آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز • حسن گل‌نراقی | DW | 30.06.2022

30/06/2022 02:42:00 ب.ظ
آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز • حسن گل‌نراقی | DW | 30.06.2022

در پادکست این هفته 'آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز' از حسن گل‌نراقی، ترانه جاودانه 'مرا ببوس' و روایات مختلفی که درباره این اثر وجود دارد، گفته‌ایم. این اثر با ویولن پرویز یاحقی و پیانو مشیرهمایون شهردار اجرا شده است.

آواهای_کم‌_شنیده, آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز

آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز • حسن گل‌نراقی در پادکست این هفته آواهای_کم‌_شنیده از حسن گل‌نراقی، ترانه جاودانه 'مرا ببوس' و روایات مختلفی که درباره این اثر وجود دارد، گفته‌ایم. این اثر با ویولن پرویز یاحقی و پیانو مشیرهمایون شهردار اجرا شده است.

در پادکست این هفته ' آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز ' از حسن گل‌نراقی، ترانه جاودانه 'مرا ببوس' و روایات مختلفی که درباره این اثر وجود دارد، گفته‌ایم. این اثر با ویولن پرویز یاحقی و پیانو مشیرهمایون شهردار اجرا شده است.

آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز • حسن گل‌نراقیدر پادکست این هفته"آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز" از حسن گل‌نراقی، ترانه جاودانه"مرا ببوس" و روایات مختلفی که درباره این اثر وجود دارد، گفته‌ایم. این اثر با ویولن پرویز یاحقی و پیانو مشیرهمایون شهردار اجرا شده است.

شنیدن صوت22:00حسن گل‌نراقی متولد سال ۱۳۰۰ در خانواده ای مذهبی متولد شد و به همین خاطر با وجود اینکه بسیار به خوانندگی علاقه داشت، دو یا سه ترانه بیشتر نخواند اما خواندن یک ترانه او را برای همیشه جاودانه کرد. ترانه"مرا ببوس" با صدای حسن گل‌نراقی از خاطره‌انگیزترین و پرشنونده‌ترین ترانه‌های ایرانی است. این ترانه از سوی حیدر رقابی، از فعالان سیاسی دهه ۱۳۳۰ سروده شده است. 

ادامه مطلب: DW فارسی »

رانندگی اردوغان با خودروی ملی ترکیه

رئيس‌جمهور ترکیه با خودروی بومی و ملی کشور «توگ» رانندگی و آن را آزمایش کرد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

به به چه آهنگ خاطر انگیزی یادش بخیر...

امیرعبداللهیان: توافق در این مرحله و در این دور از مذاکرات در دسترس است، اگر...

امیرعبداللهیان: توافق در این مرحله و در این دور از مذاکرات در دسترس است، اگر...امیرعبداللهیان: بایدن مرتبا از کانال‌هایی به ما می‌گوید اراده جدی برای رسیدن به توافق دارم هنوز در عمل چیزی جز رفتارهای مبتنی بر فشار حداکثری دوره ترامپ در آمریکا را شاهد نیستیم اگر طرف آمریکایی نیت جدی داشته باشد توافق در این دور از مذاکرات در دسترس است اگه قراربودتوافق کنند باقری رو نمیفرستادن جلیلی بهش اجازه نمیده

جانسون: پوتین پس از این شاهد ناتوی بیشتری خواهد بود

جانسون: پوتین پس از این شاهد ناتوی بیشتری خواهد بودجانسون: پوتین پس از این شاهد ناتوی بیشتری خواهد بود نخست‌وزیر انگلستان گفت که ولادیمیر پوتین پس از این شاهد یک ناتوی قویتر و بزرگتر خواهد بود. 🤡🤡🤡 انگلستان به بن بست رسیده ذوب در سیاستهای روسها، دنبال نا امنی جهان و نگه داشتن جای پای خودش است که دیگر ممکن نیست.انچه که باید از جهان پاگ شود انگلستان مکار و فتنه ساز است. خداوند غیر خود را دوست ندارد.

استولتنبرگ: ترکیه در خروج غلات اوکراین از بنادر این کشور نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند

استولتنبرگ: ترکیه در خروج غلات اوکراین از بنادر این کشور نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنداستولتنبرگ: تصمیم گرفتیم فنلاند و سوئد به ناتو ملحق شوند. اسناد توافق سه‌شنبه آینده با حضور وزرای خارجه امضا خواهد شد. دبیرکل ناتو: ممکن است جنگی بین روسیه و ناتو رخ دهد که عواقب وخیم و ویرانگری خواهد داشت.

بی‌خبری از وضعیت یک نوازنده پس از بازداشت توسط اطلاعات سپاهبه‌رغم گذشت یک هفته از زمان بازداشت «محمود محمودی» توسط سازمان اطلاعات سپاه، کماکان اطلاعاتی از دلایل بازداشت و محل انتقال این نوازنده و فعال مدنی ساکن «کلیبر»، در دست نیست. اخبار_ایران

درخواست از شرکت «متا» برای حمایت از جنبش «می تو» در ایران

درخواست از شرکت «متا» برای حمایت از جنبش «می تو» در ایرانگروه مدافع آزادی بیان «آرتیکل ۱۹» مستقر در بریتانیا از کمپانی متا به عنوان مادر شبکه اجتماعی اینستاگرام خواست از جنبش «می‌ تو» در ایران حمایت کند. بزودی شاهد پیوستن علی روضه خوان و رئیسی و دیگر مقامات حکومت شیعی‌ها به جنبش me too خواهیم بود! اینستاگرام تو بغل رژیم غش میکنه منو مثل خیلی ها دیگه،ردم کردن

مسابقات فوتبال پناهندگان در اروپا؛ تیمی از آلمان با عبور از سوئیس قهرمان شددر این رقابت‌ها تیمی متشکل از ۲۴ ملیت که در منطقه ای روستایی در اطراف برلین زندگی می‌کنند توانست به عنوان قهرمانی دست یابد.

فرهنگ و هنر آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز • حسن گل‌نراقی در پادکست این هفته"آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز" از حسن گل‌نراقی، ترانه جاودانه"مرا ببوس" و روایات مختلفی که درباره این اثر وجود دارد، گفته‌ایم.به گزارش ایسنا، حسین امیر عبداللهیان، شب گذشته در جمع کارکنان و خانواده های اعضای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان در بخشی از سخنان خود در خصوص روند تحولات گفتگوها برای رفع تحریم ها با بیان این که ما برای رسیدن به یک توافق خوب، پایدار و قوی آمادگی داریم و در این زمینه جدی هستیم، گفت: علیرغم اینکه آقای جو بایدن رییس جمهور آمریکا مرتبا از کانال‌های مختلف پیام‌هایی را برای ایران ارسال می کند و تأکید می‌کند که من اراده جدی دارم برای اینکه به توافق برسیم، ولی ما هنوز در عمل چیزی جز رفتارهای مبتنی بر فشار حداکثری دوره ترامپ در آمریکا را شاهد نیستیم.نخست‌وزیر انگلستان گفت که ولادیمیر پوتین پس از این شاهد یک ناتوی قویتر و بزرگتر خواهد بود.30.

این اثر با ویولن پرویز یاحقی و پیانو مشیرهمایون شهردار اجرا شده است. شنیدن صوت 22:00 حسن گل‌نراقی متولد سال ۱۳۰۰ در خانواده ای مذهبی متولد شد و به همین خاطر با وجود اینکه بسیار به خوانندگی علاقه داشت، دو یا سه ترانه بیشتر نخواند اما خواندن یک ترانه او را برای همیشه جاودانه کرد. وزیر امور خارجه تصریح کرد: ما جدی هستیم و از خطوط قرمز خود به هیچ وجه عبور نخواهیم کرد.  ترانه"مرا ببوس" با صدای حسن گل‌نراقی از خاطره‌انگیزترین و پرشنونده‌ترین ترانه‌های ایرانی است.2022 مادرید/خبرگزاری آناتولی بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلستان که به منظور شرکت در اجلاس سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی به مادرید پایتخت اسپانیا سفر کرده، در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه رئیس جمهور روسیه امیدوار بود پس از حمله به اوکراین شاهد توقف گسترش ناتو در مرزهای غربی‌ این کشور باشد، اظهار داشت: اما او کاملا اشتباه کرد. این ترانه از سوی حیدر رقابی، از فعالان سیاسی دهه ۱۳۳۰ سروده شده است. وی تاکید کرد: معتقدم اگر طرف آمریکایی نیت جدی داشته باشد و واقع بینانه برخورد کند، توافق در این مرحله و در این دور از مذاکرات در دسترس است.  موسیقی ترانه"مرا ببوس" را مجید وفادار ساخته و اجرای آن با ویولون پرویز یاحقی همراه بوده ‌است. .

  این ترانه برای نخستین بار از سوی خواننده‌ای قدیمی به نام پروانه در سال ۱۳۳۵ در فیلم اتهام به اجرا درآمد که مورد توجه قرار نگرفت. امیر عبداللهیان افزود: ما در نهایت این آمادگی را داریم چنانچه این دور از گفت‌وگوها با واقع بینی آمریکا و سه کشور اروپایی «انگلیس، فرانسه و آلمان » همراه باشد، بتوانیم به نتایج مورد نظر همه طرف‌ها و بازگشت همه طرف‌ها به اجرای تعهداتشان در قراردادی که سال ۲۰۱۵ میلادی امضا شد، برگردند. این یک قدم بسیار بزرگ برای ائتلاف (ناتو) به شمار می‌رود. روایات مختلفی درباره شعر این آهنگ نیز وجود دارد. برخی آن را به کودتای ۲۸ مرداد ربط داده‌اند. وی تاکید کرد: شرط موفقیت در مذاکرات، واقع بینی همه طرف‌ها است. در پادکست این هفته"آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز" از روایت‌های مختلفی که درباره این ترانه معروف وجود دارد، گفته‌ایم. گل‌نراقی که به واسطه کار پدر، خود نیز سال‌ها در کار خریدوفروش بلور و عتیقه بود، در پایان عمر گرفتار بیماری آلزایمر و تومور مغزی شد و در مهر ماه سال ۱۳۷۲ در تهران درگذشت. وی در همین راستا افزود: طرف آمریکایی اعلام کرد که ما قطعنامه را ارائه داده ایم و این موضوع برای ما حیثیتی است، ولی آماده‌ ایم که این قطعنامه را از نظر محتوا تغییر دهیم و یک قطعنامه با کمترین محتوا علیه ایران صادرکنیم، ما این موضوع را قبول نکردیم و به آنها گفتیم اگر قطعنامه‌ای در کار باشد، ما اقدامات جدید هسته‌ای خود را شروع می‌کنیم.

  پادکست این هفته"آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز" را بشنوید و مثل همیشه برای ارتباط با ما و رساندن نظرها، پیشنهادها و انتقادهای خود از طریق ایمیل [email protected] این دیپلمات عالی رتبه کشورمان در توضیح این اقدامات افزود: با تصویب قطعنامه و رفتار غیر سازنده آمریکا، ما این اقدامات را کلید زدیم و در گام اول سازمان انرژی اتمی کشور، ۲۷ دوربین برجامی و دوربینی که داوطلبانه در سایت‌های ما نصب شده بود را از مدار خارج کرد و همچنین گام‌های بعدی نیز اتخاذ شد.com تماس بگیرید. در پادکست‌های هفتگی ترانه‌ها و آهنگ‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که کمتر شنیده‌اید. جلسه خصوصی نیز در حدود یک ساعت و نیم با حضور آقایان جوزف بورل، علی باقری و انریکه مورا در دفتر کارم داشتیم. اگر"دیروزی" هستید با آواهای امروزی و اگر"امروزی" هستید با آواهای دیروزی بیشتر آشنا می‌شوید.

مطالب صوتی و تصویری مرتبط . وی در مورد نحوه انتخاب مکان برگزاری این دور از مذاکرات نیز توضیح داد: برای این مرحله، قطر نسبت به فراهم کردن تسهیلاتی در کشورش برای برگزاری مذاکرات ابراز تمایل کرده بود و همچنین عمان، در نهایت در این مرحله دوستان ما در قطر، هماهنگی برگزاری این نشست را برعهده دارند.