آمریکا هزاران نیروی نظامی و تجهیزات جنگی به عربستان می‌فرستد/ ترامپ: ریاض پولش را می‌پردازد

12/10/2019 08:11:00 ق.ظ

آمریکا اعلام کرد، نیروهای مازاد بسیاری را در پی حمله ۱۴ اکتبر به تاسیسات نفتی آرامکو ه عربستان اعزام خواهد کرد. دونالد ترامپ نیز فاش کرد، عربستان موافقت کرده تا در ازای اعزام نیروهای آمریکایی به منطقه هزینه آن را متقبل شود.

آمریکا اعلام کرد، نیروهای مازاد بسیاری را در پی حمله ۱۴ اکتبر به تاسیسات نفتی آرامکو ه عربستان اعزام خواهد کرد. دونالد ترامپ نیز فاش کرد، عربستان موافقت کرده تا در ازای اعزام نیروهای آمریکایی به منطقه هزینه آن را متقبل شود.

آمریکا اعلام کرد، نیروهای مازاد بسیاری را در پی حمله ۱۴ اکتبر به تاسیسات نفتی آرامکو ه عربستان اعزام خواهد کرد. دونالد ترامپ نیز فاش کرد، عربستان موافقت کرده تا در ازای اعزام نیروهای آمریکایی به منطقه هزینه آن را متقبل شود.

رئیس‌جمهوری آمریکا افزود: ما نیروها و چیزهای دیگری به خاورمیانه برای یاری به عربستان می‌فرستیم اما آیا شما آماده‌ هستید؟ درخواست من از عربستان این است که در مقابل همه آنچه انجام می‌دهیم پول پرداخت کند. این در وهله اول است... عربستان و کشورهای دیگر. اکنون عربستان موافقت کرده در ازای هر آنچه انجام می‌دهیم به ما هزینه بپردازد، ما این را می‌پسندیم.

آمریکا اعلام کرده در واکنش به حمله ماه گذشته به تاسیسات نفتی آرامکو، مجموع نیروهایی که ماموریتشان را در ماه اخیر تمدید کرده، با اعزام نیروهای بیشتر به حدود ۳۰۰۰ تن می‌رساند.مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا روز جمعه (۱۱ اکتبر) تصمیم کشورش را ازبابت اعزام ۳۰۰۰ نیروی آمریکایی به عربستان به درخواست محمد بن‌سلمان، ولیعهد سعودی اعلام کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

دیگه واقعا مرگ بر آمریکا ...مرگ بر اردوغان ... برای بشار اسد چقدر هزینه میکنه ایران تغاری بشکند ماستی بریزد جهان شود به کام کاسه لیسان . هر دهه ژاندارم منطقه خاورمیانه عوض میشه/ یه بار ایرانه یه بار عراقه یه بار مصره یه بار لیبیه یه بار عربستانه ولی مهم اینه که سرنوشت همه شون یکیه توصیه میکنم لورنس عربستان رو ایندفعه با دقت بیشتر ببینین

دلار که میدن هیچ چیزای دیگه هم میدن. این واقعیته؟؟؟؟؟؟؟ عربستان_سعودى گاو_شيرده - پای اینها رو کی به خلیج فارس باز کرده و چرا؟ - به دلیل تروریسم ۳پا اومدن و پاشون رو هم ج.ا. به اونجا باز کرده. ج.ا. و آخوند باید ریخته بشه به سطل آشغال تاریخ تا امنیت به منطقه برگرده.

آمریکا هزاران نیروی نظامی و ادوات جنگی را روانه عربستان سعودی می‌کندآمریکا هزاران نیروی نظامی و ادوات جنگی را روانه عربستان سعودی می‌کند چقدر بدبخت شدین، آبرویی براتون مونده؟ عربستان چه فکری میکند، بهتر است به نتیجه حضور نیروهای آمریکا در افغانستان ، عراق ،شمال سوریه و... نگاه کند.

مقابله با ایران، توجیه آمریکا برای ارسال نیرو به عربستانوزیر دفاع آمریکا در نشستی خبری مدعی شد که آمریکا با عربستان سعودی همکاری خواهد کرد تا در برابر تهران از ریاض دفاع کنند. رژیم اخوندی پدر خوانده تروریزم گزینه نظامی حمله به ایران که پیشتر روی میز بود، اکنون به گزینه دفاعی تغییر یافته است. چقدر بدبخت شدین

آمریکا برادران گوپتا را به اتهام فساد مالی در آفریقای جنوبی تحریم کردوزارت دارایی آمریکا خانواده ثروتمند گوپتا و موسسه های وابسته به آنها را به اتهام دستن داشتن در فساد مالی کلان در آفریقای جنوبی تحریم کرده است. خانواده گوپتا، که هندی تبار هستند، متهم بوده اند که از رابطه نزدیک خود با جیکوب زوما، رئیس جمهور سابق آفریقای جنوبی، سوءاستفاده های مالی و سیاسی داشته اند. بغض آقا😃😃😃

پاسخ آنکارا به انتقادهای عربستان: خودتان متهم به کشتن غیرنظامیان هستیدآنکارا در تازه‌ترین واکنش به انتقادهای مطرح شده نسبت به عملیات نظامی در شمال سوریه، آنرا حمله ای متناسب و مسئولانه توصیف کرد. این موضع از سوی ترکیه در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه شده است. ترکیه هم دستش به خون کردها آلوده بوده و هست، چه استدلال غیره منطقی ای کثافته سادیسمی.لجن حرومزاده.دیکتاتورتروریست.دست روزگار بزودی گریبانتومیگیره. عربستان به درخواست دولت رسمی و قانونی یمن انجاست، آبله. تو چی؟

واکنش حماس به سفر تیم ملی عربستان سعودی به کرانه باختریجنبش حماس سفر تیم فوتبال عربستان سعودی برای دیدار با تیم ملی فلسطین در رام الله کرانه باختری اشغالی از طریق گذرگاه اسرائیل را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

حادثه SABITI ربطی به پیوستن عربستان به طرح صلح هرمز دارد؟اگر ثابت شود به نفتکش ایرانی موشک شلیک شده، عواملی خارج از کنترل عربستان یعنی از سوی امریکا و یا اسرائیل است که نفع‌شان در این است که تنش بالا باشد تا همچنان حضور پررنگ در منطقه داشته و تفرقه بیندازنند و حکومت کنند.

به گزارش ایسنا،‌ به نقل از سایت شبکه الجزیره، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت، اعزام نیرو به خاورمیانه باید در ازای دریافت پول باشد.Aa پنتاگون روز جمعه ۱۱ اکتبر اعلام کرد که چندین هزار تن از نظامیان خود را به خاک متحد خود در خلیج فارس، عربستان سعودی گسیل می‌کند.به گزارش ایسنا و به نقل از صدای  آمریکا، مارک اسپر روز جمعه در نشست خبری مشترک با مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با بیان اظهاراتی واهی گفت: من امروز با مقامات سعودی گفت‌وگویی داشتم.این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید Getty Images Image caption برادران گوپتا از آفریقای جنوبی فرار کرده اند؛ گفته می شود که آنها در دوبی زندگی می کنند وزارت دارایی آمریکا خانواده ثروتمند گوپتا و موسسه های وابسته به آنها را به اتهام دستن داشتن در فساد مالی کلان در آفریقای جنوبی تحریم کرده است.

رئیس‌جمهوری آمریکا افزود: ما نیروها و چیزهای دیگری به خاورمیانه برای یاری به عربستان می‌فرستیم اما آیا شما آماده‌ هستید؟ درخواست من از عربستان این است که در مقابل همه آنچه انجام می‌دهیم پول پرداخت کند. این در وهله اول است. مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا روز جمعه در کنفرانسی خبری گفت که آمریکا به درخواست محمد‌بن‌سلمان ولیعهد و وزیردفاع عربستان سعودی، ۳ هزار نیروی نظامی دیگر به این کشور اعزام می کند.. به گزارش ایسنا، چندی پیش مقامات سعودی و آمریکایی مدعی شده بودند که ایران مسئول حمله به تاسیسات نفتی آرامکوی عربستان است.. مارک اسپر همچنین افزود که با وجود اینکه ایران دست داشتن در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو را رد کرده است با این حال «شواهد ثابت می کند» که ایران مسئول این حملات است. عربستان و کشورهای دیگر." سیریل راماپوزا، رئیس جمهوری فعلی آفریقای جنوبی، وعده داده است که با فساد مبارزه کند.

اکنون عربستان موافقت کرده در ازای هر آنچه انجام می‌دهیم به ما هزینه بپردازد، ما این را می‌پسندیم. وی همچنین گفت: «تلاش‌های ایران برای استفاده از ترور، ارعاب و نیروهای نظامی‌اش برای پیشبرد منافع خود، با هنجارهای بین‌المللی مغایر است. انتهای پیام. آمریکا اعلام کرده در واکنش به حمله ماه گذشته به تاسیسات نفتی آرامکو، مجموع نیروهایی که ماموریتشان را در ماه اخیر تمدید کرده، با اعزام نیروهای بیشتر به حدود ۳۰۰۰ تن می‌رساند. مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا روز جمعه (۱۱ اکتبر) تصمیم کشورش را ازبابت اعزام ۳۰۰۰ نیروی آمریکایی به عربستان به درخواست محمد بن‌سلمان، ولیعهد سعودی اعلام کرد. مایک اسپر: ما کردها را رها نکرده‌ایم وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا همچنین در این کنفرانس خبری با تاکید بر اینکه واشنگتن کردهای سوریه را رها نکرده است، افزود: «هیچکس به ترکیه چراغ سبز نداده است بلکه برعکس در تمام سطوح تلاش کرده‌ایم که ترک‌ها این عملیات را آغاز نکنند. اسپر در کنفرانس خبری با مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت: من با بن‌سلمان که درخواست مساعدت بیشتر از ما در زمینه برقراری امنیت در منطقه کرده بود، صحبت کردم. وزیر دفاع آمریکا از هم‌پیمانان به خصوص اروپا خواست"برای دفاع از منطقه" به تلاش‌های واشنگتن بپیوندند. ژنرال مایک میلی، رئیس ستاد ارتش آمریکا نیز که در این کنفرانس خبری حضور داشت، گفت که هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه ترکیه قصد داشته باشد حملاتش را متوقف کند، دیده نمی شود.

بر اساس بیانیه پنتاگون - وزارت دفاع آمریکا - دو سامانه جدید موشک‌های پاتریوت، یک سیستم اختلال موشکی تاد، دو اسکادران جنگنده هوایی و یک واحد تجسس هوایی، از جمله تجهیزاتی است که برای کمک به عربستان به این کشور اعزام خواهند شد. در بیانیه پنتاگون آمده که مارک اسپر صبح جمعه در گفت‌وگو با محمد بن سلمان این موضوع را به او اطلاع داده است. هم‌رسانی این مطلب:. ارتش آمریکا از ماه مه تاکنون تعداد نیروهایش را در منطقه تحت پوشش"فرماندهی مرکزی" که شامل خاورمیانه می‌شود به حدود ۱۴ هزار تن افزایش داده است. در ماه سپتامبر نیز آمریکا بعد از حمله به تاسیسات آرامکو، ۲۰۰ نیروی نظامی را به همراه موشک‌های پاتریوت به عربستان اعزام کرد. این نخستین بار نیست که عربستان سعودی برای تامین امنیت از نظامیان آمریکایی کمک می‌گیرد.

ماه گذشته حمله به تاسیسات آرامکو تبعات سنگینی برای تولید نفت عربستان و قیمت نفت در بازارهای جهانی داشت. انصارالله یمن مسؤولیت آن حمله را برعهده گرفت اما ریاض اعلام کرد که این حملات از سمت شمال این کشور انجام شده است. انتهای پیام .