آمریکا, روسیه, رهبر, ند پرایس, روسیه, الکسی ناوالنی

آمریکا, روسیه

آمریکا برخورد شدید با معترضان در روسیه را محکوم کرد؛ وزارت خارجه: مسکو ناوالنی و دیگر بازداشت‌شدگان را آزاد کند

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

24/01/2021 06:18:00 ب.ظ

🔺 آمریکا برخورد شدید با معترضان در روسیه را محکوم کرد؛ وزارت خارجه: مسکو ناوالنی و دیگر بازداشت‌شدگان را آزاد کند ⚡️وزارت خارجه ایالات متحده روز شنبه برخورد شدید نیروهای امنیتی روسیه با معترضان به بازداشت رهبر مخالفان آن کشور را محکوم کرد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

وزارت خارجه ایالات متحده روز شنبه ۴ بهمن برخورد شدید نیروهای امنیتی روسیه با معترضان به بازداشت رهبر مخالفان آن کشور و خبرنگارانی که تظاهرات آنها را پوشش می‌دهند، محکوم کرد و خواستار آزادی همه آنهایی شد که تنها به دلیل استفاده از حقوق‌شان بازداشت شده‌اند.

همراهی برخی اعضای کنگره آمریکا از دو حزب در محکومیت اقدامات تروریستی و نقض حقوق بشر توسط حکومت ایران از چوپانی تا رفتگری؛ سرنوشت قهرمانان افتخارآفرین ورزش ایران | DW | 04.03.2021 ده روز مانده به پایان ثبت نام برای ماه‌گردی رایگان؛ هنوز برای ۸ نفر جا هست

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در بیانیه‌ای گفت: «پیش از رویدادهای امروز، دولت روسیه به دنبال سرکوب حق تجمع مسالمت‌آمیز و آزادی بیان، از طریق آزار سازمان‌دهندگان اعتراض‌ها، تهدید شبکه‌های اجتماعی، و بازداشت‌ پیش‌دستانه شرکت‌کنندگان بالقوه در تظاهرات، بود.»

ند پرایس، با اشاره به این که اتفاقات در پی سال‌ها سخت‌تر کردن محدودیت‌ها و اقدامات علیه جامعه مدنی، رسانه‌های مستقل، و مخالفان سیاسی در روسیه رخ می‌دهد، گفت: «ما از مسئولان روسیه می‌خواهیم همه آنهایی را که بابت استفاده از حق جهانی خود بازداشت شده‌اند آزاد کنند.» headtopics.com

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط الکسی ناوالنی، رهبر مخالفان روسیه، شد و خاطرنشان کرد ایالات متحده در دفاع از حقوق بشر – چه در روسیه و چه هر جای دیگر که در معرض تهدید باشد – شانه به شانه متحدان و شرکای خود می‌ایستد.ده ها هزار نفر در سراسر روسیه با آمدن به خیابان‌ها خواستار آزادی ناوالنی شدند و پلیس روسیه علاوه بر بازداشت همسر ناوالنی و دستیاران او تعداد زیادی از معترضان را دستگیر کرد. آسوشیتدپرس تعداد دستگیرشدگان در اعتراضات روسیه را بیش از ۳۰۰۰ نفر گزارش کرده است.

یولیا، همسر الکسی ناوالنی، از کسانی است که در پی سخنرانی‌ها در حمایت از او، بازداشت شده است.الکسی ناوالنی، منتقد کرملین، به تازگی پس از بازگشت از آلمان به روسیه دستگیر شد. او که مشغول انجام تازه‌ترین تحقیقات درباره فساد دولتی بود از سوی دولت روسیه با گاز اعصاب مورد حمله قرار گرفت و به مدت پنج ماه در آلمان تحت درمان بود.

ادامه مطلب: VOA Farsi »

گام بلند نخبگان کاشانی در تولید داروی درمان سرطان کلیه/ دوز پایین‌تر و عوارض جانبی کمتر+ فیلم- اخبار کاشان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

آمریکا غلط کرد، خودش محکوم هست برای سرکوب شدید و کشتن چندین نفر در جریان تسخیر کنگره