آمریکا هزاران نیروی نظامی و تجهیزات جنگی به عربستان می‌فرستد/ ترامپ: ریاض پولش را می‌پردازد

آمریکا اعلام کرد، نیروهای مازاد بسیاری را در پی حمله ۱۴ اکتبر به تاسیسات نفتی آرامکو ه عربستان اعزام خواهد کرد. دونالد ترامپ نیز فاش کرد، عربستان موافقت کرده تا در ازای اعزام نیروهای آمریکایی به منطقه هزینه آن را متقبل شود.

12/10/2019 08:11:00 ق.ظ

آمریکا اعلام کرد، نیروهای مازاد بسیاری را در پی حمله ۱۴ اکتبر به تاسیسات نفتی آرامکو ه عربستان اعزام خواهد کرد. دونالد ترامپ نیز فاش کرد، عربستان موافقت کرده تا در ازای اعزام نیروهای آمریکایی به منطقه هزینه آن را متقبل شود.

آمریکا اعلام کرد، نیروهای مازاد بسیاری را در پی حمله ۱۴ اکتبر به تاسیسات نفتی آرامکو ه عربستان اعزام خواهد کرد. دونالد ترامپ نیز فاش کرد، عربستان موافقت کرده تا در ازای اعزام نیروهای آمریکایی به منطقه هزینه آن را متقبل شود.

رئیس‌جمهوری آمریکا افزود: ما نیروها و چیزهای دیگری به خاورمیانه برای یاری به عربستان می‌فرستیم اما آیا شما آماده‌ هستید؟ درخواست من از عربستان این است که در مقابل همه آنچه انجام می‌دهیم پول پرداخت کند. این در وهله اول است... عربستان و کشورهای دیگر. اکنون عربستان موافقت کرده در ازای هر آنچه انجام می‌دهیم به ما هزینه بپردازد، ما این را می‌پسندیم.

راه‌آهن سراسری ایران به عنوان میراث جهانی در فهرست یونسکو به ثبت رسید راه‌آهن ایران ثبت جهانی شد کیمیا علیزاده به مقام چهارم المپیک توکیو دست یافت | DW | 25.07.2021

آمریکا اعلام کرده در واکنش به حمله ماه گذشته به تاسیسات نفتی آرامکو، مجموع نیروهایی که ماموریتشان را در ماه اخیر تمدید کرده، با اعزام نیروهای بیشتر به حدود ۳۰۰۰ تن می‌رساند.مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا روز جمعه (۱۱ اکتبر) تصمیم کشورش را ازبابت اعزام ۳۰۰۰ نیروی آمریکایی به عربستان به درخواست محمد بن‌سلمان، ولیعهد سعودی اعلام کرد.

اسپر در کنفرانس خبری با مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت: من با بن‌سلمان که درخواست مساعدت بیشتر از ما در زمینه برقراری امنیت در منطقه کرده بود، صحبت کردم.وزیر دفاع آمریکا از هم‌پیمانان به خصوص اروپا خواست"برای دفاع از منطقه" به تلاش‌های واشنگتن بپیوندند. headtopics.com

بر اساس بیانیه پنتاگون - وزارت دفاع آمریکا - دو سامانه جدید موشک‌های پاتریوت، یک سیستم اختلال موشکی تاد، دو اسکادران جنگنده هوایی و یک واحد تجسس هوایی، از جمله تجهیزاتی است که برای کمک به عربستان به این کشور اعزام خواهند شد.در بیانیه پنتاگون آمده که مارک اسپر صبح جمعه در گفت‌وگو با محمد بن سلمان این موضوع را به او اطلاع داده است.

ارتش آمریکا از ماه مه تاکنون تعداد نیروهایش را در منطقه تحت پوشش"فرماندهی مرکزی" که شامل خاورمیانه می‌شود به حدود ۱۴ هزار تن افزایش داده است.در ماه سپتامبر نیز آمریکا بعد از حمله به تاسیسات آرامکو، ۲۰۰ نیروی نظامی را به همراه موشک‌های پاتریوت به عربستان اعزام کرد.

این نخستین بار نیست که عربستان سعودی برای تامین امنیت از نظامیان آمریکایی کمک می‌گیرد.ماه گذشته حمله به تاسیسات آرامکو تبعات سنگینی برای تولید نفت عربستان و قیمت نفت در بازارهای جهانی داشت.انصارالله یمن مسؤولیت آن حمله را برعهده گرفت اما ریاض اعلام کرد که این حملات از سمت شمال این کشور انجام شده است.

ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

ادامه درخشش پاکدامن با صعود به یک چهارم نهایی/ عابدینی و رهبری حذف شدند

علی پاکدامن به مرحله یک چهارم نهایی المپیک توکیو صعود کرد اما عابدینی و رهبری حذف شدند.

دیگه واقعا مرگ بر آمریکا ...مرگ بر اردوغان ... برای بشار اسد چقدر هزینه میکنه ایران تغاری بشکند ماستی بریزد جهان شود به کام کاسه لیسان . هر دهه ژاندارم منطقه خاورمیانه عوض میشه/ یه بار ایرانه یه بار عراقه یه بار مصره یه بار لیبیه یه بار عربستانه ولی مهم اینه که سرنوشت همه شون یکیه توصیه میکنم لورنس عربستان رو ایندفعه با دقت بیشتر ببینین

دلار که میدن هیچ چیزای دیگه هم میدن. این واقعیته؟؟؟؟؟؟؟ عربستان_سعودى گاو_شيرده - پای اینها رو کی به خلیج فارس باز کرده و چرا؟ - به دلیل تروریسم ۳پا اومدن و پاشون رو هم ج.ا. به اونجا باز کرده. ج.ا. و آخوند باید ریخته بشه به سطل آشغال تاریخ تا امنیت به منطقه برگرده.

آمریکا هزاران نیروی نظامی و ادوات جنگی را روانه عربستان سعودی می‌کندآمریکا هزاران نیروی نظامی و ادوات جنگی را روانه عربستان سعودی می‌کند چقدر بدبخت شدین، آبرویی براتون مونده؟ عربستان چه فکری میکند، بهتر است به نتیجه حضور نیروهای آمریکا در افغانستان ، عراق ،شمال سوریه و... نگاه کند.

مقابله با ایران، توجیه آمریکا برای ارسال نیرو به عربستانوزیر دفاع آمریکا در نشستی خبری مدعی شد که آمریکا با عربستان سعودی همکاری خواهد کرد تا در برابر تهران از ریاض دفاع کنند. رژیم اخوندی پدر خوانده تروریزم گزینه نظامی حمله به ایران که پیشتر روی میز بود، اکنون به گزینه دفاعی تغییر یافته است. چقدر بدبخت شدین

آمریکا برادران گوپتا را به اتهام فساد مالی در آفریقای جنوبی تحریم کردوزارت دارایی آمریکا خانواده ثروتمند گوپتا و موسسه های وابسته به آنها را به اتهام دستن داشتن در فساد مالی کلان در آفریقای جنوبی تحریم کرده است. خانواده گوپتا، که هندی تبار هستند، متهم بوده اند که از رابطه نزدیک خود با جیکوب زوما، رئیس جمهور سابق آفریقای جنوبی، سوءاستفاده های مالی و سیاسی داشته اند. بغض آقا😃😃😃

پاسخ آنکارا به انتقادهای عربستان: خودتان متهم به کشتن غیرنظامیان هستیدآنکارا در تازه‌ترین واکنش به انتقادهای مطرح شده نسبت به عملیات نظامی در شمال سوریه، آنرا حمله ای متناسب و مسئولانه توصیف کرد. این موضع از سوی ترکیه در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه شده است. ترکیه هم دستش به خون کردها آلوده بوده و هست، چه استدلال غیره منطقی ای کثافته سادیسمی.لجن حرومزاده.دیکتاتورتروریست.دست روزگار بزودی گریبانتومیگیره. عربستان به درخواست دولت رسمی و قانونی یمن انجاست، آبله. تو چی؟

واکنش حماس به سفر تیم ملی عربستان سعودی به کرانه باختریجنبش حماس سفر تیم فوتبال عربستان سعودی برای دیدار با تیم ملی فلسطین در رام الله کرانه باختری اشغالی از طریق گذرگاه اسرائیل را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

حادثه SABITI ربطی به پیوستن عربستان به طرح صلح هرمز دارد؟اگر ثابت شود به نفتکش ایرانی موشک شلیک شده، عواملی خارج از کنترل عربستان یعنی از سوی امریکا و یا اسرائیل است که نفع‌شان در این است که تنش بالا باشد تا همچنان حضور پررنگ در منطقه داشته و تفرقه بیندازنند و حکومت کنند.