آمریکا 1.37 میلیارد دلار جهت ساخت دیوار مرزی با مکزیک اختصاص داد

26/09/1398 10:14 ق.ظ

کنگره آمریکا با اختصاص 1.37 میلیارد دلار جهت ساخت دیوار مرزی با مکزیک موافقت کرد. - خبرگزاری آناتولی

کنگره آمریکا با اختصاص 1.37 میلیارد دلار جهت ساخت دیوار مرزی با مکزیک موافقت کرد. - خبرگزاری آناتولی بر اساس گزارش نشریه «هیل» آمریکا، کنگره این کشور با اختصاص بودجه 1.37 میلیارد دلاری جهت ساخت دیوار حائل با مکزیک با هدف افزایش امنیت مرزی را تصویب کرده است. این رقم در لایحه بودجه مالی سال 2020 دولت فدرال آمریکا گنجانده شده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک 5.7 میلیارد دلار بودجه درخواست کرده بود. این پیشنهاد با مخالفت شدید دموکرات‌ها مواجه شد. به دنبال آن دولت فدرال آمریکا در روزهای 22 دسامبر 2018 تا 25 ژانویه 2019 تعطیل شد.

ترامپ اعلام کرد که اگر کنگره موفق به حصول یک توافق منصفانه در مورد امنیت مرزی نشود، دولت را در روز 15 فوریه مجددا تعطیل خواهد کرد و یا با استفاده از قدرت ریاست جمهوری خود وضعیت اضطراری اعلام خواهد کرد. headtopics.com

بعد از این تاریخ ترامپ به دلیل «ورود مواد مخدر» از مرزهای جنوبی آمریکا و احتمال «اشغال» این کشور وضعیت اضطراری اعلام کرده بود.

ادامه مطلب:
aa_persian »

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: آماده مذاکره با ایران هستیمتهران- ایرنا- « مورگان اورتاگوس » سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا امروز(دوشنبه ۲۵ آذر) در گفت‌وگو با شبکه خبری الجزیره در حالی به تکرار سخنان مقام‌های این کشور مبنی بر آمادگی واشنگتن برای مذاکره با ایران پرداخت،‌ که تصریح کرده تحریم‌ها همچنان تا زمان «بازگشت جدی به پای میز مذاکره» ادامه خواهد یافت.

رسانه‌های آمریکا: ترامپ خروج ۴ هزار نظامی از افغانستان را اعلام می‌کندوزیر دفاع آمریکا هفته گذشته گفته بود که کاهش شمار نیروهای آمریکایی در افغانستان حتی در صورت عدم دستیابی به توافق با گروه طالبان نیز اجرا خواهد شد. تا همین ۴ هزارتا را به جهنم نفرستادن سریعتر ببرشون خلیج خوک‌ها یکی از نتایج مذاکرات نرمش قهرمانانه ۲

آمریکا به دنبال خرید جنگنده‌های قدیمی سوئیسبودجۀ دفاعی آمریکا ابتدا باید به تصویب کنگره برسد تا به این ترتیب امکان نهایی شدن این توافق فراهم شود. پیش‌بینی می‌شود که این جنگنده‌ها در سال ۲۰۲۱ میلادی به آمریکا تحویل داده شوند. چرا چون در این 50 سال فقط بهشون لنگ کشیده بودند و آک آک بودند. 😅

رسانه‌ها: آمریکا دو دیپلمات چینی را به اتهام جاسوسی اخراج کرده است | DW | 15.12.2019بنا بر گزارش نیویورک تایمز ایالات متحده آمریکا در ماه سپتامبر سال جاری دو دیپلمات سفارت چین و چهار تبعه دیگر این کشور را از آمریکا اخراج کرده است. اتهام دو دیپلمات چینی جاسوسی درباره یک پایگاه نظامی آمریکا بوده است.

اعزام مهندس اکتشاف نفت به میدان «عمر» سوریه توسط آمریکا

قطر: درحال میانجیگری میان ایران و آمریکا نیستیم/ باید تمایل ایران برای گفت‌وگو را جدی‌تر بگیریموزیر امورخارجه قطر با تاکید بر اینکه کشورش در حال میانجی‌گری میان ایران و آمریکا نیست، گفت: ما باید ابراز تمایل ایران برای تعامل با منطقه را جدی‌تری بگیریم. فعلا مورد جدی موشکهای ویران کننده، مزدوران منطقه‌ای و تنفر فراگیر ملی موضوعات مورد بحث درباره حکومت ویران کننده ایران یعنی جمهوری اسلامی است. مرگ_بر_خامنه_ای مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی

کنگره آمریکا با اختصاص 1.37 میلیارد دلار جهت ساخت دیوار مرزی با مکزیک موافقت کرد.واشنگتن/ خبرگزاری آناتولی

بر اساس گزارش نشریه «هیل» آمریکا، کنگره این کشور با اختصاص بودجه 1.37 میلیارد دلاری جهت ساخت دیوار حائل با مکزیک با هدف افزایش امنیت مرزی را تصویب کرده است.

این رقم در لایحه بودجه مالی سال 2020 دولت فدرال آمریکا گنجانده شده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک 5.7 میلیارد دلار بودجه درخواست کرده بود. این پیشنهاد با مخالفت شدید دموکرات‌ها مواجه شد. به دنبال آن دولت فدرال آمریکا در روزهای 22 دسامبر 2018 تا 25 ژانویه 2019 تعطیل شد.

ترامپ اعلام کرد که اگر کنگره موفق به حصول یک توافق منصفانه در مورد امنیت مرزی نشود، دولت را در روز 15 فوریه مجددا تعطیل خواهد کرد و یا با استفاده از قدرت ریاست جمهوری خود وضعیت اضطراری اعلام خواهد کرد.

بعد از این تاریخ ترامپ به دلیل «ورود مواد مخدر» از مرزهای جنوبی آمریکا و احتمال «اشغال» این کشور وضعیت اضطراری اعلام کرده بود.

سال گذشته بیش از 7 هزار نفر از ساکنان آمریکای مرکزی از طریق مکزیک به مرز آمریکا رسیدند، اما توسط نیروهای امنیت مرزی این کشور دستگیر شدند.