آمریکا: روند خروج شهروندان آمریکایی از کابل به‌زودی از سر گرفته می‌شود

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آمریکا: روند خروج شهروندان آمریکایی از کابل به‌زودی از سر گرفته می‌شود العربيه_فارسى

روزنامه «وال استریت ژورنال»، شامگاه پنج‌شنبه، 14 اکتبر، به نقل از این مقام وزارت خارجه آمریکا گزارش داد که واشینگتن با کشورهای هم‌جوار افغانستان در حال هماهنگی است، به همین دلیل هنوز زمان ازسرگیری خروج این افراد تعیین نشده است.این مقام آمریکایی گفت که در حال تهیه مدارک مسافران، اجازه پرواز از آسمان کشورهای هم‌جوار افغانستان و گفت‌وگو با طالبان برای خروج افراد مذکور هستیم.

این مقام تاکید کرده که بیش از 200 شهروند و مقیم آمریکا از 31 اوت با پروازهای اجاره‌ای افغانستان را ترک کردند. وی همچنین خاطرنشان کرد، بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی از رفتن به افغانستان سر باز می‌زنند و برخی شرکت‌های دیگر قادر به پرداخت حق بیمه مسافر به این کشور نیستند.بنا به گفته سازمان‌های مهاجرتی، پس از تصرف کامل افغانستان توسط طالبان، حدود 100 هزار شهروند افغان طی دو هفته از ماه اوت توسط آمریکا و متحدانش از این کشور خارج شدند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تصاویری از درگیری‌ها میان پلیس کوزوو و شهروندان صرب‌تبار در جریان عملیات ضد قاچاقچیانتنش در روابط مرزی میان صربستان و کوزوو که از هفته‌های گذشته و با مساله پلاک خودروها بالا گرفت، هم‌اکنون آثار خود را بر شهروندان اقلیت ساکن شمال کوزوو نشان می‌دهد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا پس از ۴ سال غیبت به شورای حقوق بشر سازمان ملل باز می‌گرددمفهوم حقوق بشر در دهه‌های ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰ قرن بیستم حرف اول را در روابط و حقوق بین‌الملل می‌زد. با این حال در دو دهه گذشته به‌ویژه پس از جنگ‌های ایالات متحده در افغانستان و عراق، بهار عربی و بحران مالی سال ۲۰۰۸ میلادی گفتمان حقوق بشر با یک چالش مفهومی جدی رو‌به‌رو شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ایالات متحده آمریکا؛ پرورش کدو تنبلی با وزن بیش از ۹۰۰ کیلوگرمجف اوهلمایر کدویی به وزن ۹۹۳ کیلو و ۸۰۰ گرم پروش داده بود و برنده جایزه‌ای به ارزش بیش از ۱۹ هزار دلار شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

خروج تدریجی اورژانس از واکسیناسیون کرونارئیس سازمان اورژانس کشور از خروج قدم به قدم و تدریجی اورژانس از امر واکسیناسیون کرونا خبر داد و گفت: جایگاه ها را در اختیار بسیج و معاونت درمانی دانشگاه ها قرار می دهیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

امام جمعه بیرجند: استکبار برای از بین بردن ما از طریق سقط جنین تلاش می‌کند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

صیانت از محیط زیست از اولویت‌های کشور است/ اجرای طرح‌های صنعتی و تولید باید پیوست محیط زیستی داشته باشد/ تاکید بر ضرورت پیشگیری از مفاسد اداری و اقتصادیرئیس جمهور در جلسه هیأت دولت:صیانت از محیط زیست از اولویت‌های کشور است/ اجرای طرح‌های صنعتی و تولید باید پیوست محیط زیستی داشته باشد/ تاکید بر ضرورت پیشگیری از مفاسد اداری و اقتصادی پیوست عدالت چی؟
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »