آمریکا و بریتانیا رزمایش پهپادی در خلیج فارس برگزار کردند

15/07/1401 07:13:00 ب.ظ

آمریکا و بریتانیا رزمایش پهپادی در خلیج فارس برگزار کردند

ارتش بریتانیا, نیروی دریایی

آمریکا و بریتانیا رزمایش پهپاد ی در خلیج فارس برگزار کردند

نیروهای دریایی آمریکا و بریتانیا روز جمعه ۷ اکتبر یک رزمایش مشترک پهپاد ی در خلیج فارس برگزار کردند.

نیروی دریایی آمریکا همزمان با برگزاری این رزمایش به خطوط کشتیرانی تجاری در خاورمیانه اعلام کرده است که به استفاده از پهپادهای دریایی در منطقه ادامه خواهد داد.رزمایش مشترک آمریکا و بریتانیا در حالی برگزار می‌شود که تنش‌ میان واشنگتن و تهران در دریاها در بحبوحه بن‌بست مذاکرات احیای برجام و همچنین گسترش اعتراض‌های خیابانی در ایران، همچنان شدید است.

تیموتی هاوکینز، سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا مستقر در خاورمیانه در گفتگو با آسوشیتدپرس گفت که رزمایش پهپادی مشترک روز جمعه، شامل دو ناو جنگی آمریکا و بریتانیا در خلیج فارس و همچنین سه شناور پهپادیاب است.ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا چیست و چه نقشی در خلیج فارس دارد؟

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

انتشار تصاویر عملیات‌های ضد تروریستی ارتش ترکیه در شمال عراق

وزارت دفاع ترکیه تصاویر مربوط به اجرای عملیات‌های ضد تروریستی ارتش کشور در شمال عراق را منتشر کرد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

توی خلیج فارس چه گوهی میخورن در حیرتم از مرام این مردم پست این طایفه زنده کشی مرده پرست تا هست به ذلت بکشندش به جفا تا کشت به عزت ببرندش سر دست StopHazaraGenocide خلیج فارس و رزمایش انگلیس و امریکا! هزاران کیلومتر دورتر در حیاط خانه اجدادی ما ایرانیان! ایجاد تنش کردن راحته ولی خلاصی از دامنگیر شدن این تنش‌ها راحت نیست. بروید در حیاط خانه خود تا دیگران هم در حیاط خانه خود بمانند. این حضور در منطقه دیگران عاقبت خوشی برای کسی نداره.

خشم‌ آمریکا از تصمیم اوپک‌ پلاس در کاهش‌ تولید نفت؛ «به‌نام عربستان، به‌کام روسیه؟»سیاستی که در وهله نخست قیمت نفت را در بازارهای جهانی افزایش خواهد داد و به‌زعم آمریکا در این اوضاع بحرانی جهان به نفع پوتین و ماشین‌ جنگ کرملین خواهد بود Stop killing Hazaras StopHazaraGenocide 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣👍👍👍👍 عربستان هم داره جفتک میندازه، نمی‌ترسند که آمریکا دست و پاشون رو ببنده بندازه جلوی ایران و یمن

درخواست منع صدور ویزای بریتانیا برای وابستگان؛ شانسی وجود دارد؟یک طومار اینترنتی در وب‌سایت پارلمان بریتانیا در حال جمع‌آوری امضا است که خواسته اصلی آن، اعمال ممنوعیت ویزا برای افراد مرتبط با حکومت ج.ا است. این طومار چه‌قدر شانس موفقیت دارد و چه کسانی و چه‌طور می‌توانند آن را امضا کنند؟ اطلاع_رسانی مهسا_امینی ای جمهوری کودک کش اسلامی کودکانمان را نکشید لعنت خدا بر شما شیطان صفتان بیاییم زنجیرهای ناباوری و طمع و خودخواهی درونمان را پاره کنیم، بخاطر فرزندانمان، مهساها،نیکاها،ستارها... ما در تهران قلبمان با تمام ایران است ما اینجا تا آخرین نفس ایستاده‌ایم مهسا_امینی اعتصابات_سراسری

خشم تهران از محکومیت سرکوب اعتراضات؛ سفیر بریتانیا در ایران احضار شدپس از آن‌که بریتانیا سرکوب خشونت‌آمیز معترضین در ایران را محکوم کرد، وزارت خارجه جمهوری اسلامی، سایمون شرکلیف، سفیر بریتانیا در تهران را به دلیل «اظهارات

دیدار اردوغان و پاشینیان در پراگدیدار اردوغان و پاشینیان در پراگ رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان در حاشیه نشست جامعه سیاسی اروپا در پراگ، پایتخت چکیا دیدار و گفتگو کردند.

رهبران آذربایجان و ارمنستان با میانجی گری اتحادیه اروپا در پراگ دیدار کردندنیکل پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان و الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان برای پایان دادن به تنش ها بین کشورهایشان در پراگ دیدار و گفتگو کردند.

برنی سندرز: در کنار همه ایرانیانی که خواهان آزادی و آینده بهترند می‌ایستمبرنی سندرز، سناتور مستقل و ارشد کنگره آمریکا، روز چهارشنبه در توییتی از معترضان در ایران حمایت کرده است. اینم خود توییت اگه کسی خواست ریت یا کوت کنه. جادی مهسا_امینی نیکا_شاکرمی MahsaAmini ننویسید از این جور چیزا .که چی حمایت چیه ؟ زر زر حمایته ؟ نایاک و بچه های مسئولین نظام رو دیپورت میکنن یا نه ؟ جلوی ویزا و گرین کارت صادر شدن برای اینها رو میگیرن یا نه؟حمایت اگه به حرف زدنه من از همه آدمهای جهان حمایت میکنم MahsaAmini NikaShakarami

پهپادهای دریایی آمریکایی که در این رزمایش استفاده شده‌اند از نوع همان پهپادهایی هستند که پیش‌تر ایران اقدام به توقیف دو فروند از آن‌ها کرده بود.Send اعضای گروه «اوپک‌ پلاس» روز چهارشنبه ۵ اکتبر بر سر کاهش ۲ درصدی تولید نفت توافق کردند.در حال امضا است که عنوان آن «حفظ تحریم‌ها و اعمال ممنوعیت روادید یا ویزا برای افراد مرتبط با رژیم ایران» است.مداخله‌جویانه» مقامات بریتانیایی احضار کرد.

نیروی دریایی آمریکا همزمان با برگزاری این رزمایش به خطوط کشتیرانی تجاری در خاورمیانه اعلام کرده است که به استفاده از پهپادهای دریایی در منطقه ادامه خواهد داد. رزمایش مشترک آمریکا و بریتانیا در حالی برگزار می‌شود که تنش‌ میان واشنگتن و تهران در دریاها در بحبوحه بن‌بست مذاکرات احیای برجام و همچنین گسترش اعتراض‌های خیابانی در ایران، همچنان شدید است. قیمت نفت که تنها ۳ ماه پیش و در بحبوحه جنگ اوکراین به مرز بشکه‌ای ۱۲۰ دلار رسیده بود، در حال حاضر و در پرتو نگرانی‌ها از رکود جهانی و همچنین بالارفتن نرخ بهره در آمریکا و تقویت دلار به مرز ۹۰ دلار رسیده است. تیموتی هاوکینز، سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا مستقر در خاورمیانه در گفتگو با آسوشیتدپرس گفت که رزمایش پهپادی مشترک روز جمعه، شامل دو ناو جنگی آمریکا و بریتانیا در خلیج فارس و همچنین سه شناور پهپادیاب است. امضاکنندگان نامه هم‌چنین از مقام‌های بریتانیایی خواسته‌اند فورا صدور و تمدید روادید این کشور برای افراد مرتبط با رژیم ایران را متوقف کند. ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا چیست و چه نقشی در خلیج فارس دارد؟ پهپادهای دریایی شرکت‌کننده در این رزمایش، پس از دنبال کردن اهدافی در دریا، تصاویر دوربین‌های خود را به کشتی‌های جنگی و مرکز فرماندهی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در بحرین ارسال می‌کنند و سپس در آنجا عکس‌ها با استفاده از سیستم هوش مصنوعی تجزیه و تحلیل می‌شوند. مشخص نیست کاهش ۲ درصدی عرضه برای دنیایی که روزانه حدود ۱۰۰ میلیون بشکه نفت مصرف می‌کند در طولانی‌مدت تا چه اندازه بر قیمت نفت و گاز آنهم در آستانه زمستان تاثیر داشته باشد؛ با این حال بلافاصله بعد از اعلام این تصمیم، قیمت نفت خام برنت حدودا بشکه‌ای ۳ دلار افزایش یافت و به ۹۳ دلار رسید. ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا سال گذشته گروه ویژه ۵۹ خود را راه‌اندازی کرد. پیشتر ایران در واکنش به انتقادات غرب از سرکوب معترضان در این کشور، کاردار فرانسه در تهران را احضار کرده بود.

پهپادهای استفاده شده توسط نیروی دریایی آمریکا شامل پهپادهای «سی‌هاک»، «سی‌هانتر» و پهپادهای کوچک‌تر زیر آبی هستند. با این وجود عربستان سعودی با رد هرگونه «تبانی» با روسیه برای افزایش تصنعی قیمت‌ها، می‌گوید کاهش عرضه ۲ میلیون بشکه نفت در روز که معادل ۲ درصد عرضه جهانی است، برای پاسخ به افزایش نرخ بهره در غرب و همچنین مهار اقتصاد ضعیف جهانی ضروری است. از زمان شروع اعتراضات، اینترنت مسدود شده است، تظاهرکنندگان بنا بر گزارش‌ها مورد حمله قرار گرفته و کشته شده و بسیاری نیز دستگیر شده‌اند. به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید هاوکینزگفت: «با وجود رویدادهای اخیر، ما این سامانه‌ها را به راحتی، مسئولانه و مطابق با قوانین بین‌المللی استفاده می‌کنیم و به این کار ادامه خواهیم داد.» او گفت: «پهپادهای نیروی دریایی آمریکا به طور قانونی در آب‌های بین‌المللی مطابق با حقوق و آزادی‌های شناخته‌شده بین‌المللی عمل خواهد کرد. جو بایدن نیز پیش‌تر علیرغم انتقادهای گسترده حقوق‌بشری و در راس آن پرونده قتل جمال خاشقجی، با سفر به عربستان‌سعودی از این کشور نفت‌خیز به‌عنوان «متحد درازمدت» ایالات متحده یاد کرده بود تا بتواند قیمت نفت را پایین نگه دارد؛ اما سفر بایدن به عربستان منجر به عقد توافقات و همکاری‌های دو جانبه با عربستان در حوزه انرژی نشد و ریاض اقدامات مسکو در اوکراین را محکوم نکرد.» بنابراین به گفته این مقام نظامی آمریکا، هر گونه دخالت در ماموریت‌های پهپادهای نیروی دریایی آمریکا نقض حقوق بین‌الملل دریایی تلقی خواهد شد. اما اگر طومار موفق به دریافت ۱۰۰ هزار امضا شود، وارد بحث‌های در دستور کار مجلس عوام خواهد شد. هم‌رسانی این مطلب: . کاخ‌سفید در واکنش به کاهش تولید نفت اعلام کرد که جو بایدن گزینه آزاد کردن میزان بیشتری از ذخیره نفت استراتژیک آمریکا با قیمت پایین‌تر را تحت بررسی دارد.