آمریکا چهار عراقی مورد حمایت ایران را تحریم کرد | DW | 06.12.2019

15/09/1398 11:15:00 ب.ظ

خزانه‌داری آمریکا ۴ مقام عراقی را به دلیل مشارکت در سرکوب معترضان تحریم کرد. رهبران 'عصائب الحق' و 'حشدالشعبی' در میان این افراد قرار دارند. هم‌زمان مهاجمان ناشناس تظاهرکنندگان میدان خیلانی را به رگبار بستند.

حشدالشعبی, عصائب‌الحق

خزانه‌داری آمریکا ۴ مقام عراقی را به دلیل مشارکت در سرکوب معترضان تحریم کرد. رهبران 'عصائب الحق' و ' حشدالشعبی ' در میان این افراد قرار دارند. هم‌زمان مهاجمان ناشناس تظاهرکنندگان میدان خیلانی را به رگبار بستند.

خزانه‌داری آمریکا ۴ مقام عراقی را به دلیل مشارکت در سرکوب معترضان تحریم کرد. رهبران 'عصائب الحق' و ' حشدالشعبی ' در میان این افراد قرار دارند. هم‌زمان مهاجمان ناشناس تظاهرکنندگان میدان خیلانی را به رگبار بستند.

آمریکا چهار عراقی مورد حمایت ایران را تحریم کردخزانه‌داری آمریکا ۴ مقام عراقی را به دلیل مشارکت در سرکوب معترضان تحریم کرد. رهبران"عصائب الحق" و"حشدالشعبی" در میان این افراد قرار دارند. هم‌زمان مهاجمان ناشناس تظاهرکنندگان میدان خیلانی را به رگبار بستند.

وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه ۶ دسامبر اعلام کرد که قیس الخزعلی، رهبر گروه شبه‌نظامی"عصائب الحق" و برادرش لیث الخزعلی را تحریم کرده است. افزون بر این گروه که تحت حمایت جمهوری اسلامی قرار دارد، حسین فلیح الامی، رهبر امنیتی حشد الشعبی و خمیس العیساوی نیز در چارچوب"قانون ماگینتسکی" به فهرست تحریم‌های خزانه‌داری آمریکا وارد شده‌اند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

خبرگزاری آناتولی

خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

اول سند این که چه کسی به مردم شلیک کرده کجاست؟ دوم چه کسی امریکا رو برای کشتار مردم ویتنام و ژاپن و سرخپوستان امریکایی تحریم میکنه؟ یا انگلیس رو برای کشتار مردم ایران و هند؟ نقشه دخالت های امریکا در دنیا رو میذارم

آمریکا چهار عراقی را به اتهام نقض حقوق بشر و فساد تحریم کردوزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه ۶ دسامبر اعلام کرد ۳ عراقی وابسته به گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت ایران را به دلیل نقش آنها در کشتار معترضان و نقض حقوق بشر در این کشور مشمول تحریم قرار داده است. یک تاجر عراقی به نام خمیس الخنجر نیز به دلیل فساد تحریم شده است.

کمیسیون آزادی ادیان آمریکا دستگیری بهاییان در ایران را محکوم کرد | DW | 06.12.2019کمسیون فراحزبی و بین‌المللی آزادی ادیان در آمریکا در گزارش سالانه خود دستگیری بهاییان در ایران را محکوم کرده است. این کمیسیون از وزارت خزانه‌داری آمریکا خواسته است تا مقامات مسئول جمهوری اسلامی ایران را تحریم کند. تحریم فایده ای نداره...ترامپ چرا این رو نمیفهمی؟؟ realDonaldTrump این دین من دراوردی باورش شده که رسمیه😂 نکته ی جالب اینه که هیچکدام از ادیان از مسیحی و یهودی و ابراهیمی و محمدی و دیگر ادیان الهی حتی نامشون هم نشنیده اند انوقت دنبال تحریم کردنن اين همه دلسوزى براى بهائيان را نمى فهمم

رئیس‌جمهوری آمریکا کدام هزینه‌ها را از جیب خود می‌پردازد؟بسیاری از روسای‌جمهوری کشورهای مختلف امتیازات و امکانات ویژه‌ای مانند محل سکونت، حفاظت و برخی

آمریکا: مذاکره با ترکیه درباره اس-400 را ادامه می‌دهیموزارت دفاع آمریکا اعلام کرد مذاکره با ترکیه برای انصراف این کشور از خرید سامانه دفاع موشکی اس-400 ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا یک محموله قاچاق موشک‌های پیشرفته ایرانی به مقصد حوثی‌ها را توقیف کردمقامات آمریکایی گزارش کردند که یک کشتی نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا شامگاه چهارشنبه 4 دسامبر وای این باور نکردنیه دیگه چی توقیف کرد ؟! دوتا موشک اولی هاگ و اس ۲۰۰ پدافندی هستن نه بالستیک! آمریکا غلط کرد

آمریکا طرح اعزام 14 هزار سرباز به خاورمیانه را بررسی می‌کندروزنامه وال استریت جورنال شامگاه چهارشنبه 4 دسامبر 2019 اعلام کرد واشینگتن طرح اعزام 14هزار سرباز

جهان آمریکا چهار عراقی مورد حمایت ایران را تحریم کرد خزانه‌داری آمریکا ۴ مقام عراقی را به دلیل مشارکت در سرکوب معترضان تحریم کرد.این افراد پس از آن تحریم شدند که واشنگتن بغداد را برای کشتن تظاهرکنندگان مورد انتقاد قرار داد.در بیانیه کمیسیون بین‌المللی آزادی ادیان آمریکا آمده است که مقامات امنیتی جمهوری اسلامی ایران از روز ۲۷ نوامبر تا کنون دست‌کم ۱۱ شهروند بهایی را دستگیر کرده‌اند.هزینه‌های زندگی را دریافت می‌کنند و حقوق‌های قابل توجهی، براساس کشوری که در آن مشغولند، در نظر گرفته می‌شود، با این حال برخی از هزینه‌های زندگی را باید از حساب شخصی خود بپردازند.

رهبران"عصائب الحق" و"حشدالشعبی" در میان این افراد قرار دارند. هم‌زمان مهاجمان ناشناس تظاهرکنندگان میدان خیلانی را به رگبار بستند. همچنین حسین اللامی ملقب به ابوزینب، رئیس شاخه امنیتی نیروهای حشد شعبی تحت حمایت ایران نیز در لیست تحریم قرار گرفته‌ است. وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه ۶ دسامبر اعلام کرد که قیس الخزعلی، رهبر گروه شبه‌نظامی"عصائب الحق" و برادرش لیث الخزعلی را تحریم کرده است. گری باور، کمیسیونر آزادی بین‌المللی ادیان گفته است: «این اقدامات مسئولان جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد که حکومت این کشور به جای تامین نیازها و خواست‌های مردم همچنان به اذیت و آزار بهاییان ادامه می‌دهد. افزون بر این گروه که تحت حمایت جمهوری اسلامی قرار دارد، حسین فلیح الامی، رهبر امنیتی حشد الشعبی و خمیس العیساوی نیز در چارچوب"قانون ماگینتسکی" به فهرست تحریم‌های خزانه‌داری آمریکا وارد شده‌اند. وزارت خزانه‌داری آمریکا گفته است افراد تحریم شده در کشتار ده‌ها معترض بی‌گناه نقش داشته‌اند. کنگره آمریکا، قانون یاد شده را درسال ۲۰۱۲ و در واکنش به قتل سرگئی ماکینتسکی،حسابرس روس در زندان تصویب کرد. هزینه مواد خوراکی روسای جمهوری آمریکا ماهانه فهرستی از هزینه‌های مواد خوراکی مصرف شده توسط رئیس‌جمهور، اعضای خانواده و مهمانان شخصی‌اش را دریافت کرده و باید آن را بپردازد.

این قانون به دولت آمریکا اجازه می‌دهد تا ناقضان حقوق بشر در سطح جهان را تحریم کند، مانع سفر آنها به ایالات متحده شود و حق دسترسی آنها به اموال‌شان در این کشور را بگیرد. حدود ۲۰ هزار نفر نیز در این رویارویی‌ها مجروح شده‌اند. محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر جمهوری اسلامی است. دستکم ۱۵ کشته در حمله به میدان خیلانی هم‌زمان، مقامات عراقی از شلیک مردان مسلح ناشناس به تجمع تظاهرکنندگان در میدان خیلانی بغداد و کشته شدن دستکم ۱۵ نفر خبر می‌دهند. محافل امنیتی و پزشکی گفته‌اند که بین کشته شدگان دو پلیس وجود دارد. این اعتراضات بزرگترین تظاهرات از زمان سقوط صدام حسین در سال ۲۰۰۳ میلادی محسوب می‌شود. تعداد مجروحان بیش از ۳ نفر اعلام شده است. در گزارش سال ۲۰۱۹ کمیسیون آزادی بین‌المللی ادیان به سرکوب خشن اعتراضات مردم ایران در جریان افزایش بهای بنزین و کشته‌شدن دست‌کم ۲۰۰ نفر در جریان این اعتراضات نیز اشاره شده است. خبرگزاری فرانسه می‌نویسد تظاهرکنندگان پس از آن که به رگبار بسته شدند، از ترس جان به میدان تحریر و مساجد اطراف گریختند و با نیروهای امنیتی محافظ پل‌های منتهی به منطقه سبز درگیر شدند. بیشتر بخوانید:. برای این‌کار 100 هزار دلار به رئیس‌جمهوری آمریکا بودجه داده می‌شود ولی اگر هزینه تغییر دکوراسیون بیش از این مقدار شود، او باید از جیب مابه‌التفاوت را بپردازد.

مهاجمان از یک اتومبیل در حال حرکت، معترضان را هدف گرفته‌اند. این حمله یک روز پس از تجمع هواداران حشد الشعبی، گروه شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در میدان تحریر بغداد صورت گرفت. در همین زمینه:. هنوز روشن نیست چه کسانی عاملان این حمله بوده‌اند. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید آیت‌الله سیستانی: دولت بدون مداخله خارجی تشکیل شود به موازات تحریم چهار فرد نامبرده، آیت‌الله سیستانی، پرنفوذترین مرجع تقلید شیعیان عراق، نسبت به"مداخله خارجی" در تشکیل دولت جدید بغداد هشدار داد. او در خطبه‌های نماز جمعه در کربلا خواهان تشکیل دولتی جدید مطابق قانون اساسی شد و یاداوری کرد که جانب هیچ جریانی در مباحثات جاری در عراق را نمی‌گیرد. این هزینه‌ها شامل هتل و مکان محل اقامت او و همچنین هزینه‌های خوراکی است.

آیت‌الله سیستانی پیش‌تر و در واکنش به خشونت دولت علیه مردم معترض، از پارلمان عراق خواسته بود پشتیبانی از عادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی این کشور را متوقف کنند. بلافاصله پس از این فراخوان، عبدالمهدی اعلام کناره‌گیری کرد و دو روز بعد، مجلس استعفای او را پذیرفت. با استعفای عبدالمهدی، مذاکرات در بغداد برای تشکیل دولت جدید شروع شده است. محافل سیاسی می‌گویند قاسم سلیمانی، فرمانده شاخه برون مرزی سپاه پاسداران و محمد کوثرانی، روحانی و نماینده حزب‌الله در امور عراق، در رایزنی‌های مربوط به تعیین نخست وزیر جدید و دولت بعدی عراق شرکت دارند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید این در حالی است که دخالت‌های جمهوری اسلامی ، یکی از عوامل شعله‌ور شدن اعتراضات در عراق بوده و تظاهرکنندگان بر همین اساس، کنسولگری‌های ایران در نجف و کربلا را آتش زده‌اند. همه هزینه‌های آرایشگری رئیس‌جمهور، همسر و فرزندانش از جیب او پرداخت می‌شود.

هم‌زمان بسیاری از معترضان عراقی نگران قدرت‌گیری دوباره نیروهای حشدالشعبی هستند. روز پنجشنبه پنجم دسامبر، هزاران نفر از هواداران این گروه شبه‌نظامیان به میدان تحریر بغداد هجوم بردند و جوانان معترضی را که علیه دولت و دخالت‌های ایران شعار می‌دادند، از میدان راندند. میدان تحریر بغداد از ماه اکتبر به سمبل اعتراضات ضد دولتی عراق تبدیل شده است. سازمان ملل می‌گوید در ناآرامی‌های اخیر عراق و خشونت‌ نیروهای امنیتی و نظامی علیه معترضان، دستکم ۴۸۰ نفر کشته و ۱۹هزار نفر زخمی شده‌اند. در همین زمینه: .