آمریکا: ارسال غیرقانونی سلاح توسط ایران برای حوثی‌ها باعث ادامه جنگ یمن می‌شود

03/10/1400 10:37:00 ق.ظ

آمریکا: ارسال غیرقانونی سلاح توسط ایران برای حوثی‌ها باعث ادامه جنگ یمن می‌شود العربيه_فارسى

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته که ارسال سلاح‌ توسط ایران برای حوثی‌ها نقض آشکار قطعنامه‌های سازمان ملل توسط این کشور است و افزود، این اقدام باعث ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده، چهارشنبه، 22 دسامبر، اعلام کرد دو کشتی گشت ساحلی این کشور محموله‌ای از سلاح‌های غیرقانونی ایرانی به مقصد شورشیان حوثیِ یمن را در دریای عرب توقیف کرده است.

Advertisement

نیروی دریایی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد در جریان این توقیف که روز دوشنبه روی داد، نیروهای آمریکایی تقریباً 1400 سلاح کلاشینکف و 226 هزار و 600 گلوله را ضبط کردند. وزارت خارجه آمریکا، پنج‌شنبه، 23 دسامبر، در بیانیه‌ای گفت: «حمایت ایران از شبه‌نظامیان وابسته‌، امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی را تهدید می‌کند.»

در این بیانیه آمده، ارسال تسلیحات ایرانی به یمن حملات حوثی‌ها به مأرب را افزایش داده است. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت، دولت جو بایدن خود را متعهد می‌داند که با این تهدید ایران مقابله کند. پرایس گفت، ارسال غیر قانونی تسلیحات به یمن، حمله وحشیانه حوثی‌ها به مأرب را امکان پذیر می‌کند و باعث افزایش رنج و درد غیرنظامیان می‌شود. جنگ بیشتر - چه در مأرب و چه در مکان‌های دیگر - تنها رنج بیشتری را به همراه خواهد داشت. headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ارسال سلاح براي تروريست هاي متجاوز سعودي باعث طولاني تر شدن جنگ نميشه يا اينكه هنوز أين گاو سعودي(بن سلمان) شير براي دوشيدن داره ؟ آها نرسونیم که عربستان بزنه کمر ملت رو خورد کنه کور خوندین رژیم آخوندی دوست شیطان است، شیطان شاید در عربستان سنگ زده شود، اما آخوند دوست او ست و سنگ را دست شیطان می دهد و می گوید تو هم سنگ بزن و سنگ پرتاب کن😂😂😂.

رایزنی‌های آمریکا و اسرائیل درباره پرونده هسته‌ای ایرانجیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا که برای سفری یک‌روزه و جهت رایزنی درباره پرونده هسته‌ای ایران وارد اسرائیل شده بود، چهارشنبه 22 دسامبر با مقامات ارشد

آمریکا: زمان برای توافق هسته‌ای با ایران «بسیارکوتاه» استآنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی عنوان کرد که زمان برای رسیدن به یک توافق هسته‌ای با ایران «بسیار کوتاه» شده است.بلینکن، سه‌شنبه 21 دسامبر، در

سالیوان در اورشلیم: آمریکا و اسرائیل نیازمند «استراتژی مشترک» در قبال ایران هستندخبرگزاری آسوشیتدپرس روز چهارشنبه یکم دی‌ ماه در گزارشی نوشت جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی، که در اسرائیل به سر می‌برد، گفته است دو کشور به یک «استراتژی مشترک» در قبال ایران نیاز دارند. مشاور امنیت ملی کاخ سفید پیش از دیدار با نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، در اورشلیم گفت این دیدار در زمانی حساس...

توافق آمریکا و اسرائیل برای ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ایکاخ سفید از توافق ایالات متحده آمریکا و اسرائیل برای ممانعت از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای خبر داد.سخنگوی کاخ سفید چهارشنبه، 22 دسامبر، اعلام کرد که الان آخوند ميگه دو تا شیطان دارند به هم دست می دهند و یکی شیطان بزرگ و یکی شیطان کوچک است. رژیم آخوندی به شیطان ها دست نخواهد داد. شاید درست می گوید آخوند و شیطان از عربستان فرار کرده است و بی خودی مردم می روند آنجا سنگ می زنند شیطان را. ما چه می دانیم شیطان کجا است😂😂😂.

آمریکا و شرکایش درحال رایزنی درباره جدول زمانی برای دیپلماسی در قبال ایران هستندرادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند. 😂بهتر از آخوندها کسی سرویس نمیده بهشون، چوب حراج رو از دستشون نمیگیرن یه ۳۰-۴۰ سال دیگه فعلا دیپلماسی کنن تا کل فلات ایران شبیه سطح مریخ بشه این سالیوان با آخرین سفیر امریکا تو ایران نسبتی داره؟ فکر میکنم سالیوان و دوستان غربیش بد جوری تو گل گیر کردن.

آمریکا یک کشتی ماهیگیری با محموله سلاح ایران را توقیف کرد | DW | 23.12.2021آمریکا از توقیف یک کشتی ماهیگیری از منشا ایران به مقصد یمن در دریای عرب خبر داد. در این کشتی ۱۴۰۰ سلاح کلاشینکف و ۲۲۶ هزار گلوله کشف شد. نیروی دریایی آمریکا این کشتی را پس از تخلیه محموله غرق کرد. چراهرگونه اخبار اینچنینی است بایدآخرش به ایران منتصب باشدبه کی بگیم آقاما ایرانیان نمیخواهیم سفیرجنگ خون خونریزی باشیم. دریای عرب کجاست دیگه؟