آمریکا به چین درباره ساخت سیلوهای موشکی جدید هشدار داد

31/07/2021 10:09:00 ق.ظ

آمریکا به چین درباره ساخت سیلوهای موشکی جدید هشدار داد

آمریکا, چین

آمریکا به چین درباره ساخت سیلوهای موشکی جدید هشدار داد

بنابر تصاویر ماهواره‌ای، چین در حال ساخت دست‌کم ۲۵۰ سیلوی موشکی جدید در غرب این کشور است که می‌توانند موشک‌های قاره‌پیما را در خود جای دهند.

محققان «فدراسیون دانشمندان آمریکایی» با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای تخمین زده‌اند که چین در حال ساخت دست‌کم ۲۵۰ سیلوی موشکی در غرب این کشور است.این نهاد در گزارش تازه خود آورده است این سیلوهای موشکی جدید که در شهر «هامی» در نواحی شرقی ایالت سین‌کیانگ قرار دارند، «بزرگترین برنامه ساخت سیلو از زمان احداث سیلوهای موشکی آمریکا و شوروی در میانه جنگ سرد» به شمار می‌روند.

بنابر تصاویر ماهواره‌ای، سیلوهای جدید در منطقه‌ای به مساحت حدود ۳۰۰ کیلومتر در حال احداث هستند و می‌توانند موشک‌های قاره‌پیما را در خود جای دهند. تحلیلگران می‌گویند وسعت زمین این ناحیه هدف قرار دادن آن را در صورت درگیری نظامی پیچیده‌تر می‌کند.همزمان پنتاگون هشدار داده است که چین با توسعه توانایی‌های تسلیحات هسته‌ای خود اجماع جهانی در زمینه خلع سلاح اتمی را نقض می‌کند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

اشکال نداره ظریف میاد مذاکره میکنه ...... هم امریکا هم چین جفتتون بیشرفید و در این که کدومتون بیشرف تر هستید دارید مسابقه میدید به كيرم فقد امریکا درجهان حق ساختن سلاح را دارد دیگر کشور ها ندارند چونکه کره زمین مال خدا نیست تنها مال امریکا ست (شیطان بزرگ). تخمش رو هم نمیتونه بخوره ... ! کل دنیا رو با ویروسش به گه کشید و اینهمه ادم کشت ... شما اروپایی های طماع کثافت وسط باز ... و امریکای بزدل زبنتون لای پاتون بود ... !

اولین محاکمه بر اساس قانون جدید امنیت ملی چین؛ معترض هنگ‌کنگی به ۹ سال زندان محکوم شدیک معترض هنگ‌کنگی که به عنوان اولین نفر بر اساس قانون سختگیرانه امنیت ملی چین محاکمه می‌شد روز جمعه ۳۰ ژوئیه (۸ مرداد) به ۹ سال زندان محکوم شد. درست عین ایران

چین، سرزمین سانسور چین با دقت تمام دسترسی مردم به اطلاعات را کنترل می‌کند. گوگل، فیس‌بوک و توییتر حقایق تلخی را افشا می‌کنند که حکومت چین ترجیح می‌دهد فراموش شوند. اما احتیاج ضروری چین به اینترنت سبب شد حکومت این کشور کار دیگری انجام دهد.

مدافعان حقوق بشر: چین از طریق اینترپل به دنبال بازگرداندن مخالفان استجمعی از وکلا و مدافعان حقوق بشر از دولت جو بایدن خواستند دستور آزادی یك کنشگر چین ی را كه قرار است با وجود عدم انعقاد قرارداد استرداد مجرمین میان آمریکا و چین ، به وطن خود بازگردانده شود، صادر کند.

euronews - اخبار بین المللی در مورد چین چین می‌خواهد تا سال ۲۰۲۵ میلادی با ساخت نزدیك به ۳۰۰ «جنگل شهر» با تغییرات اقلیمی مقابله کند. پکن در عین حال نیم‌نگاهی به مباحث گردشگری نیز دارد. بیشتر بخوانید:

روسیه و چین رزمایش مشترک برگزار می‌کنند

آمریکا و روسیه بار دیگر برای رسیدن به «ثبات استراتژیک» با یکدیگر مذاکره می‌کنندوزارت خارجه آمریکا از توافق این کشور و روسیه برای از سرگیری مذاکرات درباره کاهش تنش میان «دو قدرت بزرگ هسته ای» در ماه سپتامبر خبر داد.

Aa محققان «فدراسیون دانشمندان آمریکایی» با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای تخمین زده‌اند که چین در حال ساخت دست‌کم ۲۵۰ سیلوی موشکی در غرب این کشور است.Aa یک معترض هنگ‌کنگی که به عنوان اولین نفر بر اساس قانون سختگیرانه امنیت ملی چین در دادگاه محاکمه می‌شد، روز جمعه ۳۰ ژوئیه (۸ مرداد) به ۹ سال زندان محکوم شد.(بخش اول) چین با دقت تمام دسترسی مردم به اطلاعات را کنترل می‌کند.Aa جمعی از وکلا و مدافعان حقوق بشر از دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا خواستند یک کنشگر چینی را كه قرار است در نبود قرارداد استرداد مجرمین میان آمریکا و چین به کشورش بازگردانده شود، آزاد کند.

این نهاد در گزارش تازه خود آورده است این سیلوهای موشکی جدید که در شهر «هامی» در نواحی شرقی ایالت سین‌کیانگ قرار دارند، «بزرگترین برنامه ساخت سیلو از زمان احداث سیلوهای موشکی آمریکا و شوروی در میانه جنگ سرد» به شمار می‌روند. بنابر تصاویر ماهواره‌ای، سیلوهای جدید در منطقه‌ای به مساحت حدود ۳۰۰ کیلومتر در حال احداث هستند و می‌توانند موشک‌های قاره‌پیما را در خود جای دهند. آقای یینگ-کیت سال گذشته هنگام حمل پرچمی حاوی شعار «آزادی هنگ کنگ، انقلاب روزگار ماست»، شعار محبوب معترضان دموکراسی‌خواه هنگ‌کنگی، موتور سیکلت خود را به سمت جمعی از ماموران پلیس رانده بود. تحلیلگران می‌گویند وسعت زمین این ناحیه هدف قرار دادن آن را در صورت درگیری نظامی پیچیده‌تر می‌کند. اعتمادآنلاین| ‌ شهاب غدیری- چین با دقت تمام دسترسی مردم به اطلاعات را کنترل می‌کند. همزمان پنتاگون هشدار داده است که چین با توسعه توانایی‌های تسلیحات هسته‌ای خود اجماع جهانی در زمینه خلع سلاح اتمی را نقض می‌کند. گروه‌های مدافع حقوق بشر محکومیت جوان هنگ کنگ را محکوم کرد‌ه‌ و در مورد سرنوشت افرادی که به اتهام‌های مشابه در بازداشت پلیس هستند، ابراز نگرانی کرده‌اند. ستاد فرماندهی استراتژیک، ناظر زرادخانه‌ هسته‌ای آمریکا، در بیانیه‌ای گفت: «همگان واقعیت تهدید فزاینده جهان و آنچه را که پرده محرمانه بر آن کشیده شده بود، کشف کرده‌اند. این شهروند چینی در ماه ژوئن بازداشت شد و اکنون در بازداشتگاه اداره‌ مهاجرت و گمرک آمریکا نگهداری می‌شود.

» استولتنبرگ: چینِ قدرتمند توازن قوا را برهم می‌زند، ناتو باید در عرصه سیاست تاثیرگذارتر شود موسسه تحقیقات صلح بین‌المللی استکهلم زرادخانه هسته‌ای چین را حاوی ۳۵۰ کلاهک تخمین زده است. کارگر هنگ کنگی در خطر مجازات حبس ابد؛ حکم نخستین دادگاه مشمول قانون امنیت ملی چین صادر شد دولت چین ژوئن سال گذشته قانون امنیت ملی را تصویب کرد که بر اساس آن در مواردی خاص دادگاه‌ها می‌تواند به طور غیرعلنی و بدون حضور هیئت منصفه برگزار شود و قضات آن نیز می‌تواند از سوی رئیس اجرایی هنگ کنگ که به طور مستقیم به حکومت پکن پاسخگوست، انتخاب شوند.. این در حالی است که پنتاگون می‌گوید چین قصد دارد ظرف ۱۰ سال آینده اندازه زرادخانه خود را دست‌کم دو برابر کند. منطقه نظامی جدید دومین میدان موشکی است که در تابستان امسال کشف شده است. پیشتر سازمان عفو بین‌الملل با صدور بیانیه‌ای برگزاری دادگاه متهمان هنگ‌کنگی را «آغازی بر پایان آزادی بیان در هنگ کنگ» توصیف کرده بود. پیش‌تر در ماه ژوئن محققان مرکز مطالعات عدم اشاعه هسته‌ای جیمز مارتین در کالیفرنیا، میدان موشکی دیگری را که در حال ساخت است در استان گانسو چین کشف کرده بودند. چین تا کنون در مورد این گزارش‌ها اظهار نظری نکرده، با این حال سردبیر روزنامه دولتی گلوبال تایمز این کشور گفته است که نهادها و رسانه‌های آمریکایی گزارش‌های مربوط به میدان‌های موشکی در دست ساخت چین را منتشر می‌کنند تا این کشور را «تحت فشار قرار دهند». وزیر دادگستری هنگ کنگ استدلال کرده بود با توجه به وضعیت سیاسی متشنج هنگ کنگ، حضور اعضای هیئت منصفه، امنیت آنها را به خطر می‌اندازد. این مرد و خانواده‌ او در حال حاضر از آمریکا درخواست پناهندگی کرده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید گزارش‌‌های تازه در حالی مطرح شده که روابط آمریکا و چین به بدترین سطح خود در دهه‌های اخیر رسیده است و دو کشور در حوزه‌های گوناگون از جمله تجارت، فناوری، امنیت سایبری، حقوق بشر و سیاست خارجی با یکدیگر اختلاف نظر دارند. هم‌رسانی این مطلب: .