برنامه هسته‌ای ایران, آژانس بین المللی انرژی اتمی, اورانیوم, غنی سازی اورانیوم

برنامه هسته‌ای ایران, آژانس بین المللی انرژی اتمی

آژانس: ذخایر اورانیوم غنی شده ایران ۱۶ برابر حد مجاز شد؛ عراقچی: در وین به موارد اختلاف رسیده‌ایم

آژانس: ذخایر اورانیوم غنی شده ایران ۱۶ برابر حد مجاز شد؛ عراقچی: در وین به موارد اختلاف رسیده‌ایم

31/05/2021 10:20:00 ب.ظ

آژانس: ذخایر اورانیوم غنی شده ایران ۱۶ برابر حد مجاز شد؛ عراقچی: در وین به موارد اختلاف رسیده‌ایم

«نبود پیشرفت در شفاف‌سازی در برابر پرسش‌های آژانس پیرامون صحت و کامل بودن اظهارات پادمانی ایران، بر توانایی آژانس در ارائه اطمینان از ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران تأثیر جدی می‌گذارد.»

سه ماه پیش بریتانیا، فرانسه و آلمان با حمایت آمریکا پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به شورای حکام ارائه دادند که به موجب آن ایران می‌بایست به دلیل کاهش همکاری‌های برجامی و نبود توضیح کامل درباره منشا ذرات اتمی یافت شده در بازرسی‌ها مورد مؤاخده قرار می‌گرفت. در همان زمان گروسی از مذاکرات تازه‌ای با ایران سخن گفت.

افغانستان و چین کانون مذاکرات وزیر خارجه آمریکا با همتای او در هند خواهد بود تظاهرات در کرج در همبستگی با اعتراضات خوزستان | DW | 27.07.2021 الکاظمی با رئیس‌جمهور آمریکا دیدار کرد/ بایدن: حضور نظامی ما در انتهای 2021 به پایان می‌رسد- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

با این حال سه قدرت اروپایی با آغاز مذاکرات احیام برجام در وین، در نهایت از پیگیری پیشنهاد خود صرف نظر کردند. اما اکنون با انتشار این گزارش در آستانه نشست سوم شورای حکام که قرار است هفته آینده برگزار شود، بیم آن می‌رود که این سه کشور در فکر تصویب قطعنامه‌ای علیه ایران باشند.

نشانه‌های نه چندان امیدوارکننده در وینمفاد گزارش آژانس روز دوشنبه در حالی منتشر شد که نشانه‌هایی مأیوس کننده از روند مذاکرات وین نیز دیده شد. عباس عراقچی، مذاکره‌کننده ارشد ایران در مذاکرات احیا برجام در این روز گفت که ممکن است هیئت‌ها بار دیگر برای مشورت به کشورهایشان برگردند. headtopics.com

معاون سیاسی وزارت امور خارجه با بیان اینکه شخصا مطمئن نیست در این دوره از مذاکرات جمع‌بندی حاصل شود، گفت: «ممکن است لازم باشد هیئت‌ها یک بار دیگر برای مشورت‌های بیشتر به کشورهایشان مراجعه کنند. هرچند هنوز در این باره تصمیم قطعی گرفته نشده است.»

عراقچی اضافه کرد: «الان در نقطه‌ای هستیم که درباره اختلافات بارزی که وجود دارد به آنها پرداخته می‌شود. متن‌ها تهیه شده است و مقدار زیادی از متون آماده است ولی مسائل اختلافی تحت بررسی است.»گروسی: توافق موقت ایران و آژانس انرژی اتمی برای یک ماه دیگر تمدید شد

معاون سیاسی وزارت امور خارجه با این حال به جلسه سه جانبه خود با نمایندگان روسیه و جین اشاره کرد و گفت: «هماهنگی‌های خوبی بین ما، روسیه و چین وجود دارد. علاوه بر این همچنین جلسه چهارجانبه دیگری با سه کشور اروپایی داشتیم و جلسات کارشناسی به همین ترتیب ادامه دارد.»

عراقچی با تاکید بر اینکه تاکنون مسیر خوبی طی شده است، خاطرنشان کرد: «این که در این دوره به جمع‌بندی برسیم، شخصا مطمئن نیستم. با این حال به تلاش‌های خود ادامه می‌دهیم.»نشست‌های کمیسیون مشترک برجام و گفتگوها برای احیای توافق هسته‌ای از ۱۳ فروردین ماه امسال با مشارکت ایران و ۱+۴ و حضور غیر مستقیم نماینده آمریکا در حال برگزاری است و تاکنون پنج دور از این گفت و گوها برگزار شده است. headtopics.com

اختصاصی| سفر اقتصادی قالیباف به سوریه- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim نگرانی‌ها در زمینه آب در خوزستان هنوز زیاد است تکذیب خبر'تصادف خودروی سفیر بلاروس با سرباز راهور' ادامه مطلب: euronews فارسی »

ویدئوی گربه غول‌ پیکر سه‌بعدی در توکیو

رهگذارن با شگفتی و کنجکاوی به حرکات این گربه خبره شده و از آن عکس و فیلم می‌گیرند.

گاهی با خودم فکر می کنم یعنی آژانس و دیگر قدرت ها که دنبال برجام با جمهوری اسلامی هستند اینقدر بی عقل هستند که فکر می کنند با احیاء برجام همه چیز متوقف خواهد شد؟! حالا شما چندین بار به وین سفر کرده اید و برای رفع تحریمها کوشش بسیاری میکنید خوب ۴ سال پیش ترامپ همین میگفت: بیایید بشینیم و یکم صحبت کنیم و شما یه دنده و لجبازی میگفتید نه ما با شما مذاکره نمیکنیم ؟ ! ! خوب به ملت بزرگوار ایران بگید که الآن شما در وین چکار میکنید ؟ ! !

بایدن: به پوتین خواهم گفت که در برابر نقض حقوق بشر در روسیه سکوت نمی‌کنیمرئیس‌جمهوری آمریکا چند هفته پیش در جریان یک مصاحبه تلویزیونی گفته بود که باور دارد ولادیمیر پوتین «یک قاتل» است. رئیس‌جمهوری روسیه نیز در واکنش گفته بود: «این صفت برازنده گوینده آن است.» فراموش نکنیدکه درموردنقض حقوق افغانهادرچهلسال اخیرهم چیزی بگوئید،اگراین ملت نصرف وسائل بازیهای سیاسی بلکه بحیث بشردرکرهٔ زمین محاسبه میشوند.زیرااین محاسبه در گفتاربوده امادرعمل صرف گروه خاص و ‌محدودی ضدبشریت که تیکه داران سیاسی ومذهبی اندازهمه حقوق وامتیازات بشری برخورداربوده اند سلطان نقض حقوق بشر از حقوق بشر میگه. پروژه های تروریستی امریکا در سراسر کشور های جهان بخصوص کشورهای اسلامی که روزانه به هزار ها نفر ره به قتل میرسانند چراحقوق بشر جهانی خاموش نشسته است.

تایید استخراج رمزارز در ساختمان‌های دولتی همزمان با قطع گسترده برق در ایران

ادامه فرزندکشی در ایران: مادری در تبریز پسرش را خفه کرد

وجود ۷۰ هزار مبتلا به ام‌اس در ایران/ افزایش شیوع بیماری در مناطق شهری کشورمیزان شیوع ام‌اس در ایران وزارت بهداشت: طی دهه‌های اخیر شیوع ام‌اس در کشور بخصوص در مناطق شهری افزایش یافته بطور متوسط سالانه حدود ۵ هزار بیمار به جمعیت مبتلایان در کشور افزوده می‌شود در ایران شیوع ام‌اس معادل ۸۷ بیمار به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بوده به_داد_اساتید_دانشگاه_آزاد_برسید

واکسن‌هراسی؛ جریانی نادرست در ایران و جهان/ احتمال آغاز واکسیناسیون همگانی از شهریوررئیسی: تا ۱۰ روز دیگر در مرگ و میر به زیر ۱۰۰ نمی‌رسیم امیدوارم که از شهریور وارد واکسیناسیون جمعیت عادی شویم اینکه فلانی گفته«واکسن بزنید ۲ سال بعد می‌میرید»کذب است مردم این افراد را کنار بگذارند که دلسوزشان نیستند تزریق واکسن در کشور ما داوطلبانه است فکر می کنم موسی عصایش را به این کاندیدا های شپرای نگهبان داده

صدور قرار مجرمیت برای گردشگر فرانسوی زندانی در ایران؛ اتهام: جاسوسی و تبلیغ علیه نظامصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. باز گروگان جدید گرفته دیگه برا روز مبادا . می خواست ایران نیاد ! مگه ایران توریستیه !؟ وقتی اوباما گروگان رو از حکومت گروگانگیر یک میلیارد و ۸۰۰میلیون دلار خرید، حکومت گروگانگیر به خاطر این درآمد عالی بازم گروگان می ‌گیرد.