آمریکا اصابت موشک‌های اوکراین به رزم‌ناو روسی «مسکوا» را تایید کرد

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 63 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک مقام ارشد پنتاگون برای اولین بار تایید کرده است که دو موشک «نپتون» اوکراین رزم‌ناو روسی مسکوا را در دریای سیاه مورد هدف قرار داده و این حادثه تلفات انسانی داشته است.

سخنرانی ویدئویی زلنسکی در پارلمان آلمان در ۱۷ مارس

علاوه بر پیام‌های ویدئویی روزانه زلنسکی خطاب به افکار عمومی اوکراین و جهان سخنرانی‌های او خطاب به مجالس کشورهای غربی هم در این روزها برجسته شده‌اند. او در این سخنرانی‌‌ها به حساسیت‌ها و پس‌زمینه‌های فرهنگی و تاریخی این کشورها هم نقبی زیرکانه می‌زند. رویکردی که از وجود مشاوران تبلیغاتی کارآمد در کنار زلنسکی حکایت دارد.

رویکرد تهاجمی و تبلیغاتی زلنسکی و سفیر او در آلمان، علیه دولت و مقامات سابق و کنونی آلمان که بعضاً با پروتکل‌ها و معاهدات مربوط به رویکردها و رفتارهای دیپلماتیک نمی‌خواند، گرچه در ابتدا به سکوت می‌خورد یا قابل فهم تلقی می‌شد، ولی در روزهای اخیر با حاشیه‌هایی جنجالی همراه شده است.

زلنسکی و مشاوران او همچنین می‌گویند که اگر سال ۲۰۱۴ در پی اشغال کریمه از سوی روسیه این کشور با تحریم‌های گسترده روبه‌رو می‌شد و آلمان در این زمینه همراهی می‌کرد و به دنبال طرح و اجرای نورد استریم دو نمی‌رفت، شاید امروز روسیه به خود اجازه حمله به اوکراین را نمی‌‌داد.

گسترش بحث‌انگیز ناتو به پشت مرزهای روسیه که واشینگتن در پیشبرد آن نقشی محوری داشته نیز در تعارض با آن سیاست تلقی می‌شود. کشورهای اروپای شرقی نیز با توجه به رویکردها و تجربه‌هایشان در دوره گسترش انسداد و اقتدارگرایی بر این بخش اروپا در دوران شوروی و نیز متأثر از مناسبات تنگاتنگی که با آن سوی اقیانوس داشته‌اند به این سیاست آلمان با تقابل و بدبینی مواجه شده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خود روس‌ها تائید کردن سران رژیم در حال انکارن ...

با جارو؟ عجب ناو خفنی.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جنگ اوکراین؛ زلنسکی: خرید نفت و گاز روسیه تجارت با خون مردم اوکراین استولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، کشورهای اروپایی را متهم کرد که با ادامه خرید نفت و گاز از روسیه در حقیقت «پول در خون مردم اوکراین» می‌زنند. خون مردم اوکراین کیلو چند؟ خون مردم ایران که برا کسی ارزش نداش ,نه؟ بدبخت مردم اوکراین گرفتار چه دیوانه ای شده اند؛؛😥😥😥😥😥 این دلقک صهیونیست، زلنسکی! گویا نقش مُخرب خودش را درعشق ورزی به غرب و ناتو که موجب ایجاد این جنگ شده را، ازیادبُرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چگونه جنگ اوکراین ممکن است باعث بروز شورش در خاورمیانه و آفریقا شود؟بانک جهانی در تازه‌ترین گزارش خود نسبت به بروز شورش در خاورمیانه و آفریقا به‌دلیل جنگ اوکراین هشدار داده است. حمله روسیه به اوکراین چگونه می‌تواند باعث ناآرامی در خاورمیانه شود؟ شما نباید با چنین چرندیات اذهان مردم را منحرف کنید فقط و فقط بخاطر آرامش مردم اروپا همه میدانیم و معلوم است که جنگ اوکراین تاثیرمنفی روی اقتصاد اروپا می اندازد و بس !!! یورونیوز دجار هذیان شده است: چگونه ممکن است جنگ اوکراین باعث شورش در خاورمیانه و آفریقا شود! نادان ها فکر می کنند کسی متوجه اعتصابات کامیون داران و اعتراضات رو به افزایش مردم اروپا از گرانی روز افزون روغن، بنزین و.... نشده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گوتیرش: در شرایط کنونی برقراری آتش‌بس در اوکراین ناممکن است‎‎آنتونیو گوتیرش، دبیرکل سازمان ملل متحد در تازه‌ترین موضع خود در قبال تحولات جنگ جاری در اوکراین و دورنمای توقف تهاجم روسیه به این کشور، تاکید کرد در شرایط
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

چرا استفاده از واژه «نسل‌کشی» در جنگ اوکراین اهمیت پیدا کرده است؟استفاده رئیس جمهوری آمریکا از واژه نسل کشی برای توصیف اقدامات ارتش روسیه در اوکراین جنجال برانگیز شده است. تا کنون به‌جز نخست وزیر کانادا هیچ رهبر دیگری حاضر نشده‌ از وازه نسل کشی برای اقدامات سربازهای روس در اوکراین استفاده کند. چرا استفاده از واژه «نسل کشی» انقدر مهم است؟ گویا رئیس جمهور آمریکا، جنایات افسارگسیخته آمریکا، در دنیا را به یادنمی آورد...به راستی مایه 'حیرت وننگ' است‌. پس کشتن مردم عراق و افغانستان هم باید نسل کشی محسوب بشود
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رویترز: غول نفتی چین در تدارک قطع همکاری با غرب استاز سرمایه‌گذاری این شرکت دولتی چین در بریتانیا، کانادا و آمریکا بیش از ده سال نمی‌گذرد. سینوک ۱۵ میلیارد دلار از نکسن کانادا را هم در اختیار دارد، مزیتی که چین را به قله تولیدکنندگان در سطح دنیا رساند. حال این غول نفتی تصمیم گرفته روابط اقتصادی خود را با این سه کشور قطع کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

لاوروف: غرب جنگی همه‌جانبه علیه روسیه اعلام کرده استدر حالی که عملیات نظامی روسیه وارد پنجاهمین روز خود در خاک اوکراین می‌شود، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، انتقاد شدید خود را از غرب و جنگ آن علیه رسانه‌ها *Iran Ukraine به آقای لابروف سیاستکارپیر بگوئید جنگ راپیشتراز۲۰۱۴شما استارت زدید ودر۲۰۲۲آنرا به اوج رساندیدغرب وحشی دوران تگزاس نیست آدم سرش راپائین بندازدوبسوی زن وبچه شلیک وکشورگشائی کندعصر تکنولژی وهمبستگی حقوق بشراست دولتها زیرفشار رای دهندگان عمل میکنند کریمه_هم_برمیگردد -معلوم نیست پس کی به اوکراین حمله کرده است ؟ -معلوم نیست چه کسی کریمه با۱۴هزارکشته رااشغال کرده است؟ -معلوم نیست پس کی سوریه رابایک ملیون کشته و۱۵ملیون آواره،با۱۱سال جنگ اشغال کرده است؟ -وانگهی،روسیه در لیبی وآبهای سودان چه میخواهد؟در میانمار چطوروقتل عام روهینگیایی ها؟
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »