در منطقه، بررسی می‌کند. بايدن احمق رئیس‌جمهور ضعیف و متوهم آمریکا برای زنده کردن برجام مرده حاضر است تن به هر ذلتی بدهد. اما ولایتمداران خیلی خوشحال نباشند چونکه این ماه عسل فقط برای دو سال و نیم اعتبار دارد. سپاه مگر بد تر از تالبان است؟ وقتی تالبان را این چنین بر گرده ی مردم سوار کردند و با دیده درآیی میخواهند برسمیت بشناسند! چه جایی شک از امریکایی ها است! امریکایی به هیچ تعهدی جز منافع سرمایه داران خودشان پایبند نیستند!

سود امریکا و اروپا از جنگ و گوشمالی اقتصادی به روس‌ها / انگلیسی‌ها از عربستان نفت می‌خواهند؟یک کارشناس بین الملل حوزه انرژی گفت: به نظر بنده جنگ اخیر درسی بود که به اروپا داده شد که باید منابع انرژی خود را متنوع کنند و از وابستگی تام به منابع روسیه دست بردارند و راه استقلال را با تامین از سایر کشورها پیدا کنند.

پدر و برادر فرزاد انصاری‌فر، از کشته‌شدگان آبان ۹۸، از زندان آزاد شدندامین انصاری‌فرد و فرزندش آرمان، پدر و برادر فرزاد انصاری‌فر، از کشته‌شدگان آبان ۹۸، پس از چهار هفته بازداشت، سرانجام با قرار وثیقه و به صورت موقت موقت آزاد شدند.

تمجید آمریکا از حمایت ترکیه از اوکراینوزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگو با وزیر امور خارجه کشورمان خود از حمایت آنکارا از حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین و همچنین کمک‌های ترکیه به کی‌یف قدردانی کرد. - خبرگزاری آناتولی صلیبچیها تازه دارند متوجه میشوند حکومت تورکیه و دیگر ملتهای تورکان با علوم حق حقیقت طبیعی خردمندانه است نه با علوم ذهنی ناقص و محدود صلیبچیها. بنابرین سیستم خردمندانه حکومتی(انجمن‌مغان)تورکان با فعال شدن در کشورهای آسیای میانه بزودی در جهان الگوی اصلی حکومتهای جهان خواهد بود.

از داربی تا هت‌تریک؛ اصطلاحات فوتبالی از کجا آمده‌اند؟ - BBC News فارسیبسیاری از اصطلاحات فوتبالی به طور مستقیم و بدون تغییر وارد زبان فارسی شده‌اند و دانستن سرچشمه آن‌ها برای فارسی زبانان هم جذاب است. در این مطلب نگاهی انداخته‌ایم به معنای تعدادی از معروف‌ترین واژه‌های فوتبالی و سرچشمه آن‌ها.

درخواست زلنسکی از کنگره آمریکا برای حمایت از اوکراینولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، چهارشنبه شب در یک سخنرانی تاریخی از کنگره درخواست کمک کرد و خطاب به قانونگذاران آمریکایی گفت: «ما همین الان به کمک شما نیاز داریم.» بنده خدا اگه ترامپ بود نگفته میومدکمکت . این دموکراتهای کصافط چپ خودشون تروریستن.کل دغدغشون همجنس‌گراییه. اون نانسی پلوسی عفریت مظهر هرچی کصافطه تودنیا چین کمونیست کرونا رودراوردترامپ آمریکا روقرنطینه کرداینا معترض بودن نژادپرستیه و.. توسوریه هم که بشارروزد