آمریکا: ایران برای حفظ توانایی تولید تسلیحات هسته‌ای در آینده تلاش می‌کند

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 11 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 8%
  • Publisher: 51%

وزارت أمور خارجه آمریکا در گزارش سالانه پایبندی کشورها به توافقنامه های مربوط به منع گسترش تسلیحات هسته ای، ایران را متهم کرد که با حفظ توانایی خود در زمینه تولید تسلیحات اتمی سعی دارد در صورت نیاز در آیند از امکان تولید این گونه تسلیحات برخوردار باشد. این وزارت خانه در گزارش خود به اسنادی استناد کرده که دو سال پیش به دست اسراییل افتاده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

این گزارش با اشاره به تلاش آژانس بین المللی انرژی اتمی برای پی بردن به منشا این ذرات، ایران را متهم کرده است که به خاطر گزارش نکردن فعالیت هایش تعهداتش به پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای را نقض کرده است.

شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز سی‌ام خرداد قطعنامه پیشنهادی سه کشور بریتانیا، فرانسه و آلمان را تائید کرده که در آن از ایران خواسته شده زمینه دسترسی بازرسان آژانس به دو سایت هسته‌ای را فراهم کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

استاندار ایلام: آمار مبتلایان به کرونا به شدت در حال افزایش استاستاندار ایلام نسبت به وضعیت این استان هشدار داده و گفته است آمار مبتلایان به کرونا به شدت در حال افزایش است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دریاچه‌ای در هندوستان به گونه‌ای اسرارآمیز به رنگ صورتی درآمددریاچه‌ای در هندوستان به گونه‌ای اسرارآمیز به رنگ صورتی درآمد به گزارش سایت شبکه خبری «فاکس» رنگ دریاچه لونار در ایالت غربی-مرکزی ماهاراشتار، در عرض چند روز از سبز به صورتی تغییر کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

توصیه لیبی به السیسی: به جای تهدید دیگران با تروریسم در مصر مبارزه کنید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بولتون: امیدوارم نام ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور یک دوره‌ای در تاریخ ثبت شودجان بولتون: *در انتخابات نوامبر نه به ترامپ رای می‌دهم، نه بایدن *گمان نکنم ترامپ برای این پست مناسب باشد *فکر نکنم او یک جمهوری‌خواه محافظه‌کار باشد *یک جمهوری‌خواه محافظه‌کار پیدا می‌کنم تا به او رای بدهم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

استعفای یک وزیر یمنی در اعتراض به اقدامات ائتلاف عربیوزیر صنعت و تجارت یمن در اعتراض به تلاش‌های ائتلاف عربی برای تجزیه کشورش و سکوت دولت در قبال این اقدامات، از سمت خود استعفا کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ورود ۵۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی جدید به بورس در فصل بهارتهران- ایرنا- رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: حجم ورود نقدینگی به بورس در سال ۹۸ حدود ۳۰‌ هزار میلیارد تومان بود، این در حالی است که در سه ماه ابتدایی سال جاری میزان ورود پول به ۵۰ هزار میلیارد تومان رسید.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »