آنتونی بلینکن: تهران خواسته‌های فرابرجامی خود را کنار بگذارد

19/03/1401 09:23 ب.ظ

آنتونی_بلینکن در بیانیه‌ای تصریح کرد که مذاکرات بر سر احیای توافق اتمی با ایران تنها در صورتی به نتیجه می‌رسد که تهران خواسته‌های فرابرجامی خود را کنار بگذارد.ابراهیم رئیسی در واکنش به قطعنامه شورای حکام آژانس گفته ایران عقب‌نشینی نمی‌کند. برنامه_هسته‌ای

وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه ۱۹ خرداد، یک روز پس از تصویب قطعنامه محکومیت ایران توسط شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، بار دیگر ت ... وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه ۱۹ خرداد، یک روز پس از تصویب قطعنامه محکومیت ایران توسط شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، بار دیگر تاکید کرد که ایران باید با آژانس همکاری کند و اطلاعات فنی معتبر و موثق را در پاسخ به پرسش‌های باقی‌مانده این نهاد...

وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه ۱۹ خرداد، یک روز پس از تصویب قطعنامه محکومیت ایران توسط شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، بار دیگر تاکید کرد که ایران باید با آژانس همکاری کند و اطلاعات فنی معتبر و موثق را در پاسخ به پرسش‌های باقی‌مانده این نهاد ارائه دهد.

آنتونی بلینکن در بیانیه‌ای تصریح کرد که مذاکرات بر سر احیای توافق اتمی با ایران تنها در صورتی به نتیجه می‌رسد که تهران خواسته‌های فرابرجامی خود را کنار بگذارد. اشاره وزیر خارجه آمریکا به درخواست جمهوری اسلامی برای حذف نام سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی ایالات متحده و دادن تضمین مبنی‌بر عدم خروج آمریکا از این توافق در آینده است.

او در بیانیه خود همچنین تاکید کرد که اقدام‌های ایران احتمال احیای توافق اتمی سال ۱۳۹۴ موسوم به برجام را تهدید می‌کند. آقای بلینکن هشدار داد تنها خروجی مسیری که جمهوری اسلامی در پیش گرفته است، «عمیق‌تر کردن بحران هسته‌ای و انزوای بیشتر اقتصادی و سیاسی ایران» خواهد بود. headtopics.

ادامه مطلب:
iranwire »

بلینکن: مسیری که تهران در پیش گرفته موجب انزوای بیشتر اقتصادی و سیاسی ایران می‌شودآنتونی بلینکن می‌گوید مذاکرات بر سر احیای توافق اتمی با ایران تنها در صورتی به نتیجه می‌رسد که تهران خواسته‌های فرابرجامی خود را کنار بگذارد. به هیچ عنوان دیگر به آژانس انرژی اتمی اعتمادی نیست.همه جاسوس اسراییل حتی رییسش بنظر من اگر ایران بطور کامل از آژانس تشریفاتی خارج شود امنیت کشور و دانشمندان عزیز هسته ای مان صدرصد بیشتر میشود. زنده باد ایران و ایرانی...بس است هرچه این سال ها با آژانس همکاری صادقانه داشتیم.

توئیت سفیر ایران در یونان درباره حکم مصادره محموله نفتی ایران توسط آمریکاسفیر ایران در یونان در توییتی نوشت: ‏در پی پیگیری‌های فشرده، دادگاه تجدید نظر یونان حکم دادگاه اولیه مبنی بر مصادره نفت متعلق به ایران را لغو و به لطف الهی کل محموله نفت مسترد خواهد شد. خوشا به حال اسد! خوبه

ابراز همدردی ترکیه در پی خروج قطار مسافری از ریل در ایرانوزارت امور خارجه ترکیه در پی حادثه خروج قطار از ریل در ایران، با مردم و دولت این کشور ابراز همدردی کرد. - خبرگزاری آناتولی

ردپای پسر سفیر سابق ایران در بلغارستان در ماجرای تلاس اینترنشنالدر پی خبرهایی مبنی بر نفوذ عوامل حکومت ایران در شبکه‌های اجتماعی و حذف پست‌های کاربران، دویچه وله فارسی در تحقیقات خود به حقایقی جدید از این ماجرا دست پیدا کرده است. این ویدیو پرده از بخشی از این اتفاقات بر می‌دارد. فارسی DW حرکتی در مسیر درست. جاویدشاه جاوید_رضاشاه_دوم_پهلوی_سوم رضاشاه_روحت_شاد دادخواهی نه_به_جمهوري_اسلامي آبان۹۸ هواپیمای_اوکراینی mamadporii عالی

مسری‌ترین زیر واریانت اومیکرون در نزدیکی ایران/ نگرانی از تکرار دلتا در جهاناستاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به روند افزایشی مبتلایان به کرونا در جهان، خیزش زیرواریانت جدید اومیکرون به لحاظ شدت بیماری و سرایت آن را همانند دلتا دانست.

بلینکن: ایران از خواسته‌های بی‌ارتباط با برجام دست بکشدبلینکن: ایران از خواسته‌های بی‌ارتباط با برجام دست بکشد ایران باید با آژانس همکاری کند متاسفانه پاسخ ایران به اقدام شورای حکام خطر تحریک‌های هسته‌ای بیشتر را ایجاد کرد تنها نتیجه چنین مسیری تعمیق بحران هسته‌ای و افزایش انزوای سیاسی و اقتصادی ایران است جلیلی بی صفت پشت این مزخرفاته.

خواندن در ۱ دقیقه

وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه ۱۹ خرداد، یک روز پس از تصویب قطعنامه محکومیت ایران توسط شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، بار دیگر تاکید کرد که ایران باید با آژانس همکاری کند و اطلاعات فنی معتبر و موثق را در پاسخ به پرسش‌های باقی‌مانده این نهاد ارائه دهد.

آنتونی بلینکن در بیانیه‌ای تصریح کرد که مذاکرات بر سر احیای توافق اتمی با ایران تنها در صورتی به نتیجه می‌رسد که تهران خواسته‌های فرابرجامی خود را کنار بگذارد.

اشاره وزیر خارجه آمریکا به درخواست جمهوری اسلامی برای حذف نام سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی ایالات متحده و دادن تضمین مبنی‌بر عدم خروج آمریکا از این توافق در آینده است.

او در بیانیه خود همچنین تاکید کرد که اقدام‌های ایران احتمال احیای توافق اتمی سال ۱۳۹۴ موسوم به برجام را تهدید می‌کند.

آقای بلینکن هشدار داد تنها خروجی مسیری که جمهوری اسلامی در پیش گرفته است، «عمیق‌تر کردن بحران هسته‌ای و انزوای بیشتر اقتصادی و سیاسی ایران» خواهد بود.

اظهارات وزیر خارجه آمریکا در شرایطی بیان می‌شود که ایران روز پنجشنبه در واکنشی تلافی‌جویانه به تصویب قطعنامه در شورای حکام، حذف ۲۷ دوربین نظارتی آژانس در تهران و نطنز و دیگر تاسیسات اتمی خود را آغاز کرد.

شورای حکام آژانس شامگاه ۱۸ خرداد با اکثریت آراء قطعنامه‌ای علیه ایران به تصویب رساند که در آن از همکاری نکردن تهران با این نهاد انتقاد شده بود.

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران هم در جریان سفرش به استان چهارمحال و بختیاری به صدور قطعنامه توسط شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی واکنش نشان داد و گفت: «ایران از مواضع جدی خود عقب‌نشینی نمی‌کند.»