آمریکا اصابت موشک‌های اوکراین به رزم‌ناو روسی «مسکوا» را تایید کرد

26/01/1401 10:41:00 ب.ظ

یک مقام ارشد پنتاگون برای اولین بار تایید کرده است که دو موشک «نپتون» اوکراین رزم‌ناو روسی مسکوا را در دریای سیاه مورد هدف قرار داده و این حادثه تلفات انسانی داشته است.

یک مقام ارشد پنتاگون برای اولین بار تایید کرده است که دو موشک «نپتون» اوکراین رزم‌ناو روسی مسکوا را در دریای سیاه مورد هدف قرار داده و این حادثه تلفات انسانی داشته است. جنگ در اوکراین مناسبات این کشور با آلمان را هم با چالشی اساسی روبه‌رو کرده است.

بحث بر سر شکست سیاست آلمان (و اتحادیه اروپا) در قبال روسیه در ۳۰ سال گذشته و نوع اقداماتی که آلمان در حال حاضر در کمک به اوکراین می‌تواند بکند، به محملی برای مناقشه میان دو کشور و در صحنه داخلی آلمان بدل شده است.

او این برآمد را به سود منکوب و مغضوب‌کردن هر چه بیشتر تجاوز روسیه به خاک اوکراین، ساختن و جاانداختن تصویری‌ هر چه بیشتر اهریمنی از پوتین و رهبری کرملین، و نیز جلب توجه، هم‌حسی و ایجاد فضا و فشار اخلاقی برای ارسال کمک‌های مختلف تسلیحاتی و غیرتسلیحاتی به اوکراین به کار می‌‌گیرد.

آلمان، مخمصه گاز روسیه و «جهانی که به کلی دگرگون می‌شود» این اشارات و قرینه‌سازی‌ها تاریخی البته همه جا مطلوب از کار در نمی‌آیند؛ حتی بعضاً به نقیض خود بدل می‌شوند و حیرت و رنجش در مخاطب برمی‌انگیزند. برای مثال او در سخنرانی برای نمایندگان مجلس اسرائیل، اوکراینی‌ها را به یهودیان معاصر تشبیه کرد و با ارجاع به «راه‌حل قطعی» رژیم هیتلری برای «حل مسئله یهود» که نابودی کامل این قوم را دنبال می‌کرد، گفت که پوتین هم به دنبال «راه‌حل قطعی» برای اوکراینی‌هاست.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: 'متین تندرو، پدر زانیار، معترض پیرانشهری که چشمش در اعتراضات سراسری ایران با ساچمه شلیک شده توسط ماموران آسیب دیده، در ویدیویی گفت آنها ۵ شب است در آب‌های یونان سرگردان شده‌اند. پیش از این آژانس خبری کردپای ویدیویی از زانیار منتشر کرده بود که نشان می‌داد در قایق پناهجویان است. پیشتر پدر زانیار (متین) در گفتگو با چاونیوز گفته بود که او به دلایل امنیتی و فشارهای سیاسی مجبور به خروج از ایران شده است.'‎

17K Likes, 307 Comments - ‎BBC NEWS فارسی (@bbcpersian) on Instagram‎‎: 'متین تندرو، پدر زانیار، معترض پیرانشهری که چشمش در اع...'‎ ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

جنگ اوکراین؛ زلنسکی: خرید نفت و گاز روسیه تجارت با خون مردم اوکراین استولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، کشورهای اروپایی را متهم کرد که با ادامه خرید نفت و گاز از روسیه در حقیقت «پول در خون مردم اوکراین» می‌زنند. خون مردم اوکراین کیلو چند؟ خون مردم ایران که برا کسی ارزش نداش ,نه؟ بدبخت مردم اوکراین گرفتار چه دیوانه ای شده اند؛؛😥😥😥😥😥 این دلقک صهیونیست، زلنسکی! گویا نقش مُخرب خودش را درعشق ورزی به غرب و ناتو که موجب ایجاد این جنگ شده را، ازیادبُرده است.

چگونه جنگ اوکراین ممکن است باعث بروز شورش در خاورمیانه و آفریقا شود؟بانک جهانی در تازه‌ترین گزارش خود نسبت به بروز شورش در خاورمیانه و آفریقا به‌دلیل جنگ اوکراین هشدار داده است. حمله روسیه به اوکراین چگونه می‌تواند باعث ناآرامی در خاورمیانه شود؟ شما نباید با چنین چرندیات اذهان مردم را منحرف کنید فقط و فقط بخاطر آرامش مردم اروپا همه میدانیم و معلوم است که جنگ اوکراین تاثیرمنفی روی اقتصاد اروپا می اندازد و بس !!! یورونیوز دجار هذیان شده است: چگونه ممکن است جنگ اوکراین باعث شورش در خاورمیانه و آفریقا شود! نادان ها فکر می کنند کسی متوجه اعتصابات کامیون داران و اعتراضات رو به افزایش مردم اروپا از گرانی روز افزون روغن، بنزین و.... نشده است.

گوتیرش: در شرایط کنونی برقراری آتش‌بس در اوکراین ناممکن است‎‎آنتونیو گوتیرش، دبیرکل سازمان ملل متحد در تازه‌ترین موضع خود در قبال تحولات جنگ جاری در اوکراین و دورنمای توقف تهاجم روسیه به این کشور، تاکید کرد در شرایط

چرا استفاده از واژه «نسل‌کشی» در جنگ اوکراین اهمیت پیدا کرده است؟استفاده رئیس جمهوری آمریکا از واژه نسل کشی برای توصیف اقدامات ارتش روسیه در اوکراین جنجال برانگیز شده است. تا کنون به‌جز نخست وزیر کانادا هیچ رهبر دیگری حاضر نشده‌ از وازه نسل کشی برای اقدامات سربازهای روس در اوکراین استفاده کند. چرا استفاده از واژه «نسل کشی» انقدر مهم است؟ گویا رئیس جمهور آمریکا، جنایات افسارگسیخته آمریکا، در دنیا را به یادنمی آورد...به راستی مایه 'حیرت وننگ' است‌. پس کشتن مردم عراق و افغانستان هم باید نسل کشی محسوب بشود

رویترز: غول نفتی چین در تدارک قطع همکاری با غرب استاز سرمایه‌گذاری این شرکت دولتی چین در بریتانیا، کانادا و آمریکا بیش از ده سال نمی‌گذرد. سینوک ۱۵ میلیارد دلار از نکسن کانادا را هم در اختیار دارد، مزیتی که چین را به قله تولیدکنندگان در سطح دنیا رساند. حال این غول نفتی تصمیم گرفته روابط اقتصادی خود را با این سه کشور قطع کند.

لاوروف: غرب جنگی همه‌جانبه علیه روسیه اعلام کرده استدر حالی که عملیات نظامی روسیه وارد پنجاهمین روز خود در خاک اوکراین می‌شود، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، انتقاد شدید خود را از غرب و جنگ آن علیه رسانه‌ها *Iran Ukraine به آقای لابروف سیاستکارپیر بگوئید جنگ راپیشتراز۲۰۱۴شما استارت زدید ودر۲۰۲۲آنرا به اوج رساندیدغرب وحشی دوران تگزاس نیست آدم سرش راپائین بندازدوبسوی زن وبچه شلیک وکشورگشائی کندعصر تکنولژی وهمبستگی حقوق بشراست دولتها زیرفشار رای دهندگان عمل میکنند کریمه_هم_برمیگردد -معلوم نیست پس کی به اوکراین حمله کرده است ؟ -معلوم نیست چه کسی کریمه با۱۴هزارکشته رااشغال کرده است؟ -معلوم نیست پس کی سوریه رابایک ملیون کشته و۱۵ملیون آواره،با۱۱سال جنگ اشغال کرده است؟ -وانگهی،روسیه در لیبی وآبهای سودان چه میخواهد؟در میانمار چطوروقتل عام روهینگیایی ها؟