آمریکا: باقیمانده سربازان‌ خود را از شمال سوریه خارج می‌کنیم

21/07/1398 05:41 ب.ظ

«آمریکا از پیش، از قصد اردوغان برای عبور دادن نیروهایش از مرز سوریه خبر داشت. مشخص بود که او مصمم به انجام این کار است. او از ما اجازه نخواست بلکه به ما خبر داد که اقدام خود را آغاز کرده است.»

«آمریکا از پیش، از قصد اردوغان برای عبور دادن نیروهایش از مرز سوریه خبر داشت. مشخص بود که او مصمم به انجام این کار است. او از ما اجازه نخواست بلکه به ما خبر داد که اقدام خود را آغاز کرده است.» مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا در گفتگویی که بخشی از آن روز یکشنبه ۲۱ مهر از شبکه سی‌بی‌اس پخش شد، گفت این کشور آماده است تا حدود هزار نفر از نیروهای خود را که در شمال سوریه حضور دارند، از این منطقه بیرون آورد.

این خبر چند روز پس از آن اعلام می‌شود که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با یک چرخش سیاسی ناگهانی، از پایان مأموریت نیروهای ارتش این کشور در شمال سوریه خبر داد و بخشی از سربازان این کشور را که در کنار نیروهای کرد با داعش می‌جنگیدند، از منطقه خارج کرد.

پس از آن درها برای یورش ارتش ترکیه به سوریه باز شد و تنها یک روز پس از سخنان ترامپ، ارتش ترکیه به کمک نیروهای شورشی هوادار دولت آنکارا در روز چهارشنبه ۱۷ مهر از زمین و هوا به شبه‌نظامیان کرد در شمال شرقی سوریه حمله کرد. headtopics.com

هر روز که میگذره مطمئن تر میشن این آقا آتو دست روسها داره مقابل اونا همیشه موش میشه

برن که برنگردن جنگ بدبختی آوردن به این منطقه

میفرسته جنوب سوریه

مارک اسپر در گفتگوی تلویزیونی تأکید کرد: «در ۲۴ ساعت گذشته ما خبردار شدیم که ترک‌ها ظاهرا حمله خود را بیشتر از آن چه در نظر داشتند به سمت جنوب و غرب گسترش داده‌اند.»

ادامه مطلب:
euronews_pe »

کردهای سوریه؛ نگران دفاع از خود یا محافظت از داعشی‌هابا افزایش حملات ترکیه به کردها در شمال سوریه این نگرانی هست که جنگجویان زندانی داعش از زندان‌ها فرار کنند. سردسته داعش خود ترکیه است پسر دختر اوردغان بزرگترین خریداران نفت سوریه بودن وای وای چقدر این تروریست های PKK / YPG / SDF نگران مبارزه با تروریسم هستند! تنها دلیل بقا این تروریست های حرامزاده همین بهانه (بخوانید فیلم ) مبارزه با داعش است.

مقامات کرد سوریه: شماری از افراد مرتبط با داعش از یک اردوگاه فرار کرده‌اندعلی رغم فشارهای بین المللی حملات ترکیه به شمال سوریه ادامه دارد و مقامات کرد سوریه می گویند تعدادی از زنان مرتبط با داعش و فرزندانشان از یک اردوگاه در شمال شرق سوریه فرار کرده‌اند. به گزارش آسوشیتدپ بعد از سقوط «راس العین» هم اکنون «تل ابیض» هم در حال سقوط است. نیروهای ارتش ملی سوریه درحال ورود به این شهر هستند. نظام رزمی گروه تروریستی پ‌ک‌ک کاملا متلاشی شده است. این درحالی است که نیروی زمینی ترکیه هنوز کاملا وارد میدان نشده. تروریست ها ی داعش فرار نکردند... تروریست ها ی ی پ اجازه داد گ تروریست ها ی داعش و ی.پ.گ شریکی هستند...

'بیشترین حمایت از عملیات چشمه صلح توسط کردهای سوریه صورت می‌گیرد'اردوغان: دقایقی پیش گفت‌وگوی طولانی با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان داشتیم اردوغان: در حال حاضر مرکز شهر راس العین و 4 روستای اطراف آن تحت کنترل درآمده‌اند.

حمایت پاکستان از عملیات نظامی ترکیه علیه کردهای سوریهعمران خان: «دعا می کنم که تلاش‌های ترکیه برای تقویت امنیت، ثبات منطقه‌ای و حل صلح‌آمیز شرایط در سوریه کاملا موفقیت آمیز باشد.» بعد اونوقت این پاکستانی احمق میخواد بیاد ایران که مثلا میون ایران و آمریکا صلح برقرار کنه. کشور کثیفش حامی تروریست و جنگ بعد ادای حامی صلح در میاره 😒 پاکستان منبع اصلی افراطی گرایی و فرقه گرایی های مذهبی هستش،حالا شده کاسه داغ تر از آش، تو عرضه داشتی از مردم کشمیر دفاع می کردی

تجمع مردم مریوان در حمایت از کردهای سوریه به خشونت کشیده شدویدئوی ارسالی از شهروندخبرنگار ایران‌وایر از به خشونت کشیده شدن تجمع مردم مریوان در حمایت از کردهای سوریه شهروندخبرنگاری

دستگاه قضایی جمهوری اسلامی شکایت خانواده کاووس سیدامامی از صدا و سیما را رد کرد🔺دستگاه قضایی جمهوری اسلامی شکایت خانواده کاووس سیدامامی از صدا و سیما را رد کرد ⚡️پس از گذشت یکسال از شکایت خانواده کاووس_سیدامامی فعال محیط زیست از صدا و سیما، دستگاه قضایی جمهوری اسلامی شکایت این خانواده را رد کرد.

آمریکا می‌گوید آماده است تا تمامی سربازان باقیمانده خود در شمال سوریه را از این منطقه خارج کند.

مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا در گفتگویی که بخشی از آن روز یکشنبه ۲۱ مهر از شبکه سی‌بی‌اس پخش شد، گفت این کشور آماده است تا حدود هزار نفر از نیروهای خود را که در شمال سوریه حضور دارند، از این منطقه بیرون آورد.

این خبر چند روز پس از آن اعلام می‌شود که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با یک چرخش سیاسی ناگهانی، از پایان مأموریت نیروهای ارتش این کشور در شمال سوریه خبر داد و بخشی از سربازان این کشور را که در کنار نیروهای کرد با داعش می‌جنگیدند، از منطقه خارج کرد.

پس از آن درها برای یورش ارتش ترکیه به سوریه باز شد و تنها یک روز پس از سخنان ترامپ، ارتش ترکیه به کمک نیروهای شورشی هوادار دولت آنکارا در روز چهارشنبه ۱۷ مهر از زمین و هوا به شبه‌نظامیان کرد در شمال شرقی سوریه حمله کرد.

مارک اسپر در گفتگوی تلویزیونی تأکید کرد: «در ۲۴ ساعت گذشته ما خبردار شدیم که ترک‌ها ظاهرا حمله خود را بیشتر از آن چه در نظر داشتند به سمت جنوب و غرب گسترش داده‌اند.»

وی افزود: «ما در ۲۴ ساعت گذشته همچنین متوجه شدیم پس از آن که سوریه و روسیه تصمیم گرفتند ضد حمله‌ای را علیه ترکیه در شمال ترتیب بدهند، ارتش دموکراتیک سوریه نیز به نوعی خواستار مذاکره شده است.»کامران متین در گفتگو با یورونیوز: خروج آمریکا از سوریه، کردها را به دمشق نزدیک می‌کند

آقای اسپر با اعلام این که وضعیت در شمال سوریه برای نیروهای آمریکایی از کنترل خارج شده است، همچنین گفت که شب گذشته با دونالد ترامپ صحبت کرده و او دستور داده است تا نیروهای آمریکایی «به شکلی نظام‌مند خروج از شمال سوریه را آغاز کنند».

با این حال خبرگزاری رویترز روز یکشنبه به نقل از دو مقام آگاه در وزارت دفاع آمریکا نوشت تاکنون تنها گروه کوچکی از نظامیان آمریکا از پایگاه «عین عیسی» در شمال سوریه از بیم حمله نیروهای ترکیه محل مأموریت خود را ترک کرده‌اند.وزیر دفاع آمریکا در ادامه سخنان خود از اطلاع قبلی آمریکا از حمله ترکیه سخن گفته است.

او در گفتگوی تلویزیونی در این زمینه تأکید کرد: «آمریکا از پیش، از قصد رئیس جمهوری ترکیه رجب طیب اردوغان برای عبور دادن نیروهایش از مرز سوریه خبر داشت. مشخص بود که او مصمم به انجام این کار است. او از ما اجازه نخواست بلکه به ما خبر داد که اقدام خود را آغاز کرده است.»

وی با اشاره به این که شمار نیروهای آمریکایی در منطقه کمتر از آن بود که بتواند جلو پیشروی ارتش ترکیه به استعداد ۱۵ هزار سرباز را بگیرد، گفت که برای همین نیروهای آمریکایی مجبور به ترک منطقه شده‌اند.

شمار کل نیروهای آمریکایی مستقر در سوریه کمتر از هزار و ۵۰۰ نفر ذکر شده است.